:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Samorząd, Pływalnia nowego dyrektora - zdjęcie, fotografia

Trzy miesiące temu ze stanowiska odszedł Arkadiusz Dąbrowski. W tym czasie obowiązki dyrektora pełnił Wojciech Kęska. Od dzisiaj Pływalnią Powiatową w Rykach kieruje Konrad Woźniak

Ma 32 lata. Przez ostatnie osiem był menadżerem "Motoparku" w Ułężu. - Udało mi się odnieść kilka sukcesów, chociażby organizacja wystawy Zielone Agroshow. Przez dwa dni odwiedzało nas 40 tys. osób - mówi Konrad Woźniak. Zrezygnował na rzecz pracy w starostwie powiatowym. - Był jedynym kandydatem na stanowisko dyrektora pływalni - oznajmia starosta Dariusz Szczygielski.

Nowy dyrektor ma nadzieję, że jego umiejętności i pomoc pracowników pływalni pomogą zrobić krok do przodu, jeśli chodzi o ten obiekt. - Chcę, żeby ludzie odczuwali, że jest to obiekt przyjazny dla społeczeństwa - zaznacza. Cel główny to zwiększenie dochodów pływalni. Co roku ze swojego budżetu, powiat do pływali dokłada ok. 1 mln zł. Dyrektor Woźniak mówi o rozszerzeniu oferty. - Jestem otwarty. Czekam na wszelkie sugestie, które mogłyby usprawnić i zmieniać na lepsze rycką pływalnię. Razem można bardzo dużo, bo jedną głową muru się nie przebije - mówi.

Niewykluczone, że w przyszłym roku przy pływalni pojawi się sauna. - To pierwszy krok - zapowiada starosta Szczygielski. - W październiku będzie konstruowany budżet na przyszły rok, i to też pokaże co tu ewentualnie można zrobić - dodaje. Nie brakuje głosów, że przy pływalni przydałby się punkt gastronomiczny np. pizzeria. - To zależy od możliwości. Nie można na to odpowiedzieć jednoznacznie już pierwszego dnia mojej pracy w tym miejscu, ale również nie wyobrażam sobie, żeby tutaj oprócz automatów z batonikami nie było jakiejś gastronomii - przyznaje dyrektor pływalni. 

Reklama

Ryki. Pływalnia ma nowego dyrektora komentarze opinie

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-01 09:12:23

    pozdrawiam

    tak właśnie kończy się nie przemyślana decyzja o budowie basenu, że szuka się uzdrowiciela

  • gość 2019-10-01 10:02:19

    Jaki ulany kluseczek...Bedzie mial basenna wyciagniecie reki to zacznie plywac i troszke schudnie....

  • Wyzio - niezalogowany 2019-10-01 10:27:39

    Do „ kandydata „ - najlepiej to w Rykach nic nie budować ?!!!
    Rycka pływalnia to dobro ogólno społeczne którego nie da się przeliczyć na pieniądze .

  • gość 2019-10-01 10:41:57

    Wszystkim przeciwnikom budowy pływalni polecam kilka pobytów. Proszę zobaczyć dzieciaki jak się uczą pływać i ich radość. Samo zdrowie. Emeryci też korzystają, ale szkoda że tak ich niewiele. Pomysł z gasronomią przy basenie uważam za następną działalność przynoszą[email protected] straty. Skoro dochody z biletów nie pokrywają kosztów działalności obiektu to na pewno punkt gastronomiczny będzie nierentowny. Społeczeństwo miasta i okolici nie est aż tak bogate aby po pobycie na basenie korzystać z gastronomii. Najpierw trzeba zrobić biznes plan i oszacować koszty i przychody.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-01 11:28:04

    koszt ekonomia ??? "Do „ kandydata „ - najlepiej to w Rykach nic nie budować ?!!!" od poczatku było wiadomo ,ż e bedą problemy , Moim zdaniem projekt był słaby , nie te atrakcje w nim . teraz zaczyna sie kombinowanie z sauna ,pizza itp to samo bedzie z halą sportową zły projekt

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-01 12:32:22

    Teraz ja
    Widzę, że jest tu jakaś polemika nad słusznością budowy basenu. W związku z tym, że jestem ekspertem na skalę światową. Kotki drogie jeżeli ktoś robi coś, bo ktoś tak chce to bierze za to 100 procent odpowiedzialności i później za to płaci z własnej kieszeni, czyli w tym przypadku budowniczy i lud. Ile razy prosiłem, podawałem przykłady, opiniowalem, a byłem ignorowany ? Jeszcze raz powtórzę, raz ostatni. Budowa basenu jest jak najbardziej słuszna, budowa hali również, oraz byt lecznicy ( nazwa konieczna), ale nie w ten sposób. Te trzy instytucje oraz ich budynki powinny być połączone bądź zbliżone, powinny zarabiać na siebie. Basen dla pacjentów kliniki prywatności / publicznej ortopedyczno/ fizjoterapeutyczne i do tego hala sportowa do użytku zwykłego, oraz rehabilitacji, a do tego hotel dla sportowców, oraz wielki ogród dla nich oraz tubylców . Trzeba zrobić z tego kompleks, a nie robić coś dla poprawności politycznej. Ile razy radni z powiatu korzystali z usług szpitala, czy pływalni ? Jestem za oficjalna listą obecnisci

