:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Uroczystości, Powiat uczcił niepodległą - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5

Apel pamięci i salwa honorowa upamiętniły wydarzenia sprzed 101 lat. Dziesiątki mieszkańców Ryk i okolic uczestniczyło w uroczystościach przy pomniku Bojownikom o Wolność Ojczyzny

Obchody narodowego święta zainaugurował hymn odegrany w kościele przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej. A Eucharystię odprawił i homilię wygłosił proboszcz ryckiej parafii ks. kan. Stanisław Chodźko. Kapłan przypomniał o doniosłej roli rodzin w przechowywaniu polskiej tradycji, co przyczyniło się do odzyskaniu niepodległości. Wezwał też do zabiegania o mądrość współczesnych pokoleń. - Tylko ludzie o wysokim poziomie moralnym mogą służyć Ojczyźnie – zaznaczył ks. kan. S. Chodźko.

Dalsza część święta miała miejsce przy pomniku. Obecność dzieci, młodzieży i dorosłych nie umknęła uwadze ryckiego starosty. - To piękna, praktyczna nauka tradycji patriotyzmu. Serdecznie wszystkim za to dziękuję. Każde pokolenie musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czym dla niego i czego przejawem jest patriotyzm, czyli miłość do swojej Ojczyzny. Inny był w czasie wojny, a inny w czasie pokoju. Dziś powinien dominować patriotyzm własnej rodziny, pracy, nauki, działania na rzecz społeczności lokalnej – przekonuje Dariusz Szczygielski.

Wdzięczni za odzyskaną wolność przed pomnikiem pochylili się reprezentanci lokalnych władz, organizacji i stowarzyszeń. Na zakończenie uczestnicy wspólnie zaśpiewali pieśni legionowe.

Tomasz Kępka

Reklama

Powiat uczcił niepodległą komentarze opinie

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-12 15:09:24

    "Dziś powinien dominować patriotyzm własnej rodziny, pracy, nauki, działania na rzecz społeczności lokalnej" – To mówi facet, który radośnie poparł pseudo-uchwałę powiatu ryckiego wymierzoną w osoby nieheteroseksualne... Niedobrze mi, jak patrzę na ten prowincjonalny pokaz hipokryzji i kołtunerii.

  • gość 2019-11-12 21:08:21

    w ogole fajny spęd pisowy i do tego przymusowa obecnosć większosci ludzi na tzw. urzedach , stanowiskach i młodzieży w srodku wolnego dnia danego przez Państwo , po co te dzieci ze szkół włoczone albo tyle dyrektorów szkół i sanepid itd Ludzie mogliby sobie 3 dni spędzić spokojnie gdzie chcą i swiętować jak chcą . Jedna delegacja na wszystkie szkoły kto chce z dyr byc bo lubi to samo z innych instytucji a ci co po to zostali wybrani jako samorzadowcy i państwowi niech składają hołdy , za to biora kase, pozdrawiam szary chłop

  • Rysiek - niezalogowany 2019-11-12 21:16:08

    Myślałem, że dziś Pana starszego pochwalę, bo jako jedyny z polityków miał biało czerwony proporczyk odnoszący się do narodu i Jego sytuacji. Spójrzmy na Panią Elę na przykład faceleafting to ona ma, ale przyszła ubrana na czarno jak na pogrzeb, a nie pozytywną uroczystość tak również jak Pan przewodniczący Rady Powiatu, czy chowają y się za Panią Elą przewodniczący Rady Miejskiej, ale, ale czar prysł i Pan starszy okazał się Panem starszym... Pozwolę sobie zacytować słowa Pana starszego, które to opisał Pan redaktor Tomasz Kępka. "Dziś powinien dominować patriotyzm własnej rodziny, pracy, nauki, działania na rzecz społeczności lokalnej" - to bzdura i hipokryzją Panie starszy, gdyż przypomnę jak to się dba o lokalny patriotyzm, gdy mieszkańcy powiatu ryckiego zamiast głosować na swojego kandydata w wyborach parlamentarnych wybrali radnego PiS z miasta Gdańsk Jana Kantaka. Pan zdaje się być z tej partii Panie starszy, czyli co niepochwala Pan wyboru Janka?

