Aktualności

Sąd traci cierpliwość

Opublikowano 13 marca 2018, autor: Zbigniew Jończyk

Znów „przepadł” termin rozprawy w procesie budowlańców gminnych, ryckich  inwestycji. Wciąż nie ma opinii psychiatrycznej o poczytalności jednego z oskarżonych

 

Biegła psychiatra wnioskuje o przedłużenie terminu wydania opinii do końca marca. Sąd daje biegłej czas do 15 marca pod rygorem nałożenia kary pieniężnej. – To się przeciąga już w nieskończoność – argumentowała sędzia Magdalena Gaj Matys. – Nie wiadomo jakie są przeszkody w wydaniu opinii, tym bardziej, że oskarżony został już dawno przebadany – mówi. Kolejny termin został wyznaczony na 19 marca. – Może się zdarzy, że będzie już opinia i będziemy mogli kontynuować proces – mówi sędzia.

Na ławie oskarżonych zasiedli: Ryszard Sz. – właściciel firmy budowlanej, Tadeusz B. – były kierownik wydziału infrastruktury w ryckim urzędzie, Kazimierz G. – inspektor nadzoru inwestorskiego oraz Janusz K. i Krzysztof P. – kierownicy budowy.

Chodzi m.in. o remont ryckiego „pałacyku” i pięciu placówek oświatowych w Rykach, Moszczance i Bobrownikach. Pod lupą śledczych znalazły się inwestycje na terenie gminy Ryki w latach 2006-2008. Podczas robót budowlanych miały być użyte znacznie tańsze materiały niż wykazywano na fakturach.

Więcej w najbliższym wydaniu „Twojego Głosu”

Napisz komentarz »