Aktualności, Ryki

Fotografując spogląda w głąb siebie

Opublikowano 06 grudnia 2018, autor:

Uwielbia robić zdjęcia ludziom. Przyszłość wiąże z fotografią artystyczną. Marta Jabłońska w kawiarni „Twojego Głosu” zaprezentowała wystawę zatytułowała „Subtelność”

To debiut młodej artystki, jeśli chodzi o wystawy autorskie. – Chciałam, aby moja pierwsza wystawa była w Rykach. Tu się urodziłam – wyznaje Marta, uczennica klasy maturalnej warszawskiego liceum. Obecnie mieszka w Majdanie pod Warszawą. Działa w sekcji fotograficznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie.

W sobotę, 24 listopada, w galerii Kwadratu Artystycznego Marta zaprezentowała cykl zdjęć pod tytułem „Subtelność”. – Wystawa pokazuje nasze życie, to że jesteśmy zbyt dosłownie w swoim życiu i brakuje nam delikatności – mówiła podczas wernisażu. – Tymi zdjęciami chcę pokazać, że ta delikatność, subtelność, to coś pięknego, to coś, co możemy wykorzystywać w życiu, żeby przekazywać ważne informacje, uczucia, które są w nas.

Zagłębić się w duszę

Artystka przytoczyła cytat fotografa Henriego Cartier-Bressona: „Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat, a zamkniętym spoglądam w głąb siebie”. – Chciałbym, żebyście dzisiaj zagłębili się w swoją duszę, żebyście nie widzieli tylko tego co jest dostrzegalne oczami, ale także to, co siedzi w was głęboko i czasami tego nie dostrzegacie – zachęcała.

Na wernisażu pojawili się pasjonaci fotografii, znajomi i rodzina autorki zdjęć. Dużą niespodziankę sprawili jej członkowie sekcji fotograficznej z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, którzy przyjechali do Ryk, by uczestniczyć w pierwszym autorskim wernisażu swojej koleżanki. – Miało być nas więcej, ale nie wszyscy mogli przyjechać – oznajmił Krystian Herncisz.

Wernisaż był niesamowity – ocenia bohaterka sobotniego wydarzenia. – Kwadrat to nowe miejsce, otwarte na wszelkiego rodzaju akcje artystyczne, co bardzo cenię. Byłam bardzo mile zaskoczona ciepłą i przyjazną atmosferą, dzięki której myślę, że moje zdjęcia świetnie wpasowały się w klimat.

Wystawę „Subtelność” można oglądać w kamienicy przy ul. Szkolnej 1 w Rykach w godzinach otwarcia kawiarni artystycznej.

 

Napisz komentarz »