  • gość 2019-11-12 21:39:14

    Rysiu a ty chodzisz w porwanych portkach i nikt ci tego nie wypomina \' przyszła ubrana na czarno jak na pogrzeb" nic ci do tego kto w czym i w jakim itd

  • gość 2019-11-13 07:58:46

    @Jakub D.
    A co ma wspólnego rodzina z osobami homoseksualnymi? Bo jak na razie, to nawet w Konstytucji RP jest mowa o rodzinie, jako związku kobiety i mężczyzny.
    A co do reszty, to się zgadzam, to pokaz hipokryzji rządzących powiatem, bo oni nie mają nic wspólnego z działaniami na rzecz społeczności lokalnej, tylko z tym żeby pleść podobne frazesy na potrzeby poprawienia sobie notowań u elektoratu, przymykać oczy na krzywdę ludzką i napychać sobie kieszenie mamoną.

  • Rysiek - niezalogowany 2019-11-13 12:29:55

    Gościu nieopowiadah bredni. Skąd Ty mości człeniu możesz wiedzieć, czy ja chodzę w dziurawy h portach jak Ty mnie dzyndzlu nie znasz, nie wiesz kim jestem. O mnie wiesz tyle, że jestem bardzo mądy. To, że przyszła Pani Ela jak na pogrzeb, na czarno ubrana cudaku to nie znaczy, że brzydko, gdyż na pogrzeby chodzi się ładnie ubrany. Chodziło mi to o to, że zapewne sam w łapie trzymałem biało czerwony przedmiot typu flaga, proporczyk, a Pani Ela ładna kobieta, funkcyjne kobieta nie podpieła sobie nic. Masz zakaz wypowiedzi w komentarzach.

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-13 13:05:19

    @gość
    Równie dobrze można zadać pytanie: co ma wspólnego rodzina z osobami w ogóle... Po pierwsze osoby homoseksualne rodzą się w rodzinach i tworzą rodziny. Po drugie osoby LGBT są częścią społeczności lokalnej tak jak osoby heteroseksualne. Tymczasem radni powiatu ryckiego, chcąc podlizać się regionalnym politykom PiS-u i księżom przyjęli bezprawnie stanowisko, którym próbują odczłowieczyć osoby LGBT. Gdzie tu jest "działanie na rzecz społeczności lokalnej"???

  • gość 2019-11-13 15:37:19

    Rysiu ty sam jesteś jak zakaz i od pani jak ubrana była i w czym to z daleka

  • gość 2019-11-13 15:41:50

    niestety nie widziałem z bliska sposobu świętowania przez władze powiatu, / w sumie godnego wydarzenia dla wszystkich Polaków/ ale te nadęte i smutne twarze naszej obecnej, jedynie słusznej siły narodu, bardzo mi przypominają czasy obowiązkowego świętowania innych obchodów np. 1 maja . tylko było weselej i 1 pyszne lody u P. Janusowej.

  • gość 2019-11-13 20:46:41

    @Jakub D.
    Kto to jest osoba LGBT? Krzywicie się na określenie ideologia LGBT, a sami wymyślacie jakieś potworki.
    Nie słyszałem, żeby w Polsce osoby homoseksualne i inne tworzyły rodziny. Tak to jest zalegalizowane prawnie w tzw "postępowej" Europie.
    Jakoś nie mierzi Cię, że Trzaskowski chciał się podlizać homosiom w stolicy i uchwalili tam tą deklarację LGBT dot. między innymi seksualizacji dzieci i młodzieży w szkołach przez seksedukatorów (osoba bez wymaganego wykształcenia).

  • Rysiek - niezalogowany 2019-11-13 21:03:07

    Gościu jeszcze chwilę i Ci dołączę internet, bo twa kultura tu nie pasuje. Ja znam ludzi, oni znają słuchaj gościu mnie.

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-13 22:21:27

    @gość LGBT - osoby nieheteroseksualne w największym skrócie. Gdybyś znał podstawy z obecnego stanu wiedzy nt. naszej seksualności, to nie nazywał byś "potworkami" skrótów, które opisują rzeczywistość i funkcjonują w seksuologii. Karta LGBT przyjęta przez Rafała Trzaskowskiego to nic innego jak wprowadzenie do szkół lekcji z podstaw wiedzy o seksualności człowieka, a także ochrona osób nieheteronormatywnych przed nienawiścią tych, którzy tej wiedzy się boją... A to, że o czymś nie słyszałeś, to nie znaczy że nie istnieje. I jeszcze jedno. Skąd pomysł, że przekazywanie wiedzy nt. seksualności na poziomie odpowiednim do wieku to "seksualizacja dzieci"??? Skąd wiesz, że edukatorzy seksualni nie mają przygotowania??? Usłyszałeś w TVP czy od księdza???

