Aktualności, Bez kategorii, Samorząd

Prokurator oskarżył wykonawców gminnych inwestycji

Opublikowano 17 listopada 2016, autor: Zbigniew Jończyk

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom odpowiedzialnym za prowadzenie inwestycji w gminie Ryki w latach 2006-2008. Na ławie oskarżonych zasiądą Ryszard S. – właściciel firmy budowlanej, Tadeusz B. – kierownik wydziału inwestycji w ryckim urzędzie miejskim oraz Kazimierz G., Janusz K. i Krzysztof P. – kierownicy budowy. Sprawa dotyczy remontu m.in. ryckiego „pałacyku” i pięciu placówek oświatowych w Rykach, Moszczance i Bobrownikach. Jak wynika z ustaleń prokuratorskiego śledztwa, podejrzani niewłaściwie rozliczali prace budowlane, udzielali zamówień bez przeprowadzenia przetargu, ówczesny kierownik Wydziału Infrastruktury UM w Rykach zlecał wykonawcy dodatkowe roboty budowlane z tzw. wolej ręki, bez przeprowadzenia na nie przetargu, zaś kierownik nadzoru poświadczał nieprawdę w dokumentacji.

Grozi za to do 10 lat więzienia.

 

Więcej w papierowym wydaniu „Twojego Głosu”

komentarze »
 1. brat pete® 30 listopada 2016 17:08 - Odpowiedź

  A niedługo:

  Zdrajcy gminy ryckiej przed sądem

  Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces grupy sabotażowo-dywersyjnej, działającej pod kryptonimem „Żeby żyło się lepiej”.
  Na ławie oskarżonych zasiadło 5 ludzi, których połączył ze sobą wspólny, zbrodniczy cel: zahamować proces rozwoju naszej gminy. Gmina dała im, tak jak każdemu z nas szansę twórczej pracy i nieograniczonego awansu. Pogardzili nią, wybrali drogę zdrady. Zatrudnieni w pionie budownictwa, obdarzeni zaufaniem swych kolegów robili wszystko co w ich mocy aby sparaliżować ofiarny wysiłek narodu. Wachlarz ich zbrodni jest szeroki: od niewłaściwego rozliczania prac budowlanych aż po poświadczanie nieprawdy w dokumentacji.
  Dziś wiją się przed sądem i wylewają łzy fałszywej skruchy, ale wczoraj gotowi byli zaszkodzić swej małej Ojczyźnie.
  Prokurator przygważdża ich kłamstwa i wykręty. Dla społeczeństwa polskiego proces ten jest wymowną lekcją: Musimy być czujni.

 2. Czarny® 7 grudnia 2016 15:17 - Odpowiedź

  don pedro, przepraszam, aktualnie brat pete. Okaż swoje niezadowolenie i tożsamość między innymi z takim panem co dzień 13 grudnia 1981 roku i stan wojenny nazwał wydarzeniem kulturalnym i zorganizuj w Rykach marsz nieposłuszeństwa wobec obecnej władzy.Zapewne nie będziesz sam, bo tych co im Rząd odchudził portfele też nie zabraknie. Najwyższy czas żebyś sobie WBIŁ do głowy, że kilkanaście lat robienia przekrętów na różnych szczeblach władzy trzeba rozliczyć.

 3. brat pete® 30 grudnia 2016 12:53 - Odpowiedź

  Czarny, czy nie zauważyłeś, że w Rykach patrzy się co by tu jeszcze sprzedać?

Napisz komentarz »