:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Społeczeństwo, Posła będzie - zdjęcie, fotografia

Powiat rycki nie będzie miał swojego przedstawiciela ani w Sejmie, ani w Senacie

Choć o mandaty ubiegało się w sumie dziesięciu naszych mieszkańców, nikt nie zdołał nawet zbliżyć się do wyniku, który dałby przepustkę do Parlamentu w zbliżającej się kadencji. 

Najbliżej sukcesu był Leszek Kowalczyk z wynikiem 6.020 osób znalazł się na 12. miejscu swojej listy. PiS tymczasem "wziął" 9 mandatów. Nieco grzej od Kowalczyka wypadł obecny poseł Adam Kałaska, który z 5.672 głosami uplasował się na 14. pozycji wśród kandydatów PiS. Z kolei Kałaska zdobył więcej głosów w samym powiecie ryckim - 4.753, podczas gdy na Kowalczyka głos oddało 4.053 mieszkańców powiatu ryckiego, a to oznacza, że radny wojewódzki większą popularnością od posła cieszył się poza granicami powiatu. 

Trzeci z największą ilością głosów spośród "naszych" kandydatów był Grzegorz Kapusta z PSL, który zdobył 4. 510 głosów. - Jaka pozycja taki wynik - komentuje. 

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Wyniki "naszych" kandydatów

Leszek Kowalczyk 6 020 głosów

Adam Kałaska 5 672 głosy

Grzegorz Kapusta 4 510 głosów

Andrzej Banaś 900 głosów

Karolina Kucharczyk 822 głosy

Marek Rak 456 głosów

Urszula Drążyk-Świtaj 342 głosy

Jarosław Markiewicz 277 głosów

Michał Miłosz 239 głosów

 

Oni zostali posłami w naszym okręgu

Przemysław Czarnek (PiS) 87 343 głosy

Joanna Mucha (KO) 57 577 głosów

Sylwester Tułajew (PiS) 54 915 głosów

Artur Soboń (PiS) 28 381 głosów

Jakub Kulesza (Konfederacja) 24 406 głosów

Jacek Czerniak (SLD) 17 720 głosów

Sławomir Skwarek (PiS) 15 544 głosy

Marta Wcisło (KO) 15 062 głosy

Gabriela Masłowska (PiS) 14 446 głosów

Kazimierz Choma (PiS) 13 777 głosów

Jan Łopata (PSL) 13 346 głosów

Jan Kanthak (PiS) 12 803 głosy

Jerzy Bielecki (PiS) 10 286 głosów

Krzysztof Szulowski (PiS) 9 764 głosy

Michał Krawczyk (KO) 8408 głosów

 

Wyniki wyborów do Senatu

Stanisław Gogacz (PiS) 121 240 głosów

Arkadiusz Kasznia (KO) 48 231 głosów

Wojciech Mateńka (Normalny Kraj) 13 687 głosów

Marcin Walasek (Jedność Narodu) 11 533 głosy

 

Reklama

Posła z Ryk nie będzie komentarze opinie

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-15 12:56:17

    "Posła z Ryk nie będzie" nad czym, kim ten płacz???

  • gość 2019-10-15 13:32:38

    Poraz kolejny ludzie zamiast myslec co moze zrobic czlowiek w sejmie/senacie ktory jest lokalny wybrali glosowanie na kogos kto niewiele wie o Rykach i z nimi ma niewiele wspolnego. Przykladem jest kandydat Gogacz z Zawady St. Co ludzie chcielisci osiagnac glosujac na tego pana???? Co on by dla powiatu Ryckiego zrobil???? NIc. Moze wreszczie dotrze do was ze nie glosuje sie na partie a na swojego lokalnego czlowieka bo taka osoba tylko bedzie chciala cos zrobic dla gminy, powiatu a nie ktos obcy

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-15 13:48:08

    "Posła z Ryk nie będzie" nad czym, kim ten płacz??? i to pytanie było właśnie skierowane do takich opinii jak wyżej "gosć\'
    od kiedy poseł jest radnym????? Poseł słuzy Państwu a nie lokalnie ,chyba ,że rządzi taka partia jak PIS i steruje telefonem posła a poseł telefonem też załatwia róznymi scieżkami rzeczy dla np gminy ,powiatu co jest skandaliczne. Poseł ma zajmować się Państwem i jego sprawami wew i zew.w sejmie.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-15 13:50:50

    jedyny słuszny wybór z tych kandydatów ryckich to Pan Kapusta , bo ma już doświadczenie jak się poruszac w strukturach Państwa bo był w województwie. Miał też szanse nawet pewnie byc wysoko w PSL jakby wszedł bo Hetman tam jest ,który by go promował .

