Zespół śpiewaczy znalazł się na podium po raz drugi. W 2015 roku zajął I miejsce podczas rywalizacjiw Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
- Jesteśmy szczęśliwe, konkurencja była poważna , a poziom wysoki. Jury przyznało 2 trzecie miejsca - mówi Grażyna Chadaj. - Nie spodziewałyśmy się wygranej, bo nie było zbyt wiele czasu na ćwiczenia. Spotkałyśmy się zaledwie dwa razy - dodaje. Dwie próby uczestniczki odbyły pod okiem instruktora Pawła Warownego. - Jak zawsze udzielał nam wskazówek i zwracał uwagę na szczegóły i każdy detal, nie tylko śpiewu, ale i stroju - tłumaczy pani Grażyna. Uczestniczki musiały przygotować kilka utworów, bo nie wiedziały, który z nich będą wykonywać. Przed występem losowały karteczki z jednym słowem. To słowo klucz, do którego musiały dobrać odpowiedni utwór. To "teraźniejszość". Postanowiły zaśpiewać pieśń żałobną "Dusze rzewnie zapłakały" dla koleżanki Czesławy Lipki, która niedawno odeszła do wieczności. - Wierzymy, że Czesia wspierała nas z góry i wyśpiewałyśmy III miejsce dzięki niej - mówią uczestniczki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Gratuluję Jestem waszym fanem i nie tylko ja!
Gratuluję Jestem waszym fanem i nie tylko ja!