Reklama

Gm. Nowodwór: "Babeczki" z Zawitały III w Turnieju Muzyków Prawdziwych

Zespół śpiewaczy znalazł się na podium po raz drugi. W 2015 roku zajął I miejsce podczas rywalizacjiw Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

- Jesteśmy szczęśliwe, konkurencja była poważna , a poziom wysoki. Jury przyznało 2 trzecie miejsca - mówi Grażyna Chadaj. - Nie spodziewałyśmy się wygranej, bo nie było zbyt wiele czasu na ćwiczenia. Spotkałyśmy się zaledwie dwa razy - dodaje. Dwie próby uczestniczki odbyły pod okiem instruktora Pawła Warownego. - Jak zawsze udzielał nam wskazówek i zwracał uwagę na szczegóły i każdy detal, nie tylko śpiewu, ale i stroju - tłumaczy pani Grażyna. Uczestniczki musiały przygotować kilka utworów, bo nie wiedziały, który z nich będą wykonywać. Przed występem losowały karteczki z jednym słowem. To słowo klucz, do którego musiały dobrać odpowiedni utwór. To "teraźniejszość". Postanowiły zaśpiewać pieśń żałobną "Dusze rzewnie zapłakały" dla koleżanki Czesławy Lipki, która niedawno odeszła do wieczności. - Wierzymy, że Czesia wspierała nas z góry i wyśpiewałyśmy III miejsce dzięki niej - mówią uczestniczki. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-09-17 20:57:53

    Gratuluję Jestem waszym fanem i nie tylko ja!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości