Aktualności, Dęblin

Lepsze życie na płycie „Wiem, że jutro…”

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor:

Zespół Better Life z Dęblina skończył pracę w studio. Niebawem usłyszymy 10 świeżutkich nagrań

„Better Life” (Lepsze życie) wiele osób kojarzy z „kościelnym” graniem. Nic w tym dziwnego, od kilku lat grupę możemy zobaczyć podczas oprawy mszy św. czy ślubów. Byli pierwszym w okolicy zespołem, który zajął się takim graniem. Skład tworzy dwóch mieszkańców Dęblina. To Dariusz Gołąb gitarzysta-samouk oraz pianista, przyszły student wydziału artystycznego Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej Szymon Nowak.

Panowie chcąc wyjść poza te ramy kościelne zdecydowali się na stworzenie czegoś swojego. – Od zawsze chciałem nagrać płytę i dzielić się swoją muzyką z innymi – mówi Darek Gołąb, gitarzysta i wokalista. Nie było to proste, ponieważ na to potrzeba czasu, pieniędzy oraz odpowiednich osób w zespole.

W zeszłym roku trafił na Szymona Nowaka, świetnego pianistę. – Był do zagrania ślub w rodzinie Szymka. On miał mi pomóc w oprawie i tak się poznaliśmy – wspomina lider zespołu. Zagrali kilka prób przed uroczystością. – Niestety w ostatniej chwili pani młoda odwołała nas i wzięła jakąś wokalistkę  – wtrąca Szymon Nowak. Jednak na tyle dobrze im się współpracowało, że postanowili działać dalej. Darek odkładał pieniądze na studio nagrań. – W końcu się udało. Nagraliśmy 10 autorskich utworów – mówi Gołąb. Swoje dzieło zrealizowali w studio pod Lubartowem.
„Twój Głos” patronem
Nasza gazeta objęła patronatem medialnym płytę zespołu „Better Life”. Będziemy wpierać zespół oraz informować naszych czytelników o premierze „Wiem, że jutro…”.  Nasi czytelnicy jako pierwsi będą mogli usłyszeć na naszym portalu utwór promujący album.

Od autora

To nie jest rock`n roll

Namówiliśmy panów z zespoły, aby „puścili” kilka nieobrobionych nagrań. Jeśli, ktoś się spodziewa skocznej rock`n rollowej muzyki – zawiedzie się. Tam jest coś więcej. Coś co trafia prosto w serce. Stonowane, melodyjne piosenki chwytają od pierwszej nuty. Aranżacje oraz teksty są przemyślane i skłaniają do zastanowienia nad swoim życiem. Jeśli ktoś myśli, że usłyszy tam jedynie „Chwalmy Pana” itp. to jest w błędzie. Owszem, są tam teksty dziękujące Bogu, ale są to słowa człowieka dojrzałego, który wie w jakim miejscu w życiu się znajduje. Z niecierpliwością czekam na tą produkcję czego i Państwu życzę.

Więcej o Better Life w aktualnym wydaniu „Twojego Głosu”

Napisz komentarz »