Aktualności, Dęblin, Kłoczew, Nowodwór, Ryki, Samorząd, Społeczeństwo, Stężyca, Ułęż

Gąska na celowniku telewizji

Opublikowano 29 października 2013, autor: M

„Zwolniony przez uczciwość”- tak w programie „Blisko Ludzi” na antenie TTV dziennikarze zatytułowali reportaż o polityce zwalniania i zatrudniania ludzi przez Jerzego Gąskę, burmistrza Ryk.

Polska dowiedziała się, że obecny burmistrz Ryk nie przepada za urzędnikami uczciwymi, którzy wskazują na nieprawidłowości w urzędzie. W zamian ceniony jest urzędnik skazany przez sąd prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione umyślnie. Ten urzędnik pracuje choć nie pozwala na to ustawa o pracownikach samorządowych.

Wykrył przekręty

W trwającym 7 minut reportażu widzowie TTV poznali Krzysztofa Gregorczyka, byłego urzędnika kontroli w ryckim magistracie. Gregorczyk, jak dowiadujemy się z programu, wykrył nieprawidłowości finansowe w magistracie. Chodziło m.in. o nieuzasadnione zwolnienia podatkowe. Z tą wiedzą poszedł do burmistrza. Zdaniem Gregorczyka ten zaoferował mu stanowisko skarbnika w zamian za milczenie, a gdy odmówił, burmistrz najpierw oskarżył go o kłamstwo, a potem zwolnił z pracy. Powód? Oficjalnie to utrata zaufania. Finał sprawy jest taki, że urzędnik jest na zasiłku, a burmistrz nadal rządzi choć ma zarzuty prokuratorskie. W rozmowie z dziennikarzem TTV Rafałem Stangreciakiem Gąska nie potrafił wytłumaczyć precyzyjnie, dlaczego zwolnił Gregorczyka. Jako powód podał utratę zaufania.

„To szykana”

Specjaliści z Fundacji Batorego, których dziennikarze odwiedzili, nie mają wątpliwości, że działanie burmistrza Ryk to odwet. Anna Wojciechowska-Nowak mówi w reportażu: – Pracodawca ma prawo zerwać umowę. Lecz to uprawnienie nie może być szykaną. A tak było w tym przypadku. Ludzi z Fundacji oburza jeszcze inne postępowanie Jerzego Gąski. Bez wahania zwolnił Krzysztofa Gregorczyka, a w urzędzie pracuje Tadeusz Bartnik, który ma wyrok za jazdę po pijanemu. Jego reorganizacja urzędu dziwnym trafem nie objęła.

 

Zobacz film

komentarze »
 1. brat pete® 30 października 2013 19:18 - Odpowiedź

  „a burmistrz nadal rządzi choć ma zarzuty prokuratorskie”

  Nie wiedziałem, że urzędnik na stanowisku kierowniczym, któremu tylko postawiono zarzuty prokuratorskie, nie potwierdzone prawomocnym wyrokiem sądu nie powinien „rządzić”. Okazuje się, że według dziennikarzy TG nie może. Pewnie powinien się podać do dymisji i zaniechać obrony swoich praw w sądzie, bo wymiar sprawiedliwości w Polsce jest nieomylny.
  A tak na przyszłość polecam zapoznać się z obowiązującym prawem w Polsce, a nie po raz kolejny pisać brednie i manipulować ludźmi.

 2. kaktys 31 października 2013 15:03 - Odpowiedź

  a kto napisał, że burmistrz z zarzutami prokuratorskimi nie powinien rządzić? Zaciekawiło mnie stwierdzenie don pedro, ale nigdzie w tekście nie znalazłem jego potwierdzenia.

 3. obserwator® 31 października 2013 18:37 - Odpowiedź

  „tylko postawiono zarzuty”???
  Skierowano akt oskarżenia,a to już nie są żarty. To,co powinien nie zrobi,a ja na ten temat swój pogląd mam.

 4. brat pete® 3 listopada 2013 17:07 - Odpowiedź

  „Finał sprawy jest taki, że urzędnik jest na zasiłku, a burmistrz nadal rządzi choć ma zarzuty prokuratorskie.”
  Z tego wnioskuję, że urzędnik powinien zostać przywrócony do pracy, a burmistrz powinien przestać „rządzić”, bo postawiono mu zarzuty prokuratorskie.
  Obserwator nie podniecaj się tak, bo jeszcze nie dotrwasz do wyborów. 😉
  Ja też na ten temat mam swoje poglądy – naciągane zarzuty, postawione w celu obrzydzenia ludziom osoby burmistrza i RM i skierowania uwagi na innych kandydatów promowanych cały czas przez pewną gazetę z gminy i szerzej powiatu ryckiego.

