:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Zmarł ks. kan. Krzysztof Czyrka

Społeczeństwo, Zmarł Krzysztof Czyrka - zdjęcie, fotografia

Proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach przegrał walkę z chorobą. Miał 61 lat

Ks. Krzysztof Czyrka był proboszczem w Rykach od sierpnia 2009 roku. Pochodził z parafii Prochenki w dekanacie łosickim. Urodził się 27 marca 1958 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 1984 roku z rąk biskupa Jana Mazura.

Rozpoczął posługę jako wikariusz w parafii w Łukowie, a później Garwolinie, Białej Podlaskiej i Parczewie. Po 10 latach został mianowany proboszczem Dubeczna, a następnie Żeliszewa. Przed przyjściem do Ryk przez 6 lat był proboszczem w Wisznicach.

W 2016 roku duchowni, którzy w trakcie seminarium byli powołani w czasach PRL do służby w wojsku, zostali awansowani na pierwszy stopień oficerski. Wśród nich był dziekan dekanatu ryckiego ks. kan. Krzysztof Czyrka. Otrzymał patent oficerski na stopień podporucznika rezerwy Wojska Polskiego.

Reklama

Zmarł ks. kan. Krzysztof Czyrka komentarze opinie

  • Bogdan - niezalogowany 2019-06-22 14:23:52

    Pokój jego duszy

  • Mario - niezalogowany 2019-06-22 15:51:09

    Niech spoczywa w pokoju

  • GośćMirek - niezalogowany 2019-06-22 17:03:49

    Spoczywaj w pokoju

  • płk Waldemar Cyran - niezalogowany 2019-06-22 18:51:43

    Pokój Jego Duszy. Niech Spoczywa w Spokoju. Niech Bóg Obdarzy Go Niebem.

  • gość 2019-06-23 00:45:08

    Nie dokończone szkolenie do licencji pilota

  • Monika Grandys z rodziną - niezalogowany 2019-06-23 07:55:20

    Pokój Jego duszy.
    Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Krzysztofa Czyrki.
    Z wdzięcznością w sercach modlimy się za ś.p.Księdza Kanonika wraz z całą rodziną.
    Dziś 35 rocznica otrzymania święceń kapłańskich ...Niech Pan wynagrodzi cały trud posługi duszpasterskiej. Amen.

  • Julia Świtaj - niezalogowany 2019-06-23 09:10:34

    Pokój jego duszy. Niech spoczywa w spokoju.

  • Magdalena B. - niezalogowany 2019-06-23 17:10:33

    Bardzo to smutne, zbyt wczesnie,spoczywaj w spokoju. Dziekuje za wszystko, bedziemy pamietac

  • Siwy - niezalogowany 2019-06-23 19:22:16

    Wspanialy czlowiek.Bylem ministrantem jak byl proboszczem.Liczne wycieczki z nim i autokarem i rajdy rowerowe.Nie moge w to uwierzyc ze juz Go nie ma.Spoczywaj w spokoju.

  • brat mniejszy - niezalogowany 2019-06-23 20:50:08

    To był dobry człowiek. Do zobaczenia!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-23 22:54:52

    Dziękujemy za długoletnią przyjaźń i modlitwę. Śp.ksiądz Krzysztof Czyrka przygotowywał mnie do sakramentu bierzmowania w parafii w Białej Podlaskiej a kilkanaście lat później udzielił mi i mojemu mężowi sakramentu małżeństwa. W ostatnich miesiącach modliliśmy się w intencji księdza o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Niego. Widać, Pan Bóg miał inne plany i powołał Go do siebie po długiej i ciężkiej chorobie. Spoczywaj w pokoju.

  • płk Waldemar Cyran - niezalogowany 2019-06-24 09:34:42

    Św. pamięci ks.kan. Krzysztof Czyrka był Dobrym Człowiekiem i Dobrym Księdzem oraz dobrym Przyjacielem. Dziękuję za przyjemność poznania, długoletnią Przyjaźń i Modlitwę. Niech odpoczywa w spokoju i w pokoju. Wieczne odpoczywanie w Królestwie Niebieskim, jakim jest Niebo, racz Mu dać Panie. Spieszmy się Kochać Ludzi, bo tak szybko odchodzą, zbyt szybko. Cześć Jego Pamięci !!! Amen.

  • gość 2019-06-24 10:19:17

    Treść komentarza...

  • gość 2019-06-24 10:19:40

    Treść komentarza...

  • gość 2019-06-24 11:12:57

    Z wielkim zaskoczeniem i niedowierzaniem przyjąłem wiadomość o śmierci Ks. Dziekana Krzysztofa Czyrki. Odszedł wspaniały człowiek, wielkiego serca duchowny. Zawsze otwarty i zaangażowany na potrzeby bliźnich, powiatu ryckiego, samorządu i duchowieństwa dekanatu ryckiego. Pustki po Tobie na ziemi ryckiej i dęblińskiej nic nie jest w stanie wypełnić. Księże Krzysztofie Bóg Cię nam zabrał, bo widział, że zasłużyłeś na niebo. Dlatego, nie pytam Cię Boże, dlaczego Go zabrałeś, lecz dziękuje za to, że nam Go dałeś. Andrzej

  • gość 2019-06-24 11:18:22

    Najgłębsze wyrazy współczucia dla Najbliższej Rodziny i Mieszkańców Powiatu Ryckiego. Część Jego Pamięci !!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-24 22:12:07

    Spoczywaj w spokoju głębokie wyrazy współczucia dla mamy i najbliższych.

Dodajesz jako: |