  • gość 2019-11-14 10:21:30

    Rysiek jest de best jak jego szef ,lepszego od Ryska na forum gazety nie ma

  • gość 2019-11-14 16:34:13

    @Jakub D.
    Deklaracja LGBT ma przyzwyczajać dzieci od małego do oswojenia się z tymi zboczeniami metodą małych kroków, żeby po jakimś czasie traktowały to jako normalność i wystawienia na pastwę różnego rodzaju zboków, pedziów itp. Bo gdyby to wprowadzano siłą albo od razu to by był wielki opór.
    Seksedukatorzy zgodnie z deklaracją homosiów nie muszą mieć wykształcenia niezbędnego do pracy jako nauczyciel.
    A jeśli nawet dowiedziałbym się tego od księdza, to co w tym złego? Ksiądz to dla Ciebie osoba niepożądana? Wiem, wiem teraz jest trendy pluć na kościół.

  • gość 2019-11-14 17:33:51

    to do Was obrońców księzy i zastanówcie się kogo sponsorujecie : moge wam napisac ( co mi znajomi opowiadali kiedyś itd) o co pytali dzieciaków przy spowiedzi w Ryk panowie księza w latach 90 -80tych i pewnie później też jak" edukowali " młodziez te ludki czarne bezkarne
    Popytajcie swoich dzieci w domach jak to jest

  • gość 2019-11-14 18:46:50

    Wolisz zboka Polańskiego, dyrektora od poznańskich słowików, jazzmana molestującego dzieci itp itd? Ciekawe dlaczego się oo tym nie mówi, tylko atakuje księży?

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-14 19:21:21

    @gość
    Powtarzasz bełkot nt. "zboczeń" rodem z kościelnej kruchty i pustych głów PiS-owskich nieuków. To są rojenia wyniesione z podwórka i konfesjonału, a nie wiedza z książek naukowych o człowieku. Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane przez seksuologów jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Odsyłam do stanowiska PTS: http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej
    Na Kościół nie trzeba pluć. Biskupi sami robią bagno z tej instytucji. Spójrz na Jędraszeskiego i Głódzia. Pierwszy to nienawistny starzec plujący jadem na bliźnich, drugi to alkoholik znęcający się psychicznie nad młodymi księżmi. O skandalch pedofilskich z udziałem księży katolickich chyba nie muszę wspominać. W dodatku ten obrzydliwy mariaż Kościoła z PiS-em... Dlatego Kościół katolicki to ostania instytucja, która ma moralne prawo do mieszania się w kwestie wychowania seksualnego i nauczania kogokolwiek w PAŃSTWOWYCH ŚWIECKICH szkołach.

  • gość 2019-11-14 20:19:16

    poznański słowik nie był ukrywany jak księza i księża to coś wiecej niz szary człek ( dar Bozy przecież-zaufanie dobro),nie broń czarnych bo wyłudzają kase od babki dziadka , sprzedają zabytki z kościołow, biznesy tajne na boku , zony kochanki dzieci u ich boku, , mobing wsród swoich czyli miedzy księzami jak w wojsku,balety dobrobyt , i kasa z polityki

  • gość 2019-11-15 08:11:54

    @Jakub D.
    Ciekawy jestem dlaczego nie odpowiadasz na moje pytania, tylko manipulujesz, wybiórczo wyrywasz z kontekstu jakieś fragmenty tworząc zakłamany obraz rzeczywistości.
    Wolę wiedzę z Biblii, niż wiedzę z książek, która szybko się może zdezaktualizować.
    I znowu generalizujesz odnośnie księży. Te "czarne owce" to sprawy jednostkowe, żeby mogło to rzutować na cały obraz kościoła, jak to lewactwo zwykło to przedstawiać.
    A co do Jędraszewskiego to jak pisałem wcześniej pod innym artykułem, zgodnie z zasadami wiary ksiądz ma prawo i wręcz obowiązek występować przeciwko treściami niezgodnymi z naukami religii katolickiej.
    Co do Głódzia, to nie znam sprawy, to nie będę się wypowiadał.
    Z Kościołem liczy się każdy, bo PO też wchodziło w "mariaż" z kościołem przy wielu okazjach, widać to jest instytucja od której wiele zależy w dzisiejszej rzeczywistości, że nawet politycy liczą się z jego opinią w wielu sprawach, czy to się komuś podoba czy nie.
    I na pewno ma więcej do powiedzenia w sprawach dotyczących wychowania seksualnego, jeśli te treści kłócą się z naukami zawartymi w Piśmie Św, wypaczającymi umysły dzieci, niż jakieś modelki, aktorki i reszta "spedalonego" środowiska artystyczno - aktorskiego, z którego wywodzi się wielu dewiantów wykorzystujących dzieci.

