Aktualności, Dęblin

Pierwsza Dama matką chrzestną samolotu

Opublikowano 04 grudnia 2018, autor:

„Lataj po Polsce i świecie, sław imię Polskiego Lotnika przynoś chwałę Rzeczypospolitej Polskiej. Nadaję Ci imię Bielik”

Tymi słowami Agata Konhauser Duda symbolicznie „ochrzciła” stacjonujące w Dęblinie samoloty M-346. Ceremonia odbyła się w sobotę (24 listopada) w 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego. Uczestniczył w niej również prezydent Andrzej Duda. – To dla mnie wzruszająca chwila. Nie codziennie zostaje się matką chrzestną tak pięknego samolotu – mówi Agata Konhauser Duda. – Jestem dumna, że dzisiaj po 100. latach od pojawienia się na niebie biało-czerwonej szachownicy, mogę w ten sposób otworzyć nowy rozdział w historii polskich skrzydeł – dodaje.

To nie tylko sam samolot, ale przede wszystkim olbrzymie zaplecze infrastrukturalne i techniczne, system szkolenia, elektronika, symulatory, wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować młodych pilotów do służby – zauważa prezydent Andrzej Duda.

Polska dysponuje obecnie ośmioma samolotami M-346 Bielik. W marcu tego roku podpisana została umowa na zakup kolejnych czterech, z opcją dostawy kolejnych.

Marlena Kuna

Napisz komentarz »