oni idą po władzę 2014

Strona główna Działy Polityka oni idą po władzę 2014

This topic contains 49 odpowiedzi, has 4 głosy, and was last updated by  brat pete 9 years, 4 months temu.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 50 total)
Autor Wpisy
Autor Wpisy
23 listopada 2014 o 20:36 #6423

obserwator

Jeszcze tydzień dzieli nas od wyboru burmistrza. Wyniki z ubiegłego tygodnia mówią,że wyborcy oczekują zmian.Słyszę różne opowieści na temat jak to będzie źle, gdy urząd burmistrza obejmie Pan Poseł.Kto za tym stoi można się domyślać.Przypomnę,że przekształcanie szkół rozpoczęło się pod rządami obecnego burmistrza. Zwalnianie i procesy sądowe także dotyczą albo jego albo dyrektorów jednostek mu podległych.Polityka kadrowa budzi wątpliwości i transparentność władzy również. Pewne jest to,że pomysły, o których było głośno najprawdopodobniej będą realizowane. Mówię tu o konsekwencji w działaniu. Na to nie można pozwolić. O Rykach mówi się źle zbyt wiele. Mamy szansę dokonać realnej zmiany.Jesteśmy blisko i nie zmarnujmy tego.Niech 30 listopada będzie dniem ostatecznego zakończenia pewnego etapu w życiu naszej społeczności lokalnej.Dokonajmy dobrego wyboru, a to oznacza radykalną zmianę.
Cuda wyborcze i łagodniejszy ton niech Was nie mylą, przecież powtarzają się cyklicznie.To taka taktyka, gra. Bądźmy mądrzy i nie dajmy się ograć.

  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  obserwator.
25 listopada 2014 o 16:28 #6425

brat pete

Widzę, że nastąpił wielki comeback zwolenników grupy sPISkowej. 😀
Słyszysz opowieści obserwator? A może głosy? A kto zweryfikuje te Twoje rewelacje? A może sam to wymyśliłeś w celu przekonania elektoratu?
W starostwie mobbing też jest na porządku dziennym, tylko nikt nie chce interweniować, a najwyższe władze mimo obowiązku ustawowego każą się zwrócić do odpowiedniej instytucji.
Jak ktoś narobił smrodu na cały kraj, to nic dziwnego że o Rykach mówi się źle, no ale cel uświęca środki. Do władzy tylko po trupach.
Ciekawe jaka będzie transparentność nowo wybranej władzy w zakresie oświadczeń majątkowych? Jeśli oczywiście wybrany zostanie wielki oponent obecnie urzędującego burmistrza. Czy te ataki na obecnego burmistrza w tym zakresie to był tylko populizm mający na celu pozyskanie poparcia, czy to się przełoży na coś więcej?
Tak myślę, że jeszcze w jutrzejszym wydaniu TG będzie popłynie rzeka krytyki w kierunku gminy i burmistrza, żeby ostatecznie przekonać wątpiących w świetlistą przyszłość jaką nam szykują pewni „pomazańcy boży” na czele z „Wielkim Mistrzem”. 🙂 Przecież wątpić w ich słowa to zbrodnia.
A po ewentualnie wygranych wyborach to się będzie działo. Głównie w portfelach i kieszeniach nowych „wybrańców” i na stołkach, które będą rozgrzane do czerwoności od „intelektu” zasiadających na nich „fachowców” i „ekspertów” wszelkiej maści. 🙂
PS. Wpadnę kiedyś na posiedzenie nowo wybranej Rady Miejskiej popatrzeć na ręce nowym/starym radnym i posłuchać ich rewelacji. 🙂

  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  brat pete.
  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  brat pete.
  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  brat pete.
26 listopada 2014 o 16:43 #6432

obserwator

Rozpisał się burmistrz w dzisiejszym TG, oj natworzył epistoły.Zapomniał tylko wspomnieć,że akt oskarżenia i proces w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Puławach dotyczy bezpośrednio jego osoby i trwa.Napracował się przez 12 lat ogromnie,a jak to wiemy.Nie bardzo rozumiem dlaczego twierdzi,że jego kontrkandydat nie ma szans na uzyskanie większości w RM i poddaje pod wątpliwość szanse na współpracę z nim innych szczebli samorządu???Burmistrz wielokrotnie dawał świadectwo jakim jest człowiekiem.Sądzę,że wyborcy o tym nie zapomnieli. Kiedy ostatnio zachował się uczciwie, czy nie mijał się z prawdą, jak traktuje ludzi i czy rzeczywiście jest taki na jakiego się w ostatnim czasie kreuje, osądzą wyborcy za kilka dni.Mam nadzieję,że ta dzisiejsza, to jego ostatnia epistoła w TG.Chciałbym w poniedziałek powiedzieć panu bon voyage, dokąd pan tylko zechce.

