:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ryki. Akt erekcyjny w nowej komendzie straży wmurowany

Inwestycje, erekcyjny nowej komendzie straży wmurowany - zdjęcie, fotografia

Trwa budowa siedziby komendy straży w Rykach. W piątek miało miejsce uroczyste podpisanie i wmurowanie w ścianę nowo budowanego obiektu aktu erekcyjnego.

W metalowej tubie oprócz aktu erekcyjnego znalazła się aktualna lista pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz monety NBP będące aktualnie w obiegu.

"Jako, że pamięć rzeczy ludzkich szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenie następnym pokoleniom" - napisano na wstępie dokumentu. W akcie znalazł się m.in. zapis o tym, dzięki czyim staraniom mogła ruszyć budowa strażnicy. Pieniądze pochodzą z rządowego programu modernizacji służb mundurowych.

Pod aktem podpisał się m.in. Sylwester Tułajew, sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji. - To historyczny dzień - przyznał wiceminister. - Zależy nam, żeby Polacy czuli się coraz bardziej bezpiecznie - podkreślał Tułajew, zwracając uwagę na to, że nowa siedziba ryckiej straży wpłynie na jeszcze lepszą pracę strażaków, a tym samym na wzrost bezpieczeństwa w powiecie ryckim.

Budowa komendy przy ul. Lubelskiej ruszyła jesienią ubiegłego roku. Wcześniej działkę pod budowę przekazał samorząd gminy Ryki. Zakończenie budowy planowane jest jesienią przyszłego roku.

Reklama

Ryki. Akt erekcyjny w nowej komendzie straży wmurowany komentarze opinie

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-05 14:48:33

    Ta budowa komendy to chyba jeden z bardziej udanych i potrzebnych planów. Szkoda tyko, że na początku całej tej inwestycji najpierw była tam prokuratura, a później będzie straż. Nurtuje mnie tylko pytanie, które na te chwile może zostać rrtoryczne . Czemu w tym miejscu nirwybudowano wielkiego centrum bezpieczeństwa tj. komendy policji, straży pożarnej, komendy nadzory drogowego, oraz stacji pogotowia wraz z lądowiskiem dla helikoptera. Wszystko w jednym to mniejsze koszta utrzymania i budowy, ale nie przemyślane pomysły i brak długoletniego planu funkcjonowania poszczególnych instytucji to już tradycja. Zadam jeszcze pytanie co będzie znajdowało się w starej strażnicy ? Ostatnio rozmawiałem z zaprzyjažnionym stowarzyszeniem hipisów, którzy mówi mi, że fajny kwadrat, miejscówkę mogli, by tam zrobić. Jakieś koncerty .

  • Gosciowa - niezalogowany 2019-10-05 16:28:54

    Pan posel moze by sobie kupil kurke, bo ta wyglada jak po mlodszym bracie...Prawie na szwach peka...A poza tym jak sie siada to sie rozpina marynarki i kurtki -no ale jak ktos na salonach nie bywaly to i nie wie jak sie wlasciwie ubrac i zachowac. Jacy wyborcy taka elita polityczna.

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-05 18:35:27

    Księżniczko, a Ty tak się rozpinana z przed wszystkimi ?

  • gość 2019-10-05 18:44:23

    A wybrańcy lokalni i narodu przypadkiem erekcji nie dostali jak zwykle biorac na siebie caly splendor i chwalę z tej okazji?

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-05 22:03:02

    Ty zostaw w spokoju.naszego Pana Burmistrza. To jest Burmistrz nas wszystkich, to dobrodziej. Zobaczcie ile On dla nas zrobił i wiele więcej zrobi. Ja to za niego codzienny paciorek ofiaruje, bo to dobrodziej jest i niebiosa, anioły go dla nas zesłały. On całkowicie wyrzucił zło z naszej gminny i dobro zasiał. Każdemu radzę go miłować jak i ja go umiłowałem.

