Aktualności

PILNE. Rycki szpital zostaje zamknięty

Opublikowano 31 października 2018, autor:

„Centrum Dializa” zdecydowała o „zawieszeniu” działalności oddziału wewnętrznego na trzy miesiące. Od jutra Szpital Powiatowy w Rykach przestaje działać

Z naszych informacji wynika, że 4 lub 5 pacjentów zostanie przewiezionych do innych szpitali. Od rana trwało poszukiwanie dla nich miejsca. Pierwsza pacjentka z zamykanej interny odjechała karetką do innej lecznicy ok. godz. 14. Pozostali czekają. Około 10 pacjentów zostało wypisanych do domów. O sprawie wie już Narodowy Fundusz Zdrowia. Małgorzata Bartoszuk rzecznik prasowy lubelskiego oddziału w rozmowie z Twoim Głosem poinformowała, że pismo od operatora wpłynęło do Funduszu ok. 13. Wcześniej Fundusz dostał pytanie z naszej redakcji, czy wie o tym co się dzieje w Rykach. O 12.15 w sekretariacie NFZ nie było jeszcze nic wiadomo. – Szanowny Panie Redaktorze. Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy informację o tym, że od dnia 1 listopada AMG w Rykach nie będzie realizowało świadczeń w zakresach, w których została rozwiązana umowa (tj. pediatria – hospitalizacja oraz chirurgia – hospitalizacja).

Na obecną chwilę lubelski oddział  NFZ nie posiada informacji, jakoby miały zostać zaprzestane realizacje w innych zakresach świadczeń – czytamy w mailu do redakcji z godziny 12.15. Z panią rzecznik udało nam się połączyć ok. godziny. 13.30.

Jak powiedział nam starosta Stanisław Jagiełło od rana trwały negocjacje przedstawicieli AMG z lekarzami. Chodziło o zasady pracy chirurgów i anestezjologów zwolnionych z pracy dwa dni wcześniej. Zabezpieczenie chirurgiczne i anestezjologiczne jest niezbędne do prawidłowego działania interny. Należy przypuszczać, że strony nie doszły do porozumienia. 17 październiki NFZ wypowiedział szpitalowi kontrakty na pediatrię i chirurgię.

Więcej w papierowym wydaniu „Twojego Głosu”

 

Napisz komentarz »