:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ryki. Ruszył proces byłych policjantów oskarżonych o znęcanie się nad zatrzymanym

Sąd i Prokuratura, Ruszył proces byłych policjantów oskarżonych znęcanie zatrzymanym - zdjęcie, fotografia

Tomasz K., Paweł B. i Zenon W. nie przyznają się do winy. Odmówili składania zeznań i odpowiedzi na pytania

Przed Sądem Rejonowym w Rykach ruszył proces byłych policjantów ryckiej komendy. Prokuratura oskarżyła Tomasz K., byłego zastępcę komendanta powiatowego i Pawła B. policjanta wydziału kryminalnego o przekroczenie uprawień oraz oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 70-letnim mieszkańcem gm. Ułęż. Na ławie oskarżonych zasiadł również Zenon W., który miał obserwować znęcanie się nad zatrzymanym i jako policjant nie zapobiegł temu.

Oskarżeni odmówili składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na pytania sądu i oskarżyciela. Nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Wszyscy trzej jeszcze przed skierowaniem przez prokuraturę aktu oskarżenia zrezygnowali z pracy w policji. Tomasz K i Paweł B. przeszli na policyjne emerytury, natomiast Zenon W. został żołnierzem zawodowym.

O sprawie zrobiło się głośno pod koniec sierpnia 2018 roku. Według stróżów prawa, 70-letni wówczas mieszkaniec gminy Ułęż miał stać za kradzieżą krzyży i wieńców z cmentarza oraz uszkodzenie nagrobka byłego policjanta. Zygmunt G. przyznał się do zniszczenia płyty nagrobnej poprzez wyrycie na niej dwóch swastyk. Nagrała go kamera zainstalowana na grobie przez rodzinę zmarłego. Niedawno w tej sprawie usłyszał wyrok. Sąd skazał go na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Nie przyznał się natomiast do kradzieży. Policjanci zabrali go na komendę. Według zatrzymanego policjanci mieli go tam pobić. - Posadzili mnie na krześle. Dalej byłem w kajdankach. Jeden z policjantów zaczął głośno mnie przeklinać. Zmieszał mnie z błotem używając najgorszych przekleństw - opowiadał 70-latek. Jeszcze gorzej miało być, gdy do pokoju wszedł kolejny policjant -zastępca komendanta ryckiej policji. - Zaczął na mnie wrzeszczeć. Podszedł do mnie. Nie wiem co się stało. Czy mnie uderzył. Nie czułem bólu. Straciłem przytomność. Ocknąłem się leżąc na podłodze. Z trudem podniosłem się, usiadłem na krześle i dopiero się zaczęło - mówił pan Zygmunt. Miał dostawać ciosy po głowie i tułowiu.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Ryki. Ruszył proces byłych policjantów oskarżonych o znęcanie się nad zatrzymanym komentarze opinie

  • Rysiek - niezalogowany 2019-11-24 18:04:41

    Policjant jako stróż prawa powinien być podwójnie karany za działanie wbrew niemu. Tym bardziej Pan Paweł od beczki typ jest tak wyśmienity, że przypomnę jak wojowal z całym światem o to, aby na jego posesji na jednej z ulic za osiedle xxx lecia zawisł numer 27. Pan powoływać się na takie przepisy prawne, że nawet sąd administracyjny nie bardzo je znał, ale przyznał mu rację. Teraz trochę psychologii patrząc na zdjęcie od lewej pierwszy z oskarżonych żałuję za swoje czyny, drugi ma założone ręce co oznacza "jestem pewny siebie, co bym nie zrobił to nikt mi nic nie zrobi", trzeci zaś to chyba Pan Zenon, głowa odwrócona co znaczy, że przygląda się nieco z boku i niewpełni dotyczy go ta sprawa.

  • Gojość - niezalogowany 2019-11-24 18:15:23

    Czemu mają takie same fryzury Ci Trzej Wspaniali?

  • Gość 11 - niezalogowany 2019-11-25 07:02:58

    Czyzby dalej ten sam stylista I fryzjer.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 10:00:04

    Jak się ma ładne włosy, to musi być ich dużo

  • Gość - niezalogowany 2019-11-25 10:00:44

    Jak się ma ładne włosy, to nie musi być ich dużo

  • Rysiek - niezalogowany 2019-11-25 11:25:13

    Może to mnisi z Tybetu?

  • Gojość - niezalogowany 2019-11-25 12:29:18

    Gdzie Rysiu Tybet a gdzie Polska leży na globusie,weź zerknij i nie chżań głupot.Bo aż wstyd takie głupoty pisać.Aczkolwiek możesz mieć racje ze to oni.