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-01 13:27:32

    czyli RYsku jak to napisałem zły projekt ,zamysł.itp

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-01 14:30:39

    Panie, Pan to napisał, bo ja już w 1993 o tym mówiłem. W każdym razie bardzo dziękuję, że Pan o tym pamięta, ale bardzo proszę następnym razem napisać, że o tym, że to zły projekt wspominał kiedyś Rysiek , a nie przywłaszczać sobie pierwszeństwo do myśli. Ja mam nadzieję, że Pan Jarosław pogoni to całe zło i ustanowi ład w naszym ukochanym mieście. Liczę na Pana Burmistrzu, gdyż jest Pan jedyną tak wspaniałą i oddaną osobą, tak kochaną i czczci godną. Kocham Pana! I wam radzę to samo.

  • gość 2019-10-01 15:05:05

    Był jedynym, słusznym kandydatem? Zapewne z kółka wzajemnej adoracji? Bo z tego co zdążyłem zaobserwować to do samorządu, ani samorządowych spółek nikt przypadkowy się nie dostaje.

  • GośćB - niezalogowany 2019-10-01 15:37:34

    Starostwo nie może związać końca z końcem a każdy twór ma dyrektora który zarabia duże pieniądze. A zwykli pracownicy mają prawie zerowy social kiedyś raz w roku była wycieczka integracyjna z dziećmi Jagiełło zlikwidował bo brakuje pieniędzy

  • Rysiek - niezalogowany 2019-10-01 15:58:52

    Nie ładnie moi mili narzekać, cudować, pamiętajcie, że nie dla wycieczki pracujecie, a po to , aby mieć co włożyć do garnka, a w przyszłości emeryturę. Jeżeli chcecie za darmo wyjeżdżać może warto to połączyć najpierw wyjechać w celu osiedlenia się do Katowic lub Gdańska, bo zdaje. Się, że tam są (centrale) touroperatorzy tacy jak Itaka, rainbow, czy w Gdańsku pośrednik wakacje.pl, którzy wysyłają swoich pracowników w swiat. Pamiętajcie ' w pracy pracuj' , a jak nie pasuje to zawsze możecie awansować, a przykład nowego, czy starego team leadera pokazuje, że można.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-01 18:45:51

    ."............pamiętajcie, że nie dla wycieczki pracujecie....." czytam i widze ,że nowoczesne standardy zarządzania i pracy daleko od Ryśka. Właśnie na rynku pracy te tzw dodatki są podstawowym teraz plusem dla szukających pracy , Jak karty multisport, kawa darmowa ,herbata , integracja , szkolenia w firmie itd. To decyduej ,że człowiek podejmuje tu prace czy tam ,pensja to minimum

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 07:11:49

    No kluseczek niezły, pewnie upasiony na korytku w poprzedniej firmie

  • gość 2019-10-02 08:02:28

    Z tego co ja wiem to od jakiegoś czasu starostwo musi bez przerwy dokładać do pływalni, bo są za małe wpływy, ze względu na wysokie ceny przychodzi mało ludzi, większość woli jeździć gdzie indziej. Poza tym już,wielokrotnie były takie pomysły, opisywane też,w TG, żeby gmina to współfinansowała. Niedługo pewnie pojawi się pomysł żeby wystawić pływalnię na sprzedaż, bo zwyczajnie nie będą mieli kasy ja utrzymanie. Ogólnie pomysł był dobry, ale wykonanie jak zwykle kiepskie i bez pomyślunku. Bo naszi wybranńcy patrzą najpierw na swoje korzyści, a potem na społeczeństwo. Ważniejsze jest żeby zdobyć poparcie od konkretnego planu.
    I wyszło jak zwykle, bez sprawdzenia możliwości finansowych w utrzymaniu obiektu, wybudowali go, a teraz jakoś to będzie, trzeba kombinować jak związać koniec z końcem, a Ty mieszkańcu gminy, powiatu płać poprzez różne podwyżki lokalnych podatków itp.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-02 08:32:48

    kandydat jak znając zycie pewnie polecony przez znajomych lub z linii partyjnej

    "..I wyszło jak zwykle, bez sprawdzenia możliwości finansowych w utrzymaniu obiektu, wybudowali go, a teraz jakoś to będzie, trzeba kombinować " Problem tkwi tu: Miasto Ry i mieszkańcy muszą przestac mysleć ,ze sa Wwa lub Puławy i swoje ambicje pomysły trochę zmniejszyc i dostosować do potrzeb swojego miasta i gminy i mozliwości. Jeżeli to sie nie zmieni bedą tylko długi i nietrafione inwestycje jak do tej pory. Ja mam pomysł na gminę i miasto .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 20:45:58

