Aktualności, Ryki

Strażacy szykują paczki dla dzieciaków z onkologii

Opublikowano 08 stycznia 2019, autor:

Druhowie przyjmują zabawki, przybory szkolne, książki lub gry planszowe

Paweł Pioterczak, Maciej Hermanowski, Artur Falenta i Michał Dąbrowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rykach włączyli się do akcji przygotowania paczek z prezentami dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. – Zainspirował mnie kolega Pawła Kuzo z woj. podkarpackiego. On także jest strażakiem i kiedyś chorował na nowotwór krwi – zdradza Paweł Pioterczak.  – To on wymyślił  akcję „Strażacy wspólnie przeciw białaczce” – dodaje. Zbiórka darów trwa od kilku lat, ale w naszym regionie została zorganizowana po raz pierwszy. – Wcześniej pomagaliśmy kolegom z Mazowsza odwiedzając Klinikę Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Teraz sami zbieramy dary – dodaje Pioterczak. Strażacy o inicjatywie poinformowali na Facebooku i „pocztą pantoflową”. Ruszyła lawina pomocy. – Ludzi przynosili i przynoszą dary do naszej strażnicy. To zabawki, pluszaki, gry, klocki, bloki techniczne czy kredki – wylicza pan Paweł. Możne przynosić je do 14 stycznia.

Poza strażnicą pomoc przyjmuje też rycka wolontariuszka Agnieszka Bartnik. – Znam się dobrze z Pawłem. Powiedział mi o tej inicjatywie – mówi Bartnik. A, że sama ma spore doświadczenie w podobnych zbiórkach, rzuciła hasło znajomym na Facebooku i poszło. – Dostałam paczkę z Krakowa od brata, z Warszawy od przyjaciółki. Cały czas ludzie przynoszą rzeczy. Jestem przeszczęśliwa – mówi pani Agnieszka.

Pomaga też Jolanta Lipinoga, która prowadziła zbiórkę w Przedszkolu nr 5 na.ul. Kochanowskiego i Anna Pasztelan z firmy „Premium”. – Każdy może włączyć się do naszej akcji. Zapraszamy – zachęca Paweł Pioterczak.

Ty też możesz pomóc 

Osoby chcące wesprzeć akcję „Strażacy wspólnie przeciw białaczce” mogą kontaktować się z Pawłem Pioterczakiem – 507 974 664 lub Agnieszką Bartnik – 501 537 101.

 

Napisz komentarz »