Aktualności, Ludzie, Sport

Pobiegną dla pacjentów z hospicjum

Opublikowano 23 listopada 2016, autor:

RYKI Już po raz piąty rusza 24-godzinna Charytatywna Sztafeta Andrzejkowa. Start w piątek (25 listopada) o godzinie 18 na parkingu przy pizzerii „Vega” na ul. Słowackiego 5, a zakończenie 26 listopada o tej samej godzinie i w tym samym miejscu. Każda zmiana sztafety rozpoczyna się i kończy o pełnej godzinie. Bieg ma charakter sztafety, która trwa nieprzerwanie przez 24 godziny.

Tym razem startujemy pod hasłem „Razem Możemy Więcej” i wspomożemy Fundację „Hospicjum-razem możemy więcej”. W biegu może wziąć udział każdy, bez względu na wiek – mówi Krzysztof Kubak, prezes „biegusiem.pl”.

Dęblińska Fundacja działa na rzecz pacjentów nieuleczalnie chorych, wymagających długotrwałej i kompleksowej opieki. Na terenie powiatu zapotrzebowanie na tego rodzaju opiekę jest coraz większe.

Zbiórka pieniędzy będzie przeprowadzona wśród wszystkich uczestników. – Za każdy przebiegnięty kilometr uczestnik sztafety wrzuci do puszki co najmniej 1 zł. Dodatkowo za przebiegnięte kilometry dorzucą się nasi sponsorzy – dodaje Kubak.

Zapisy do poszczególnych zmian sztafety można zgłosić na: kontakt@biegusiem.pl lub telefonicznie pod nr tel. 506 043 212 (z podaniem listy biegaczy w danej zmianie oraz godziny biegu) lub poprzez prywatną wiadomość na facebook`u do Artura Olka.

 

Napisz komentarz »