    Widze, że ktoś usilnie próbuje podjudzic publiczność. Pokazuje to tylko że faktem jest, że Internet jest dla ludzi bezmyślnych i mało odważnych. Odważny człowiek by obrażał drugiego prosto w oczy nie obsmarowywujac go na portalach.
    Osobiście uważam, że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Może cos wniesie nowego. Młody zdolny głowa pełna pomysłów.
    Szanujcie wy się ludzie trochę bardziej...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 20:49:22

    I jeszcze jedno, akurat postawa, budowa Pana Konrada jest najmniej istotna na wykonywanym stanowisku.
    " kluseczkiem" może sobie Pan/Pani meza/zone nazywać nie obca sobie osobę.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-02 21:07:53

    ".............Jestem otwarty. Czekam na wszelkie sugestie, które mogłyby usprawnić i zmieniać na lepsze rycką pływalnię. Razem można bardzo dużo, bo jedną głową muru się nie przebije - mówi......." to jest fachowiec? menadzęr? czy nie ?? na jakiej podstawie dostał stanowisko?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 07:49:59

    Panie Kandydacie widzę że ma Pan ewidentny problem jeśli jako jedyny spamuje Pan ten artykuł.
    Konkurs był dla wszystkich trzeba było złożyć dokumenty A nie teraz polemizować i wymyślać głupoty.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-03 07:50:36

    Panie Kandydacie widzę że ma Pan ewidentny problem jeśli jako jedyny spamuje Pan ten artykuł.
    Konkurs był dla wszystkich trzeba było złożyć dokumenty A nie teraz polemizować i wymyślać głupoty.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-03 08:29:38

    nie spamuje tylko wnioskuje z wypowiedzi :"............Razem można bardzo dużo, bo jedną głową muru się nie przebije - mówi......" to albo ma koncepcje i jest menadżerem z krwi i kości i na tej podstawie dostał prace ,bo miał plan pomysł analizy itp albo jest sołtysem i robi c chce czyn społeczny

  • gość 2019-10-03 10:09:12

    Z tego co ostatnio się dowiedziałem, to jest kandydat po linii partyjnej.
    Także jakiekolwiek plany dotyczące rozwoju pływalni należy wsadzić między bajki, chyba że będą zgodnie z wytycznymi z Nowogrodzkiej, ewentualnie Wojtyły.
    Odnośnie podjudzania. to jest dozwolona krytyka, a nie żadne podjudzanie.
    Widzę, że co niektórym marzy się powrót do PRLu, kiedy to za krytykę władzy wsadzano do pierdla po pokazowym procesie wroga ludu, agenta imperialistycznego mocarstwa itp itd.

  • gość 2019-10-03 10:20:14

    dowiedział się Pan... ciekawe skąd?
    za rękę Pan złapał? ktoś komuś powiedział dorzucił 5 gr swoje Pan tez i tworzy się plotka.
    jeszcze raz powtórzę, konkurs był dla wszystkich, każdy mógł startować i wykazać swoją inicjatywę. Mądrzyć się każdy potrafi ale robić nie ma komu.

  • gość 2019-10-03 10:59:39

    W takim małym mieście nic się nie ukryje.
    A Tobie ktoś z UM kazał się tu produkować czy robisz to z własnej, nieprzymuszonej woli?
    Bo tak dziwnie mi się zdaje, że to z odgórnego prikazu pracownicy z UM albo sam dyro się tu produkuje, bo się boi krytyki.

  • gość 2019-10-03 11:22:18

    nie każdego swoją miarą kolego )

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-03 11:22:56

    "...........dowiedział się Pan... ciekawe skąd?....." to pewnie proste w tak małej społecznosci kto co i jak itp i dlaczego

  • Ryszard - niezalogowany 2019-10-03 11:41:44

    A po co tyle nerwów . Czy można przedstawić oficjalne wydatki na istniejącą pływalnie , ile bedą kosztować konserwacje , ile kto tam zarabia. Czy tak trudno wzorując się własnym budżetem domowym zauważyć że takie budowle w nie odpowiedni sposób prowadzone to kula u nogi.Ileż to pieniążków się marnuje na twory przetrwania dla własnych wyborców.