  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  obserwator.
  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  obserwator.
  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  obserwator.
26 listopada 2014 o 20:45 #6436

brat pete

To burmistrz pisze artykuły do TG? Ciekawe jakim cudem to puścili, jak ta gazetka sprzyja tylko jednemu kandydatowi, a resztę już dawno zmieszała z błotem.
A co dzisiejszej okładki TG, to droga redakcjo nie Poseł zdobył ileś tam głosów więcej, tylko Pan Poseł parafrazując obserwatora.
Swoją drogą poziom megalomanii i lizusostwa w szeregach grupy spiskowej jest porażający.
To w końcu Pan Poseł, poseł, czy kandydat na burmistrza?
A tak w ogóle to panowie byli za sanacji, teraz wszyscy są równi, a wg odpowiednich ustaw to jest tylko poseł, zaś Pan to zwykły zwrot grzecznościowy, także proszę nie wymagać od innych że będą tak tytułować waszego mentora.
A co do ilości zdobytych głosów przez waszego kandydata, to podczas poprzednich wyborów miała miejsce identyczna sytuacja, w I turze wygrał Żaczek, a burmistrzem został Gąska. Także nie jest tak jak dopatrują się zwolennicy teorii spiskowych z otoczenia pewnego kandydata, tylko tak rozłożyły się głosy poparcia. Jeszcze wszystko może się odwrócić.
Co do oczerniania kandydata, to najpierw chyba trzeba zweryfikować kto to robi, a nie tak bez sprawdzenia oskarżać innego kandydata, bo tak jest najwygodniej rzucić na kogoś oskarżenie. Normalnie zwykły cynizm i manipulacja, dążenie do celu po trupach.
Moim zdaniem takie zmiany nie są potrzebne, bo one do niczego dobrego nie doprowadzą, po prostu przyjdą nowe osoby i zaczną wprowadzać swoje pomysły w życie, a przy okazji ustawią siebie i swoich kolesi. Tak to zwykle bywa, że po zakończeniu wyborów zaczynają się czystki i tak będzie tym razem, nikt mi nie wmówi, że będzie inaczej. Niewygodne dla nowej ekipy osoby, będą musiały rozstać się z pracą albo zostaną do tego zmuszone.
A co do aktywności nowych wybrańców, to ci zaczną ją przejawiać dopiero przed następnymi wyborami, bo tak jest i było.
Dla mnie zmiana gospodarza, który przez kilka kadencji konsekwentnie realizował swoją koncepcję na tą gminę oznacza zmianę tych planów.
Skoro mógł to robić przez te kilka kadencji, to znaczy że cieszył się poparciem mieszkańców tej gminy, skoro wybierali go na burmistrza.
To nie można tak od razu wszystkiego przekreślać, bo zdarzyły mu się chwile słabości, nikt nie jest doskonały, nie ma takiego człowieka który nie popełniłby żadnego grzechu.
Z tego nic dobrego dla tego miasta i gminy nie wyniknie, jak przyjdzie nowy burmistrz zniweczy to co do tej pory zostało wypracowane, wysiłki poprzednika i wprowadzi swoje rozwiązania, bo pewnie jego zdaniem tylko jego pomysły są najlepsze.
A poza tym co ten wasz kandydat wie na temat sytuacji Ryk i gminy jak mieszka w Dąbii i pewnie kursuje zazwyczaj pomiędzy swoim miejscem zamieszkania, a Wiejską w stolicy, czasami wpadając do Ryk, żeby posprzeczać się z burmistrzem.
A co do sposobu prowadzenia rywalizacji w wyborach przez opozycję wobec burmistrza, to niewiele można o tym dobrego powiedzieć. Raczej wprost przeciwnie, to ja podobnie oceniam tego kandydata i osoby z jego otoczenia, sprzyjających mu radnych, skoro go popierają to reprezentują podobny system wartości co on.