 5. jacurro 3 listopada 2013 18:49 - Odpowiedź

  To przykre, że uczciwy człowiek musi cierpieć. A przecież z powodu oszustw wielu klepie biedę a ich sąsiedzi opływają w dostatkach

 6. Mąż Opatrznościowy 3 listopada 2013 19:41 - Odpowiedź

  Urząd który działa na szkodę interesów burmistrza należy zreorganizować.
  A co ma do reformy biedny Bartnik, który musi pić żeby tego nie widzieć.

 7. obserwator® 4 listopada 2013 10:46 - Odpowiedź

  ” naciągane zarzuty, postawione w celu obrzydzenia ludziom osoby burmistrza i RM”
  A gdyby tak prokuratura w Puławach poczytała o tych „naciąganych zarzutach” to…ciekawe czy nie zdecydowałaby się na postawienie kolejnych? Osoby burmistrza nie trzeba obrzydzać, RM też.

 8. obserwator® 4 listopada 2013 10:49 - Odpowiedź

  Do wyborów dotrwam, spokojna twoja najeżona. Ciekawe tylko czy wszyscy będą mieć palce w komplecie?

 9. kaktus® 4 listopada 2013 11:08 - Odpowiedź

  don pedro nie czytaj pewnej gazety z gminy i szerzej z powiatu,zniknij z forum i będzie po sprawie,po co tak się napinasz,gumka ci pęknie i co. Swoją drogą to bardzo zależy ci chyba na tym burmistrzu,który jest taki prawy i prokurator się go czepia. Gracie razem w tenisa czy co?

 10. brat pete® 10 listopada 2013 14:51 - Odpowiedź

  Niektórzy by pewnie chcieli, żebym zamilkł nie tylko na forum TG, ale i w ogóle i dalej kwitła by tu w najlepsze jednomyślność w poglądach rodem z PRLu.
  A to co prokurator się nie ma prawa mylić? Oglądałem ostatnio film pt. „Układ zamknięty”, przeraziło mnie że można tak zniszczyć drugiego człowieka, zrobić z siebie zwykłą szmatę dla jakichś judaszowych srebrników. I może ten prokurator też był nieomylny?
  A co do tenisa, to grać nie umiem, ale myślę że można by było się nauczyć, zawsze lepiej trochę się poruszać dla zdrowia. 😉

 11. hakus 23 stycznia 2014 18:29 - Odpowiedź

  don pedro piszesz jakbyś był wyznaczonym z urzędu do poprawiania opinii publicznej, zgłoś się od razu jako adwokat, albo podpisz „przedstawiciel magistratu”. Jeśli ktoś tu kogoś promuje to ty burmistrza. Nie wiem dlaczego moderator jeszcze nie zablokował ci dostępu, ponieważ twoje wypowiedzi to typowy trolling.

  Oglądałeś film… Gratuluję że dopiero z filmu się tego dowiedziałeś jak można zniszczyć człowieka.

  Do wszystkich innych apeluję, jedynym sposobem na takich użytkowników jest ignorowanie ich postów/komentarzy! Nie wdawajcie się w dyskusję, ponieważ polemika nigdy się nie skończy. Nie warto ścierać klawiatury i męczyć palców dla takich ludzi.

 12. brat pete® 27 stycznia 2014 19:20 - Odpowiedź

  Gdybyś wiedział co się w starostwie wyprawia to by Ci oko zbielało. Ale dzięki pewnej usłużnej gazecie nikt w gminie i szerzej powiecie ryckim o tym się nie dowie. Także lepiej jechać po gminie, burmistrzu i RM. A następna ekipa „aniołków” pewnie żadnego przekrętu nie popełni. A nawet jak coś będzie na rzeczy, to i tak o tym nic nie będzie wiedział dzięki pewnej „dzielnej redakcji”.
  Za to Twoje wypociny to ani chybi czysta prowokacja. Od Tobie podobnych osobników dostałem lekcję chamstwa i plucia jadem za to, że ośmieliłem się mieć inne poglądy.
  Masz rację dyskusja z wami nie prowadzi do niczego. Wy w ogóle nie macie żadnego programu, chcecie wymienić tą ekipę w gminie i nic poza tym. Po to była ta cała nagonka, żeby postawić w złym świetle obecne władze gminy, tak żeby nikt na nich nie chciał głosować. Bo jak wynika z ostatnich wieści żadnych konkretnych zarzutów nie można tej ekipie postawić.