  • gość 2019-10-15 14:07:08

    "Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R" dobrze ze jestes/byles tylko kandydatem na burmistrza i nikt cie nie wybral. Z taka krototkowzrocznoscia to Ryki daleko by nie zaszly tak jak teraz, tylko drepcza w miejscu.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-15 14:10:50

    od tego jest samorząd i radni i burmistrz a ,nie Poseł i trzeba wybierać mądrych radnych anie słynnych czy znanych lokalnie , wtedy bedzie ok i Ryki i powiat bedą dobrym gospodarzem i innowacyjnym itp

  • gość 2019-10-15 17:18:17

    > Moze wreszczie dotrze do was ze nie glosuje sie na partie a na swojego lokalnego czlowieka bo taka osoba tylko bedzie chciala cos zrobic dla gminy, powiatu a nie ktos obcy

    nieważne czy lokalny czy nie, bo i tak głosuje jak partia każe.

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-15 17:59:23

    Cześć, To ja wasz Rysiek. Muszę skomentować ostatnie wydarzenia z minionej niedzieli, bo widzę, że zamiast miłych komentarzy w związku ze świętem demokracji jakim są wybory. Wybory, wolne wybory, które mogą się odbywać w "naszym" kraju dzięki rozlanej krwi tysięcy ludzi. Jednak pamiętajmy, że w czerwcu 1956 w Poznaniu, w 1968 - walka studentów z cenzurą, - zakazane Dziady Mickiewicza, grudzień 1970 na Pomorzu, styczeń 1971 w Szczecinie, luty1972 strajk włókniarek w Łodzi, 1976 w Radomiu, czy lipiec 1980 w Lublinie, Świdniku, czy sierpień 1980 na Pomorzu to sprzeciw przeciw rosnących cen żywności przede wszystkim, a tak naprawdę to stan wojenny to walka dobra ze złem. Wróćmy do ryckiego powiatu, gdzie na wstępie chciałbym podziękować burmistrzowi Ryk, że niestartowal w wyborach, bo by miasto straciło swojego anioła stróża, wybawiciela, swojego pasterza, dziękuję Panu. Teraz odniosę się do "naszych", posłów, ponieważ jeżeli król nie ma dobrej armii to nawet z San Marino nie wygra. Uważam, iż mieszkańcy powiatu, którzy do tego się przyczynili powinni zamilknąć na wieki i sobie wegetowac niemając swojego przedstawiciela w niższej izbie, bo głosowali na jakiegoś cudaka, gdzie przykładem może być gdański radny PiS, który wszedł do Sejmu w okręgu 6 Lublin. Można 7 Jeszcze na koniec zwrócę uwagę, iż w powiecie mamy około 57000 mieszkańców, a uprawnionych do głosowania że 30000, a "nasi" kandydaci dostali około 20000 glosow łącznie, gdzie w okręgu Słupsk kandydatka, która się niedostala miała najwięcej głosów z przegranych 22000. Pamiętajmy też, że Rzeczpospolita była największą za czasów monarchii, ponieważ króla Polski, Szwecji, Wielkiego Księcia Litwy Zygmunta lll Ważę, czy Jego syna Władysława lV dodatkowo cara resji nikt nie wybierał, a Rządzili bardzo dobrze.. Pozdrawiam lokalnych patriotów i jeszcze raz dziękuję Panu burmistrzowi.

  • gość 2019-10-15 18:51:22

    "Moze wreszczie dotrze do was" bo to głupota nieznajomosc tematu

  • gość 2019-10-15 18:53:35

    widocznie ci kandydaci byli mizerni ,ze naród rycki ich .............

  • Marianek - niezalogowany 2019-10-15 19:23:34

    Nie słyszałem i nie widziałem żeby nasi włodarze promowali własnych kandydatów oczywiście z Pisu , jeśli się mylę to przepraszam . Właściwie chodzi mi o takie coś jak robił Morawiecki i Ziobro na plakatach( strzała , łapka ) i gość lepiej widziany. Mimo namowy znajomych , biskupa, katachetki i kolegów z Rady Miejskiej z Pis ja zagłosowałem na lepszą moim zdaniem opcję która się dostała .Halo patrioci lokalni z Pisu jak to jest że tyle głosów oddaliście na listę Pisu a nasi bohaterowie się nie dostali , Zazdrość że swój będzie coś miał więc lepiej obcy .Wstyd 9764 głosów otrzymał pan Szulowski i wystarczyło . Patrioci lokalni do krzyczenia . I jak teraz Burmistrz Jarek Żaczek i Starosta Darek Szczygielski będą mieli drogę do realizacji tak szczytnych planów ( Straż , Hala , słyszałem że i strzelnica , mieszkania plus , wycinka drzew w parku )myślicie że wystarczy zakończyć inwestycje poprzedników i kapitał wyborczy zdobędą ja w to nie wierzę. Hala hala d.....a a nie hala panie Burmistrzu głowa do góry my wierzymy w pana bo jak sam pan powiedział samo nic się nie zrobi.Niech pan sam staruje na posła po co tak się mordować z tymi tutaj ludźmi a tak to sobie pan do sejmu pojedzie i przyjedzie dzień zleci a i coś dla mieszkańców się zrobi.Jeszcze tylu plakatów kandydatów na naszej ryckiej ziemi nie widziałem wprowadzam zakaz na umieszczanie innych niż naszych nie zameldowany nie zna rytmu życia mieszkańców więc nie chcemy obcego. Szanowni przegrani wiem że picze ale pic musi gdyby była zgoda w narodzie to by się dogadali a tak to piecze i piecze.