  • Kość - niezalogowany 2019-10-06 09:02:29

    Widzę że dali możno pisać na PiS w Twoim Głosie.Bróń Boże na PeEZeL

  • gość 2019-10-06 14:38:54

    @Rysiek Przeszedłeś pranie mózgu czy to ironia?

  • Gość11 - niezalogowany 2019-10-06 15:27:33

    Ryskowi sie mózg po praniu skurczyl jak sfeterek.

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-06 19:28:40

    Wybaczę wam po chrześcijańsku tak jak Lech Wałęsa wybaczył Kornelowi Morawieckiemu zdradę za te prześmiewcze teksty w moją stronę. Martwi mnie , bardzo mnie to martwi, że są jeszcze ludzie na świecie, którzy mają odmienne zdanie ode mnie, a co najgorsze mają źle zdanie. Kochani przemyślcie proszę swe zachowanie, pochylcie głowy i w ramach polityki idźcie w niedzielę zagłosować na tych najlepszych, solidarnych, prawych i sprawiedliwych bez, których nie było, by niczego. Ja się bardzo cieszę, że nasz ukochany dobrodziej nie chce być już posłem tylko dobrze robi nam w naszej gminie.

  • Ryszard - niezalogowany 2019-10-06 20:18:03

    Ty Rysiek to jak to jest że trzeba się za niego modlić .
    Jestem za nimi nawet proboszcz jest i jego siostra i mój sąsiad .No dobra kończę z tymi hura hura ! Mam przyjemność reprezentować ryckich grzybiarzy więc mój udział w dyskusji jest potrzebny uważam że wszystkie inwestycje które są finansowo chłonne w budowie i w dalszej kolejności utrzymaniu powinny być sprawdzone przez organy kontrolne. Zadacie pytanie o co chodzi ? Chodzi o to że takie inwestycje powinny być łączone Straż . Policja,,,,, zwykła oszczędność jedne koszty utrzymania . To samo powinno być z basenem i halą sportową ale jak widać polityka się kłania . Ja protestuję . Rysiek jak jesteś taki mądry do co powiesz o targowicy ? Ja tą inwestycję uważam za nie trafioną .Powinna być jedna targowica dla tych ze stadionu ( Janiszewska) i dla tych ze Skalskiego .

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-06 20:28:23

    targowica z tym miejscu bardzo zła decyzja

  • gość 2019-10-06 21:34:53

    @ Rysiek
    "idźcie w niedzielę zagłosować"
    Ja już od kilku lat nie chodzę, bo w gruncie rzeczy nie ma po co. Nie mam zamiaru po raz kolejny wierzyć w te bajki, które prezentują wybrańcy, żeby tylko załatwić im koryto.
    A potem hulaj dusza, diabła nie ma, bo nie są związani z wyborcami żadną umową i robią to co chcą.
    I jak to zwykle potem bywa,bez przerwy się żrą między sobą, toczą wojenki i załatwiają swoje interesy.
    Bycie wybrańcem narodu, to dziś jedynie pomysł na biznes, ustawienie się, a nie służbę społeczności. Także szkoda czasu i zdrowia na uczestniczenie w tym cyrku.

  • gość 2019-10-07 01:38:30

    Rysiek zamilcz i wtydu sobie oszczedz....Rozumie ze masz zycie prywatne nudne, ale i politycznie leb sprany

  • Gość - niezalogowany 2019-10-07 08:50:07

    Nie mam sprawnego łba politycznie, ale ja jako doskonały społecznik muszę czuwać nad tym, aby nie robiono głupot w moim/ naszym powiecie. Temat targowicy kiedyś poruszałem. Powinno się wybudować duża reprezentacyjną halę typu Expo na przykładzie targów Lublin, Targów Poznań , czy Amber Expo w Gdańsku. Targi te powinny być z dobrym zjazdem z obwodnicy i widziane z niej. W czwartek można, by tam organizować jarmarki zaś w pozostałe dni hala mogła , by organizować różne pokazy.

Dodajesz jako: |