 13. lila 27 stycznia 2014 20:56 - Odpowiedź

  Zgadzam się w 100% z hakusem!
  don pedro to chyba obrońca „pokrzywdzonego” burmistrza 😀

 14. brat pete® 28 stycznia 2014 15:14 - Odpowiedź

  Skąd ten pomysł, że jestem „wyznaczonym z urzędu do poprawiania opinii publicznej”? Od kiedy moja osoba to „obrońca „pokrzywdzonego” burmistrza”? W jakim sensie burmistrz jest pokrzywdzony i gdzie o tym wspominałem?
  „zgłoś się od razu jako adwokat, albo podpisz „przedstawiciel magistratu”.” Jak ja się będę podpisywał to moja sprawa i nie potrzebuję dodatkowych sugestii w tej sprawie.
  Podszywanie się, nie będąc uprawnionym do tego, pod przedstawicieli innych zawodów grozi odpowiednimi karami z kodeksu karnego i innych. Czyżbyś namawiał mnie do przestępstwa?
  Odkąd to zadawanie jak widzę niewygodnych pytań to jest trolling? Zapoznałem się z jego definicją i jakoś nie zauważyłem u sobie takich oznak. Za to u pewnych użytkowników dość szybko dostrzegłem pewne „objawy” (wyśmiewanie i ośmieszanie, obrzucanie obelgami, sugerowanie choroby psychicznej, czy opętania(sic!)). Dziwne, że wtedy nie interweniowałeś.
  Czy na tym portalu nie istnieje coś takiego jak wolność słowa i poglądów? To mi przypomina pewne czasy przed 1989r. Istny PRL. Wtedy też grożono szykanami za posiadanie zgoła innych poglądów niż reprezentował ogół społeczeństwa.

 15. lilalila 28 stycznia 2014 22:08 - Odpowiedź

  Wydaje mi się, ze pan burmistrz skrzywdził i zniszczył niejedną osobę w tym mieście…i to mi wystarcza do wystawienia opinii na jego temat…a na polityce się nie znam,ale czy to ma jakieś większe znaczenie w świetle tych wszystkich wydarzeń…?

 16. lila 29 stycznia 2014 18:37 - Odpowiedź

  Ja na polityce to się nie znam…ale wiem, że pan burmistrz nie jedną osobę tak „pięknie” potraktował…i chyba każdy ma prawo ocenić jego postępowanie, naszego gospodarza…:(

 17. brat pete® 29 stycznia 2014 19:55 - Odpowiedź

  Nie Trzymam ani z burmistrzem, ani z nikim innym. Dziwi mnie tylko, że użytkownik, który ma prawo mieć inne zapatrywania i poglądy jest postrzegany na tym portalu jako osoba sympatyzująca z burmistrzem i osądzana od czci i wiary.
  A co do tego procesu i zarzutów. Jeszcze się on nie skończył, a już niektórzy dawno go osądzili i przypięli mu łatkę przestępcy. Chyba na to jeszcze dużo za wcześnie.
  A wykorzystywanie takiego typu argumentów w politycznych przepychankach i promowaniu się przed wyborami to zwykły cios poniżej pasa. Liczy się chyba coś innego niż obrzucanie błotem przeciwników politycznych i szukanie na nich haków. Skoro zarzuca się obecnej ekipie w gminie nieudolność i brak pomysłu na rządzenie, to już dawno przeciwnicy obecnej władzy powinni się ujawnić, przedstawić swój program, proponowane zmiany, zamierzenia na przyszłość, a nie wykorzystywać tego typu środki do przejęcia władzy i promować swoje osoby.

 18. lila 29 stycznia 2014 20:08 - Odpowiedź

  Ja myślę,że wolność słowa i poglądów na tym portalu istnieje…dlatego tak zostało przeze mnie napisane a nie inaczej…a jeżeli Cię coś don pedro z mojej strony uraziło,to przepraszam…ja nie mam zamiaru nikogo wyśmiewać…dyskutować też nie będę…zostało przeze mnie wyrażone to co czuję i już.Pozdrawiam,ciau…;)

Napisz komentarz »