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-15 10:29:56

    @gość
    To że polska klasa polityczna od SLD przez PO po PiS klękała przed biskupami pokazuje jedynie, ile kołtunerii jest w życiu publicznym w Polsce, a nie że Kościół katolicki ma jakiś monopol na prawdę. Ta instytucja w historii zademonstrowała wystarczająco dużo pychy, głupoty i okrucieństwa. Wystarczy tylko wspomnieć prześladowanie Kopernika za to, że mówił prawdę naukową, która dziś jest oczywistością. Obecnie to samo jest ze stosunkiem do homoseksualności i osób LGBT. Co do Biblii, proszę bardzo czerp sobie z niej wiedzę, ale nie oczekuj od innych, że zgodzą się, aby ideologia kościelna dominowała w szkole świeckiej, zwłaszcza w takich sprawach jak wiedza o ludzkiej seksualności. A jeżeli Jędraszewskiemu to wiara nakazauje nazywać ludzi "zarazą", to ta "wiara" nijak ma się do miłości bliźniego. Jestem ciekaw, co Franciszek miałby do powiedzenia na ten temat.

  • gość 2019-11-15 12:21:19

    czarnuchobiznes ma holdy w POL.pl

  • gość 2019-11-15 12:24:19

    @Jakub D.
    A kto ma monopol na prawdę? Państwo, które jak w PRLu ma decydować co robić z dziećmi? Uważam, że rodzice mają prawo decydować o tym czego mają się uczyć ich dzieci, a nie jacyś edukatorzy seksualni bez wymaganego wykształcenia np:. baba przebrana za chłopa (zgodnie z polityczną poprawnością drag queen) ucząca czy tam czytająca bajki dzieciom w bibliotece w USA.
    I vice versa, czerp sobie wiedzę z książek, ale nie zmuszaj innych, że będą spokojnie reagować na jakieś marsze dewiantów, czy inne ekscesy z ich strony np:. obrażanie uczuć katolików poprzez profanację świętych symboli czy pseudoinscenizację mszy św..
    Sami wymagają tolerancji, a widać jacy to są tolerancyjni w odniesieniu do innych.
    Jak dla mnie, skoro nie chcą współegzystować ze społeczeństwem na obecnie panujących zasadach, to niech sobie siedzą w domach i wkładają gdzie chcą, tarzają się ze sobą, ale niech nie epatują tym swoim chorym zachowaniem.
    Co mnie obchodzi jakiś lewacki pseudopapież szerzący herezje w kościele katolickim typu odprawianie modłów ku czci pogańskich bożków z Amazonii, zwolennik pedalstwa i kobiet w kościele katolickim itp itd.
    Niezły z Ciebie hipokryta. Jakoś Ci księża nie pasują, a odwołujesz się do ich "naczelnego".

  • gość 2019-11-15 12:54:25

    zyjesz w Państwei i Państwo rządzi co masz uczyć się i od kiedy a Państwo ma też rozdział z Kościołem a ty decydujesz gdzie posyłasz dziecko czyli jak chcesz aby miało zryty beret to do zakonnic albo do prywatnego albo do państwowego ale podstawy programowe musza byc Państwowe .To jaki z ciebie katolik jak nie uznajesz papieża , podobnie jak katol kościół ma w pu.... go

  • gość 2019-11-15 14:30:21

    Katolik ma obowiązek żyć zgodnie z naukami zawartymi w Piśmie Św., a nie jakiegoś heretyka na "tronie Piotrowym".

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-15 20:43:08

    @gość
    Wyobraź sobie, że zgodnie z art. 25 Konstytucji RP kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione. Dlatego msze w Polsce może sobie robić każdy związek wyznaniowy, nie tylko katolicy. Zresztą Ty chyba też nie należysz do katolików, skoro nazywasz Franciszka "lewackim pseudo-papieżem" i "zwolennikiem pedalstwa". W katolicyźmie to zdaje się jest herezja, bluźnierstwo i obraza uczuć religijnych....

  • Ryszard - niezalogowany 2019-11-16 11:26:52

    Tak wpisami zmieniliście " patriotyzm lokalny" że nawet tron Piotrowy dostał. Nie ładnie . Co do tego patriotyzmu lokalnego to powiem że jest i to bardzo widoczny odnosząc się do wyników głosów wyborczych. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że najbardziej patriotyczną postawę mieli wyborcy PSL .Zobaczcie głosy oddane na Grześka a ile poszybowało bokiem , minimalny % nie trafił do niego we własnym gnieździe . Gratuluję . A teraz popatrzcie na głosy oddane na Adasia K . Widać ? Tabele nie kłamią ! Większość poszła rykoszetem na innych z poza naszego powiatu. Wiec macie ten wasz patriotyzm lokalny. Jakub.D widzisz to jest tak ich nic nie dotyczy , to oni mogą pouczać i ich obrażanie to nie obrażanie . A takie to proste Katolik nie może być antyktosiem .

