Aktualności, Kultura

Krakowski zespół wystąpi w Kwadracie Artystycznym

Opublikowano 31 marca 2017, autor:

Ryki są pierwszym miastem na trasie koncertowej promującej nową płytę zespołu „Amusing Companions”. Krakowski kwartet rozrywkowy zawita do Kwadratu Artystycznego 4 kwietnia.

Na płycie „Ain`t So Bad” znajdują się głównie stare utwory rozrywkowe z pierwszej połowy XX wieku, w nowych, zwariowanych aranżacjach. W założeniu to muzyka taneczna, ale wielbiciele mocniejszego rockowego uderzenia i psychodelii też znajdą coś dla siebie. Po Rykach muzycy wystąpią w Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Gdyni i Warszawie.

„Amusing Companions” to zespół założony przez Antonisa Skoliasa i wokalistę Adama Henrego. – W obecnym składzie gramy od prawie roku i właśnie skończyliśmy pracę nad drugim krążkiem – mówi Tomasz Kruk, gitarzysta i wokalista, który dołączył do grupy rok temu razem z Miłoszem Skwirutem (bas, wokal).

W początkowej fazie działalności muzycy nawiązywali bezpośrednio do muzyki z epoki, starając się odtworzyć ją w jej pierwotnej formie. W obecnym składzie muzyka zyskuje znacznie bardziej nowoczesne rysy.

Wśród piosenek można znaleźć stare, gospelowe przyśpiewki, wykonywane niegdyś przez The Golden Gate Quartet, „novelty songs” z repertuaru The Coasters, Slima Gaillarda lub Sheldona Allmana, lub bardziej znane standardy jazzowe, jak np. „Nature Boy”, z repertuaru Nat`a King Cole. – Wybierając piosenki zawsze zwracamy uwagę na tekst. Szukamy takich, które w jakiś sposób nas zachwycą, rozśmieszą, z którymi wiąże się jakaś ciekawa historia, którą można opowiedzieć na koncercie – mówi Kruk. – Jedną z takich piosenek jest np. Yip Rock, podobno oparta na menu, które Slim Gaillard znalazł w libańskiej knajpie. Dziwnym trafem pewnego razu na naszym koncercie pojawili się turyści z Libanu, ale z całej piosenki nie zrozumieli ani słowa – śmieje się Tomek.

Tomasz Kruk:

Miło mi będzie wrócić do Kwadratu Artystycznego po bardzo gorąco przyjętym koncercie GRUFFu. Zapraszam na pierwszy koncert w naszej pierwszej tak długiej trasie. Będziemy wciąż pełni nowej energii po wyjściu ze studia ze świeżym materiałem.

 

Kwadrat Artystyczny – Ryki, ul. Szkolna 1

4 kwietnia – godz. 19:00

Wstęp – 20 zł

Rezerwacje – tel.: 510 332 855

 

Napisz komentarz »