  • This reply was modified 9 years, 5 months temu by  brat pete.
28 listopada 2014 o 19:19 #6438

obserwator

Rzeczywiście dziwne rzeczy dzieją się w ostatnim czasie. KWW GPS umieszcza materiały wyborcze burmistrza w TG??? Pamiętam jakie to pretensje kierował do gazety,że TAKIE rzeczy o nim piszą,a wszystko to z chęci… ciekawe czego. Nic to. Dowiaduję się,że ktoś (wiem kto) rozprowadzał materiały wyborcze burmistrza, w których ten PROSI o oddanie na niego głosu 30 listopada. Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko, szkoda czasem,że tylko to,czego chce autor. Autor(czytaj burmistrz)zwraca się do mieszkańców jednej ze wsi pisząc,że służył im starając się zaspakajać ich najważniejsze i najpilniejsze potrzeby. Tak się starał i tak „NASŁUŻYŁ”(ciekawe komu?),że przeznaczono na tę miejscowość w ciągu ostatnich czterech lat ponad 187 tysięcy złotych.Nie dodał jednak,że od 2006 r. do 2014 r.(bez 2014 r.) osiągnął z tytułu wynagrodzenia 813.122.49 zł. Pamiętajmy,że fotel zajmuje od 2002 r.i pełnych danych nie mamy. Czy zatem kwota 187 tysięcy zł na utwardzenie placu,remont i wyposażenie świetlicy oraz remont i utrzymanie dróg to taka ogromna kwota??? Poza tym to nic nadzwyczajnego,a raczej obowiązki w tym zakresie. Kiedy pełnił tę służebną rolę wobec mieszkańców, nie wiem. Pamiętam jednak jego wypowiedź w sprawie pewnego urzędnika, kiedy to z troski,aby ów się nie stoczył, wybaczał mu przewiny. Niestety takiej wrażliwości chyba nie przejawiał wobec wszystkich.Wyborcy – zdecydujcie się na zmiany. Nie dajcie się kupić za grosz. Od poniedziałku możemy rozpocząć powrót do normalności.

28 listopada 2014 o 19:33 #6439

dundi

A ja mam 2 pytania: co poseł zrobił dla Ryk, tylko proszę o konkretną odpowiedź? I drugie jak rozłożyły się głosy w rodzinnej miejscowości Posła?

28 listopada 2014 o 19:36 #6440

dundi

No i zapomniałem, czy Poseł wie, że przedostatni duży zakład w Rykach zamierza zwolnić ok. 50 osób i co do tej pory zrobił by temu zapobiec?

28 listopada 2014 o 20:20 #6441

obserwator

Do poczytania:https://www.facebook.com/jarek.zaczek/posts/702439433197634

28 listopada 2014 o 22:01 #6442

brat pete

Cytat: „Nie boję się przyszłości, liczę na dobrą współpracę z innymi środowiskami oraz nową Radą Miejską, powiatem i sejmikiem wojewódzkim. Nie wyobrażam sobie, żeby nowy Starosta, czy też radny sejmiku wojewódzkiego Grzegorz Kapusta oraz inni nasi przedstawiciele w samorządach z różnych środowisk politycznych, nie wspierali moich działań służących rozwojowi Ryk i całej naszej Gminy.”
Co kandydat na burmistrza zrobił w sprawie ratowania ryckiej służby zdrowia w ramach współpracy z dotychczasowo urzędującym starostą? Nic na ten temat nie słyszałem.
Czyli wynika z tego, że akceptuje bieżący stan rzeczy, czyli przekazanie majątku powiatu prywaciarzom, którzy będą ciągnąć grubą kasę z leczenia mieszkańców gminy i szerzej powiatu ryckiego.
Z tego wnioskuję, że wspierał również nieudolne zarządzanie szpitalem przez powiat, skoro trzeba było go oddać w dzierżawę. Zrobił coś w kierunku ratowania szpitala? Nie słyszałem o tym.
Co do walki z kontrkandydatem, to założeniem było pewnie wszystko albo nic. Mimo zmieszania go z błotem przez lokalne media, które jakimś cudem jeszcze nie ośmieliły się skrytykować wielkiego zbawcy, obecny burmistrz miał czelność kandydować? To my go paragrafem. Stawiam brylanty przeciwko orzechom, że nic mu nie udowodnią, a proces i to całe zamieszanie było potrzebne jedynie po to żeby postawić go w złym świetle. Ale trochę ponękamy przeciwnika.
Tak traktuje się demokrację w naszym kraju. Prywata, zawziętość, pieniactwo, uzasadniane oczywiście szczytnymi hasłami (sprawiedliwość, troska o przestrzeganie prawa, wartości itp). W rzeczywistości prywata, załatwianie własnych spraw, zemsta za urojone bądź rzeczywiste urazy.
Reasumując to była najbrutalniejsza kampania wyborcza o jakiej słyszałem i jaką widziałem. Taka osoba moim zdaniem nie zasługuje na poparcie, jeśli w drodze do zdobycia władzy wywleka na światło dzienne jakieś brudy i stawia naszą gminę w złym świetle, a można było takie sprawy załatwić na własnym podwórku zamiast angażować do tego ogólnopolskie media i jakieś organizacje pozarządowe, które na pewno darmowo nie udzielają takiego wsparcia, pewnie mają jakieś swoje interesy, które będą mogły zrealizować w zamian za poparcie danego kandydata.
PS. Oczywiście czekam na szykany za ośmielenie się skrytykowania przeze mnie jedynego słusznego kandydata i jego obstawy.
Przecież posiadanie innych poglądów w tym wypadku to zbrodnia, już od dawna wiem że większość polityków to zadufani w sobie narcyzi i ich „wrodzona wrażliwość” nie pozwala im przyjąć godnie krytyki przez mieszkańców danej społeczności.
Parafrazując Cyrankiewicza. Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza odrąbie.