  • gość 2019-11-16 16:47:03

    @Jakub D. Chodził o mi o parodię mszy św. w wykonaniu czcicieli latającego potwora spaghetti, a nie o msze jakichś innych religii.
    Także już przestań manipulować i szczuć na mnie innych, bo założę się że dobrze o tym wiedziałeś.
    Herezja to jest co wyprawia BerGOGlio. Nawet już był o to oskarżany przez innych księży.
    To jako katolik mam bezmyślnie wykonywać jego zarządzenia, nawet jakby było widać, że wszedł na ścieżkę zła?
    A skąd Ty wiesz kto jest katolikiem, a kto nie skoro sam swoimi poglądami bluźnisz przeciwko Bogu i katolickim zasadom wiary?
    Nie uznaję tego spędu wyborczego jako patriotyzm lokalny, tylko rzeczywiste działania mające na celu poprawę życia w gminie, powiecie, a nie jakieś wojenki polityczne.

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-16 18:17:02

    @gość
    Jedni deklarują wiarę w Trójcę Świętą, inni w LPS... Nie dociekajmy, w co kto naprawdę wierzy. Pariodowanie mszy świętej, aby komuś dowalić jest głupie, ale skąd wiemy, kiedy mamy do czynienia z parodią a kiedy nie??? Dla mnie parodią mszy są np. kazania Jędraszewskiego czy Rydzyka. Wręcz nazwałbym to coś z ich udziałem anty-mszami, albo czarnymi mszami nienawiści. Jestem przekonany, że przesłanie Chrystusa nie ma z tyradami tych ludzi nic wspólnego... Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie deklaruję, że jestem katolikiem, więc nie bardzo obchodzi mnie, czy dla "prawdziwych katolików" moje poglądy są do przyjęcia czy nie. Wiem tylko, że według katolickich zasad wiary pogardzanie głową Kościoła jest nie do zaakceptowania.

  • gość 2019-11-16 18:54:53

    Jesteś zwykłym zakłamanym manipulatorem, nie potrafiącym przyznać się do błędu, tylko jeszcze bardziej starasz się obrazić katolików.
    Parodią, jest to że Ty jako ateista i przeciwnik kościoła katolickiego, starasz się mnie pouczać w kwestii zasad wiary.

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-16 21:18:18

    @gość
    Jest gorzej niż myślałem. Nazywasz głowę Kościoła katolickiego "lewackim pseudo-papieżem" i "zwolennikiem pedalstwa", a mi zarzucasz obrażanie katolików...
    Mnie naprawdę nie obchodzi w co kto sobie wierzy. Pod warunkiem, że nie używa tej wiary do szczucia na innych, propagowania kłamstw i szerzenia ciemnoty w społeczeństwie w kwestiach dotyczących życia i zdrowia ludzi, np. wychowania seksualnego.

  • gość 2019-11-16 22:20:53

    Tak wygląda rozmowa ze zwolennikami homosiów. Sami wymagają tolerancji, ale oni już mogą obrażać innych, a kiedy wytknie się im błąd nie potrafią przeprosić, tylko wykorzystują to do kolejnego ataku.
    Naprawdę szkoda czasu i zdrowia na dyskusję z tego typu osobnikami, oni są zafiksowani na jednym celu.

  • Jakub D. - niezalogowany 2019-11-16 22:38:37

    @gość
    No biedactwo... Wyzywa ludzi od "dewiantów", bo nie dotarło do niego pojęcie "orientacji seksualnej". Lży na samego Franciszka, bo nie ogarnia, że papież może nie być homofobem i rasistą. A jak stanowczo protestujesz, to będzie bić pianę i histeryzować, że to on jest obrażanay za swoją wiarę i domaga się przeprosin.

  • gość 2019-11-16 22:50:07

    A Ty za to lżysz na wiarę katolicką i obrażasz moje uczucia religijne.
    A w ogóle to już kończę, bo stwierdziłem, że trzeba znać umiar, a po drugie to nie jest właściwe miejsce do dyskusji na tematy o tych wynaturzeniach. Jak będzie jakiś artykuł o homosiach, to się włączę do dyskusji.

Dodajesz jako: |