  • gość 2019-11-25 13:37:58

    Policjancia a upasienie jak wiepszki, brzuszyska dyndaja. I jak taki tuczniki maja scigac badytow....

  • Gość11 - niezalogowany 2019-11-25 16:38:34

    Ja myślę, że sprawą powinien zająć się Zbigniew Stonoga i należy go powiadomić w trybie pilnym.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 00:49:26

    RYSIEK jak nie wiesz to się nie odzywaj. Najłatwiej to kogoś oceniać. Na pewno 70 letni recydywista miał rację!!!! Ogarnijcie się ludzie.A co ty Rysiek psycholog jakiś?!!! Chyba wieczorowo się uczyłeś!!!!

  • Gość 11 - niezalogowany 2019-11-26 07:23:20

    Emeryci dobre sobie :-)

  • Rysiek - niezalogowany 2019-11-26 10:37:20

    @Gość przeczytaj sobie wszystkie komentarze i wskaż, w, którym z nich jest mowa że "recydywista miał rację". Sprawa kolejna, czy został zatrzymany, recydywista, ksiądz, redaktor, czy gość to stróż prawa jak i każdy człowiek na świecie nie ma prawa dokucza innemu bliźniemu. Jeżeli ktoś się powołuje do obrony prawa no bo przecież nikt nie każe mu tam iść na siłę to powinien być ukarany razy dwa. Tyle się mówi "nieznajomość prawa niezwalnia z Jego przestrzegania" to chyba tyczy się do zwykłego obywatela, a co jeżeli zna się prawo i go się nieprzestrzega?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-26 15:19:18

    Oj Rysiek Rysiek. Mylą Ci się osoby. Nawet nie wiesz, który to który to się najlepiej zamknij bo aż przykro patrzeć co Ty wypisujesz. I nawet próbujesz mowę ciała analizować, śmiech. Nie poszło Ci. Najłatwiej to kogoś błotem obrzucić. I nie mów o bliźnich bo sam sobie zaprzeczasz, a to ty sam "rzucasz kamieniami" jako pierwszy. Nie daj Boże coś się stanie Tobie albo komuś z Twoich bliskich to nie będziesz patrzył czy noc, nie noc, policjant ten czy inny tylko pobiegniesz po pomoc z podkulonymi ogonem na komendę.PS. W szczegółach sprawy poruszonej przez Ciebie z numerem domu jednego z Policjantów też widzę, że kiepsko poinformowany jesteś. Pierwszy raz słyszę żeby tam XXX lecia było.

  • Rysiek - niezalogowany 2019-11-26 19:47:28

    "za osiedle (m)" to nie znaczy na osiedlu........ Poza tym byłem już nie raz na komendach i tak po pierwsze na samo "dzień dobry" osoba w okienku wygląda jak pracownik urzędu skarbowego z wielką łaską odpowiadając. Gdy skradziono mi rower to szybciutko odpowiedziano mi, że z powodu braku poszłak śledztwo się umarza. Śmieszne, bo sam odnalazłem swój rower o czym informowałem prowadzącego śledztwo, odpowiedź brzmiała "śledztwo jest zakończone sprobujcie się dogadać". Kolejna rzecz kiedy to przy ryckim stadionie jeden z ryckich patroli przebiegł mi po samochodzie to zgłosiłem, podałem światów, którzy potwierdzili tożsamość sprawcy lecz śledztwo zamknięto, bo to nie dość wystarczające, a ja zostałem z pogniecionym dachem. Teraz piszesz, że bzdury pisze to wymień je konkretnie w punktach, abym mógł się do tego odnieść. Jezeli uważasz, że bawe się w psychologa to słusznie, bo jak sobie otworzysz najprostszy podręcznik to dowiesz się co to jest i jak funkcjonuje mowa ciała. Uważasz, że kogoś obrażam? W punktach przykłady proszę, abym mógł się do tego odnieść

  • Gość - niezalogowany 2019-11-27 10:57:40

    Ryckie milcjanty!!!był taki jeden co żone tłukł,inny ale akurat z dęblina wyłudził z żoną dentystką setki tyś zł z nfz. Takich to mamy asów jak ci ze zdjecia,narozrabiają uciekną na emeryture i musimy płacić na takich śmieci

  • Gość 11 - niezalogowany 2019-11-28 12:49:37

    Policjant to tez zwykly czlowieczek ale nie ktorym wydaje sie ze jak juz nosi mundur to jest nietykalny I wszystko mu wolno.

Dodajesz jako: |