:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ryki. Kierowcy jeżdżą już obwodnicą

Inwestycje, Kierowcy jeżdżą obwodnicą - zdjęcie, fotografia

Tuż przed południem pierwsze samochody wjechały na obwodnicę Ryk

Budowa obwodnicy Ryk dobiegła końca. W okolicach wiaduktu nad drogą krajową nr 48 w Moszczance, przedstawiciele rządu, samorządów, wykonawców oraz dziennikarze spotkali się, żeby przeciąć symboliczną wstęgę na oddanej do użytku kolejnego odcinka drogi ekspresowej S 17, czyli obwodnicy Ryk. Nowo oddany odcinek trasy ma ma ponad 20 km długości, od węzła Skrudki do węzła Ryki Północ. - Od czerwca oddaliśmy 60 km tej drogi, która "przybliża" Lublin do Warszawy - mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. - Dzięki temu kierowcy mogą o godzinę szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dojechać - zaznacza minister i przypomina, że kolejne odcinki trasy, które w całości połączą Lublin z Warszawą są w budowie.

Odcinek między Kurowem a Garwolinem kosztował 2 mld zł. Ponad połowę potrzebnych środków pochodzi z UE.

- Na obwodnicę Ryk użyliśmy 100 tys. m3 betonu i 110 tys. ton masy bitumicznej - informuje Piotr Kledzik, prezes PORR Infrastructure Polska, która jest wykonawcą drogi. Współpracowało przy niej 273 firmy. W szycie pracowało 800. pracowników, a w sumie 2,5 tys. osób.

Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"

Reklama

Ryki. Kierowcy jeżdżą już obwodnicą komentarze opinie

  • gość 2019-09-06 12:56:21

    dzień dobry
    o rany ilu "naszych Panów" otwierało tą obwodnice aby podniesc swoje ego polityczne. a wygląd obwodnicy czyli kształt trasy, kierunek ,zakrety itp odwzorowuje gdzie i jakie były intr....

  • Gosciowa - niezalogowany 2019-09-06 13:21:53

    Teatrzyk marionetek...Co ciekawe jak od razu widać kto lokalny a kto biznesmen...I na litość boska, czy nie można już kupić nowej marynarki jak stara przyciasna od tych kiełbasek wyborczych, kaszaneczek z otwarć remizy i itp śmiesznych imprez tłusto okraszanych

  • gość 2019-09-06 13:27:23

    dzien dobry

    a ile ksiądz bierze za chlapanie na takich imprezach?? i kto płaci? samorząd czy państwo lub (gddk)?moze ktos w temacie ?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-06 16:16:50

    Nie jakie intrygi tylko jakie były uwarunkowania terenu! Ludzie piszą co popadnie a nikt nie wie, że to najgorszy w budowie odcinek trasy bo tereny bagienne. Proponuję się najpierw dowiedzieć a później wypowiadać! Trzeba się cieszyć że można w coraz krótszym czasie dojechać z Warszawy do Lublina, a nie snuć zbędne spekulacje.

  • gość 2019-09-06 17:37:34

    uwarunkowania??? pierdu pierdu

  • Gość1245 - niezalogowany 2019-09-06 17:40:32

    A gdzie są ekrany dźwiękowe??

  • gość 2019-09-06 18:01:23

    takie same "uwarunkowania terenu" były jak np budowa 8mki k/kosciól wystarczy zobaczyc kto ma tam butiki

  • gość 2019-09-06 18:07:29

    dobrze ze zaczęły budować tą drogę i obwodnicę Ryk inne wcześniejsze rządy , bo te sieroty jakby budowały strach pomyśleć, byłoby tak jak w stolicy za Lecha ,że zamiast budowac całe 4lata to sprawdzał wszystkich jak policjant a cwaniak Piskor wybudował z 2 mosty i oczywiscie ktoś tam też zarobił pewnie gdzies na boku itp sytuacje ale zwykły człowiek do tej pory tyle lat ma po czym jezdzic

  • gość 2019-09-06 18:15:16

    Treść komentarza...

  • gość 2019-09-06 18:17:31

    No to teraz może zamówić PORR żeby otworzyli szpital Rycki ....bo coś utkneło otwarcie ...

  • gość 2019-09-06 18:35:47

    firma porr była podobno pod pręgierzem, mussssss na szybkie otwarcie z tzw "góry" telegramy itp sprawy- wybory idą. Szpital daje mu 2 lata i znów upadłosć a tym samym po nim długi pozostaną jak po pksie za chwilę ,nie da się w biednej gminie powiecie utrzymać szpitala , jedyne wyjscie to zakopać swoje szable miecze i tylko jeden szpital z Dęblinem- jeden a solidny silny nowoczesny

  • gość 2019-09-06 18:41:59

    targowisko próżności...

  • gość 2019-09-06 18:52:29

    dziękujemy Panu Burmistrzowi za województwo Lubelskie -najbiedniejsze w POL i UNII ,od wieków z miasta Ryki ludzie jechali do stolicy po zakupy do pracy itp i po srednich szkołach pewnie z 80% wybierało WWA na dalszą nauke .Kazdego weekendu w knajpach w Rykach rozmowy młodzieży o WWA a Pan burmistrz załatwił nam kiedys lubelskie piszczące od bidy, wiemy dlaczego ....................zawsze lepiej być biednym u bogatego niż biednym u biednego ,Tylko kilka miejscowości miało wtedy wybór wojewodztwa z 5 miast w POlsce , ale z Trojanowem nie podrodze było ....?? a Dęblinem zawsze i tak żle sie współpraca ukł. bo oni tylko Puławy , ale polityka lokalna wtedy zadecydowała swoje bo w wojewodztwie ..... nie co dobre dla ludzi.

  • Zadowolony - niezalogowany 2019-09-06 19:44:19

    To dzięki naszemu Panu Burmistrzowi, to tylko Jego zasługa. Pan Jarek jest kochany takich ludzi nam trzeba, dobrych, uczciwych, katolików wierzących i praktykujących, ludzi o złotym sercu. Wara mi od niego wy lewaki, bo psem poszczuje .

  • gość 2019-09-06 20:22:01

    no jak wszystkie takie katoliki jak "zadowolony" i jego burms.... mają wartości "psem poszczuje" to gratuluje