Kłoczew

Jest nowa przeprawa przez Okrzejkę

Opublikowano 22 grudnia 2015, autor: tm

Wzmocniona i podniesiona konstrukcja ma przetrwać co najmniej kolejne 80 lat. Remont mostu w Goździe kosztował 50 tys. zł

Mieszkańcy Gozda i okolicznych miejscowości wreszcie doczekali się nowego mostu na rzece Okrzejce. Ten wybudowany w 1937 roku przez ówczesnego wójta gminy Kłoczew Ludwika Zarębę oraz sołtysa Gozda Józefa Siudera był w opłakanym stanie. – Płyty betonowe były zruszone i groziło niebezpieczeństwo, że przejeżdżające ciągniki i maszyny rolnicze mogą wpaść do wody – mówi Jerzy Grzyb, radny z Gozda. – Na szczęście wójt zauważył potrzebę modernizacji mostu i udało się to zrobić w naprawdę szybkim tempie – dodaje.

To będzie wyjątkowe miejsce

Chcemy postawić tu ławeczki. Być może uda się trochę oświetlić lampami solarnymi teren przy rzece – mówi Iwona Sowa, sołtys wsi. – Chciałabym, aby powstało tu miejsce na wypoczynek i romantyczne spotkania – dodaje z uśmiechem kobieta.

 

Stanisław Drążyk, wykonawca robót, firma „Poltor”

Było dużo pracy

Rozebraliśmy całą konstrukcję i usunęliśmy ponad 30 proc. fundamentów mostu. Jako zbrojenie położyliśmy siatkę i zalaliśmy betonem B-30. Wierzchnie płyty są podwójnie zbrojone i położone na potężnych stalowych legarach. Wszystkie prace zajęły nam ponad 2 tygodnie.

Napisz komentarz »