Aktualności, Dęblin

Inwestycja za 1,5 mln zł pomoże rozwijać sportowe talenty

Opublikowano 31 października 2018, autor:

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Tysiąclecia 18 października uroczyście otwarto nowe obiekty sportowe. W przyszkolnym kompleksie są boiska do piłki nożnej (niepełnowymiarowe), siatkówki, koszykówki, tenisa, siatkówki plażowej czy badmintona. Oprócz tego jest miejsce do pchnięcia kulą oraz 80 metrowa bieżnia do sprintów. – Nie mieliśmy więcej miejsca na wybudowanie bieżni o pełnych wymiarach – wyjaśnia Jolanta Kiebzak, dyrektor ZSZ nr 1. – Najważniejsze, że udało się zrealizować inwestycję – dodaje.

Budowa boisk to nie wszystko. Plac apelowy na szkolnym dziedzińcu został wyłożony kostką, a dookoła powstało nowe ogrodzenie. W przyszłym roku szkoła ma zostać ocieplona. Powstanie także nowa elewacja.

Jest znakomicie

Bardzo się cieszę z nowych obiektów bo już traciliśmy nadzieję, że uda się je wybudować – mówi Artur Pacholski, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego. – Mamy boiska z prawdziwego zdarzenia i znakomitej jakości – dodaje Łukasz Joński drugi z wuefistów. – Teraz marzy nam się rozbudowa naszej niepełnowymiarowej sali gimnastycznej na halę sportową – zaznacza Pacholski. Do pełni szczęścia brakuje też 400-metrowej bieżni, na której uczniowie mogliby się przygotowywać do zawodów lekkoatletycznych.

100 proc. z powiatu

Boiska nie powstałyby, gdyby nie determinacja starostwa powiatowego, które sfinansowało w całości budowę. Powiat jest organem prowadzącym tę szkołę. – Zapłaciliśmy za  inwestycję blisko 1,5 mln. zł – mówi wicestarosta Stanisław Włodarczyk. Dwa razy starostwo składało wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie. – I dwa razy były odrzucane bez uzasadnienia. Dlatego zdecydowaliśmy się samodzielnie sfinansować projekt – tłumaczy starosta Stanisław Jagiełło.

 

Napisz komentarz »