:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Czytaj w

- W PKS-ie usłyszałam, że nie mają autobusów, a te, które mają, są stare i często się psują. Po rozmowie poprawiło się, ale tylko na kilka dni - mówi rozgoryczona matka pierwszoklasistki z ryckiej "Budowlanki"

Stary sprzęt coraz częściej zawodzi. - Jeździmy taborem, który został zakupiony od upadającego PKS Puławy. Remontujemy go na ile się da, ale niestety są coraz większe problemy - nie ukrywa burmistrz Jarosław Żaczek. PKS Ryki jest spółką w całości należącą do gminy Ryki. Problem "spóźniających się" autobusów jest znany i prezesowi PKS i burmistrzowi. Nerwy puszczają już rodzicom dzieci, które dojeżdżają do szkół średnich.

Czy sytuacja się poprawi? Jakie pomysły ma Urząd Miasta oraz rycki PKS dowiecie się w najnowszym wydaniu "Twojego Głosu".

 

 

Reklama

Ryki. Autobusy się psują. Uczniowie spóźniają się do szkoły komentarze opinie

  • gość 2019-10-16 09:56:16

    Jaki burmistrz takie rozwiazanie problemu.... Glosowaliscie na PIS to macie....Zamiast glosowac na ludzi z mozliwosciami i inicjatywa wy glosowaliscie na partie t teraz nie marudzcie bo dopiero burmistrz sie obudzi na kilka miesiacy przed kolejnymi wyborami i zacznie cos rozic -znaczy najczesciej pozory

  • gość 2019-10-16 10:22:23

    Na zdjęciu widać, że nie tylko autobusy się sypią, ale ogólnie cały PKS. Niedługo będzie tam tylko d.pa i kamieni kupa.

  • POdupa - niezalogowany 2019-10-16 13:18:46

    To właśnie ludzie z możliwościami doprowadzili praktycznie PKSy do upadku. Co PO zrobiło dla ratowania PKSu przez 8 lat. Czego oczekujecie że przyjdzie PIS i uzdrowi kraj doprowadzony do ruiny przez poprzedników w 4 lata a pksy w rok od podjęcia działań. Pewnie można było sprzedać Niemcowi i było by po problemie.

  • Nie PiS - niezalogowany 2019-10-16 15:03:47

    4 lata to mało? Ale jak się dla siebie kradnie to kasy w kasie nie ma..

  • gość 2019-10-16 15:47:21

    Nie ma co się gorączkować. Jeszcze trochę i Ryki zaorzą. W ramach "wielkiej szansy" po otworzeniu obwodnicy, jakoś masowo pojawiają się lokale do sprzedania xd

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-16 16:53:54

    Co wy Tu piszecie.jakies bzdury. Komentyjąc cokolwiek to najpierw trzeba trzeźwo spojrzeć na świat i nie skręca się, bo wygląda na to jak byście byli po nie jednej, a kilku małpka h z żabki. Poza tym macie tak sprawne mózgi politycznie, że obiektywizmu w was rząd ego. Dobrze nie będę się wami zajmował, gdyż mowa tu o PKS. Zacznijmy może od burmistrza, jak byście uważali na lekcji to byście wiedzieli, że nie jest z PiS tylko z Solidarnej Polski. Teraz PKS... Jak wy możecie mówić, że PKS zniszczył PiS, czy PO? Trochę pokory,. Najpierw to każdy z was cwaniak niech szczerze powie ile razy w XXl wieku jeździł PKS, nie chodzi tu o prywatnych przewoźników, chociaż tu też mam wątpliwości, czy ktoś z was przejechał się i dołożył kupując bilet do nieupadłosci takich przedsiębiorstw. Druga sprawa jest taka, że to nie partie polityczne, a dyrektorzy PKS doprowadzili swoją niekompetencją do ich upadłości. Przecież takie spółki jak PKS Nova z Podlasia, PKS Elbląg z wami, czy PKS wschód z Lubelszczyzny nawet dobrze sobie radzą i mają nowy tabor dostosowany do klienta. Przykład Pulaw/Ryk to ewidentne drzemka zarządzających przespali sprawę wymiany aut na bardziej ekonomiczne, przespali sprawę skomunikowane połączeń z PKP, oraz innymi środkami transportu, brak skorygowania połączeń (puszczanie auta do owni mającego 50 miejsc, gdzie wchodzi 3 osoby, a auto pali 30l/100km to nieporozumienie) Za takie niegospodarne decyzję dzień dobry powinna powiedzieć prokuratura, o jeżeli bo tur, halo bus, trans byś, kewin, flixbus i inni mogą to czemu PKS Ryki nie może?

  • Gość11 - niezalogowany 2019-10-16 20:35:41

    "(Najpierw to każdy z was cwaniak niech szczerze powie ile razy w XXl wieku jeździł PKS, nie chodzi tu o prywatnych przewoźników, chociaż tu też mam wątpliwości, czy ktoś z was przejechał się i dołożył kupując bilet do nieupadłosci takich przedsiębiorstw. Druga sprawa jest taka, że to nie partie polityczne, a dyrektorzy PKS doprowadzili swoją niekompetencją do ich upadłości. ") I tu Rysiek jest wlasnie cala prawda,wszyscy by chcieli pks tylko nie ma komu jezdzic.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-16 20:55:07

    Pks -y to prawie ten sam temat co przywracane Komisariaty -po co ,na co te ruchy ?marnowanie kasy gminnej i powiatowej itd

  • Gość2 - niezalogowany 2019-10-17 10:55:24

    Jeżeli 100 osób stoi w kolejce po bilet miesięczny i średnio płacą 100 zł to daje 10.000 zł,wiec kasa jest na co idzie? Bo na pewno nie na naprawy,skoro moje dziecko już 2 razy od wrzesnia sie spóżniło przez ich graty!

  • Marianek - niezalogowany 2019-10-18 20:40:22

    Gość2 co to za pytanie na co idzie ??? Dzisiejszego ranka do Kośmina jechałem a przed moim autem miałem przyjemność z trudem rozpoznać autobus pks ryki w szacie dymnej a w nim dwie osoby . Masz odpowiedź na co idzie na olej + paliwo + wypłata + OC _ bilet , w plecy cały czas . A rycka policja co z tym robi ( czarny dym i kapiące płyny z rury wydechowej) z tego co wiem to tego nie widzi . Ekologia draństwo jakieś.A Ty Rysiek głupot nie wypisuj że 30l/100 bo tyle palą nowe a takie koromysła to raczej 50l. Kiedyś jechałem takim złomem to mało że śmierdziało i dym pod siedzeniami się pojawiał to jeszcze białe spodnie sobie pobrudziłem .

  • Ryki Tiki - niezalogowany 2019-10-19 07:44:43

    Czy jest coś piękniejszego, jak się spóźnić na lekcję. Mają rodzice zmartwienie. Oby tylko takie problemy tu były. Moja dewiza jest taka, jeśli na coś jest brak kasy, ktoś ją wcześniej przez 30 lat zaje..ł.

Dodajesz jako: |