  • Nie Kandydat na Burmistrza Ryk - niezalogowany 2019-10-15 20:02:54

    Doświadczenie budowlane latami,nie starczyło! Śmiać mi się chciało jak te wszystkie budowy i różne województwa projekty,chwalił jako swoje.Ciekawe ile p. Marcin Walasek,zaliczył głosów? Rodzina +znajomi?

  • Ryszard - niezalogowany 2019-10-15 20:09:03

    Marianek Ty to jakiś nowy budowniczy etycznego narodu , zgadzam się Tobą pomijając przeganiania innych kandydatów . Co to za społeczeństwo co głosuje na pis z obcymi kandydatami a własnych lekceważy co oni jedzą i piją . Teraz już jest po obiadku . Czy wyborcy PiS wyciągną wnioski napewno nie bo tu akurat warto zapoznać się z wypowiedzią JKN i będzie wszystko zrozumiałe a co do Burmistrza i Starosty to jest mi wszystko jedno mają stać na straży praworządności i dbać by nam żyło się dobrze . Jest mi zwyczajnie przykro a tak stawiałem na Adama a mój brat na Leszka .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 21:03:25

    Do: Kandydat na Burmistrza R,
    Szanuje wypowiedzi, ale osoba pod tym nickiem okazuje się brakiem wiedzy o życiu rzeczywistym, bo wypowiada sie prawie pod każdym postem negatywnie wobec każdej opcji, oczywiście Ta osoba jest znawcą i jest najlepszym kandydatem na kierownika, dyrektora, Burmistrza, Starostę itp...
    Szanowny Panie, proszę o refleksje nad swoimi dalszymi wypowiedziami...
    Dziękuję

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-15 21:39:37

    dziękuje za 1szą krytykę. żyje w życiu realnym, rzeczywistym ,nie kosmosie,znam kuchnię polityczną takich małych gmin, powiatów jakie szachy są robione itd,Dlatego Czas na zmiany na Nowych ludzi .Przez 20lat ci co są, byli, to ci sami i pokazali już co zrobili .Ryki i powiat są w tym miejscu co lata 90te, czyli daleko im do Garwolina, Grodziska Maz itp Przykładem nawet jest park miejski inni (miasta , miejscowości) juz przez tyle lat zapomnieli o remontowaniu parków skwerów rynków bo dawno to zrobili wstecz lat temu . Zajmują sie innowacjami ,logistyka,kulturą itp Dajcie mieszkańcy wsi i miasta szanse Nowym niech przewietrzą i coś z młodym duchem zrobią dla Was i dzieci na przyszłosć.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 06:46:57

    Kapusta w jednej z komisji w Leopoldowie dostał zero głosów. Czyli tutejszy radny powiatu z PSL na niego nie zagłosował. I zaprzyjaźniony sołtys też nie.

  • Marianek - niezalogowany 2019-10-16 09:26:22

    Ryczanie nic się nie stało za cztery lata zrobicie to samo , nic się nie stało .Ważne że Antoni Macierewicz się dostał i wreszcie opublikuje raport smoleński . Antoni ,Antoni.

  • gość 2019-10-16 10:28:04

    Narodowy spęd się zakończył, a mnie natomiast ciekawi ile będą wisiały plakaty z tymi gębami "wybrańców narodu"? Czy ponad te ustawowe 30 dni, w ciągu których komitety wyborcze mają obowiązek uprzątnąć to dziadostwo, czy dłużej? I co władza wtedy zrobi? Razem, solidarnie uprzątnie wszystkie plakaty, nieważne jaka to będzie opcja, czy znowu nastąpi podział na dobrą zmianę a gorszy sort albo tych co stali po stronie zomo?

  • Gość11 - niezalogowany 2019-10-16 20:50:59

    Ne trudno zauwazyc ze niektorym nie chodzi o to aby zrobic,wymyslec cokoliek usprawnic dla kraj narodu polakow,tylko jak chca cos zrobic to odrazu nie nie nie I juzi to jest nasza polityka.

Dodajesz jako: |