  • gość 2019-10-03 11:49:08

    akurat kierownik który nim dopiero został jest najmniej odpowiedzialny za to sie działo przez ostatnie lata na Pływalni.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-03 12:08:54

    zasada jest taka : został powołany bo wygrał konkurs ma jakiś okres pewnie do realizacji zadań aby podniesc pływalnie . pózniej powinno być sprawdzam ! jeżeli dno to konsekwencje dla menadzzera i wybierającego go bo tez odpowiada za zły wybór

  • gość 2019-10-03 13:50:35

    Jak to w Polsce bywa, konkursy są robione poprzez zaniżanie wymagań, a potem dostają się różne mądrale, jak np: były dyrektor stadniny w Janowie Podlaskim, co stwierdził, że nie ma doświadczenia, ale czuje że to będzie jego nowe hobby.
    A potem znaczenie obiektu upada, pojawiają się kłopoty finansowe i nie tylko, bo nic dziwnego jak zabierają się za to nieodpowiedni ludzie, którzy by nawet w normalnym konkursie nie przebrnęli do następnego etapu.
    A w ogóle to każdy urzędnik na wyższym stanowisku powinien być związany kontraktem menedżerskim, a po kadencji rozliczany ze swojej przez wyborców. Ale nikt tego nie zrobi bo to by był strzał w stopę dla różnych wybrańców, którzy pasą się jak na swoim w różnych samorządowych, czy państwowych spółkach.

  • gość 2019-10-03 13:51:28

    ze swojej pracy miało być.

  • Kandydat na Burmistrza R Kandydat na Burmistrza R 2019-10-03 14:09:50

    za PO były konkursy ,pierwszy krok PIS usuniecie konkursów - wiadomo dlaczego? ////???? po drugie "....... każdy urzędnik na wyższym stanowisku powinien......po kadencji rozliczany "- to byłoby super ale tu jest problem od kilku lat - nikt nie chce byc urzednikiem i do tego zarabiać grosze w porównaniu z branża prywatną, z a chwile będą zamykane urzędy z braku pracowników a jak wejdzie ustawa PIS o ujawnieniu zarobków i majątku urzedników sredniego stopnia wszyscy odejdą .

  • Maryna - niezalogowany 2019-10-04 15:11:02

    do Gość - niezalogowany. Zna pan powiedzenie "jak cie widza\' tak cie pisza" , a zna pan "Kazdy ma prawo do wlasnych opinii i do ich wyrazania", a inne powiedzenie" "Na szacunek trzeba sobie zasluzyc" , jeszcze jedno mi sie nasuwa patrzac na pana Kluseczka: " Nieumiarkowanie w jedzeniu i pici". Kazdy ma prawo wyrazic to co mysli o kims. A skoro pan taki drazliwy to nie trzeba bylo sie pchac miedzy nieswoich tylko leczyc kompleksy u siebie na wsi. Jeszcze sie pan nie wykazal na tym basenie a juz zaczyna wojny.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-05 08:29:04

    Zaskoczę Panią - to nie Pan Konrad.

    Ktoś kto ma trochę rozumu i za grosz szacunku dla ludzi nie obrazalby kogoś na forum publicznym.
    Nie wiem skąd się bierze tyle zawiści, mam nadzieję że trafi Pani na kogoś kto powie że jest Pani Pyza może wtedy się zrozumie :)

    A Dla Pana Konrada- proszę się nie przejmować tymi komentarzami, ludzie jednak jeszcze żyje w PRL'u :)

  • gość 2019-10-05 18:49:35

    Powrót do PRLu to chce wszystkim Polakom zafundować PIS.

  • gość 2019-10-06 22:03:20

    Dlaczego nie zagłosuję na PiS?
    Za uległą politykę wobecUkrainy, bezzwrotne pożyczki mln euro, 3mln ukraińskich imigrantów ściągniętych do Polski, bo jak mówi Gowin oni mają tworzyć przyszłą elitę w naszym kraju. A Polacy mają występować jako kto?
    Za antypolską politykę padania plackiem przed Izraelem, przepraszania za wszystko, wycofanie się rakiem z ustawy o IPN, perspektywa spłaty 300 mld dolarów zapewne w nieruchomościach
    Za kłamstwa w sprawie aborcji, seksualizacji dzieci, lgbt itp
    PiS niby jest przeciwko aborcji, a w sejmie pozwolili posłom głosować za ustawą w/g własnego sumienia
    Odnośnie seksualizacji zgodnie z wytycznymi WHO, niby są przeciw, a co zrobili w tej sprawie, PIS mógłby zakazać w szkołach nauczania w/g tej deklaracji lgbt.
    Zamiast działać przeciwko ideologii/ruchowi lgbt, policja ochrania marsze i aresztuje kontrmanifestantów
    Za wspieranie patologii wśród nierobów pod nazwą "500+", ataki na przedsiębiorców, kombinowanie z ordynacją podatkową

Dodajesz jako: |