  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
28 listopada 2014 o 22:36 #6446

obserwator

„(…)w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.”

29 listopada 2014 o 11:44 #6447

dundi

Jakoś nie widzę zasług posła dla naszej gminy!!!

1 grudnia 2014 o 20:27 #6466

obserwator

Stało się to,co zdarzyć się miało. Dziś poniedziałek, a ja życzę ustępującemu burmistrzowi bon voyage, dokąd pan tylko zechce. Gratulacje dla nowego burmistrza.

2 grudnia 2014 o 16:04 #6467

dundi

No i PIS pokazał swą prawdziwą twarz na wczorajszej sesji RM. Gratuluję wszystkim, którzy oddali na nich głos!!! Dlatego zgadzam się z tow. Jarosławem K. i żądam powtórzenia wyborów.

2 grudnia 2014 o 16:22 #6468

brat pete

To wasi wyborcy załatwili waszemu burmistrzowi dłuższy pobyt na stołku (1 rok posłowania + 4 burmistrzowania), bo przecież wiadomo, że na następną kadencję przy Wiejskiej to by raczej go już nie wybrali.
Swoją drogą to dotąd nie wiem jaką partię właściwie ten wasz były kandydat reprezentował? Poseł z SP kandydatem PISu, to w koalicji PO PSL takich wałków jeszcze nie było. Niepojęte jak mawia Czarny. 😀
A propos gdzie on jest? Szykuje się do marszu z pochodniami pod pałac prezydencki w sprawie sfałszowanych wyborów? 🙂
PS. W każdym razie co to będzie to czas pokaże. Jak zapowiadałem wpadnę kiedyś na obrady Rady Miejskiej posłuchać, a może i uwiecznić za pomocą urządzeń audiowizualnych popisy radnych i burmistrza. Pewnie też i wyślę kilka wniosków o udostępnienie informacji publicznej, bo przecież zarzucaliście to ustępującemu burmistrzowi, to znaczy że sami będziecie transparentni i chętnie będziecie udostępniać takową informację na dany temat zainteresowanym osobom. 🙂

  • This reply was modified 9 years, 4 months temu by  brat pete.
4 grudnia 2014 o 17:00 #6476

brat pete

A propos nowej władzy to wyczytałem, że w powiecie lubartowskim radni na dzień dobry podwyższyli sobie pensje o prawie 300%. A jak tam w gminie Ryki?
Dzielna redakcja zadziała i ujawni coś na temat wynagrodzeń burmistrza i rady miejskiej? Czy może potrzebuje czyjegoś pozwolenia?
Dundi Kaczyński korzystał z tego hasła o sfałszowanych wyborach tyle ile mu było wygodnie. Kiedy zobaczył, że nic na tym nie ugra zrezygnował z tego na jakiś czas, bo widać, że znowu coś kombinuje. A teraz mu się coś „wypsnęło” na temat rzekomej legalizacji pedofilii w Danii. Ciekawe czy przeprosi czy uzna to za jakieś manipulacje dziennikarskie lub skrót myślowy czy semantyczne nadużycie.
PS. A co tak właściwie się stało podczas tej sesji rady miejskiej i jak zachował się PIS?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 50 total)

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc odpowiadać na komentarze.