Gmina Kłoczew świętowała 106. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w wyjątkowej atmosferze patriotyzmu i dumy narodowej. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej przez ks. kan. dr Piotra Paćkowskiego, proboszcza Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele władz, instytucji lokalnych oraz zespoły artystyczne.
Pod pomnikiem Gloria Victis zgromadzili się uczestnicy uroczystości, gdzie przemówienie wygłosił Zenon Stefanowski, Wójt Gminy Kłoczew. W swoim wystąpieniu zaapelował o potrzebę dialogu politycznego, podkreślając: „Niech politycy pomimo różnic, kłótnie zastąpią dialogiem o rzeczach najważniejszych dla państwa i bytu narodu. Polska dzisiaj bardzo tego potrzebuje!”
Delegacje Samorządu Gminy Kłoczew, partii politycznych, szkół, przedszkoli oraz stowarzyszeń złożyły wieńce i kwiaty w hołdzie bohaterom narodowym. Ważnym punktem wydarzenia była wspólna akcja „Niepodległa do hymnu”, podczas której odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”.
Część artystyczna uroczystości, przygotowana przez lokalnych artystów, dostarczyła mieszkańcom niezapomnianych wrażeń. Wystąpiły zespoły KŁOCZEWIAKI oraz ZŚ KAWĘCZYN, a także grupa tańca towarzyskiego i nowoczesnego działająca przy GOK w Kłoczewie. Dodatkową atrakcją była prezentacja prac uczestników konkursu plastycznego „Nasza Wspólna Niepodległa – Polska”.
Obchody zakończył wzruszający koncert artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz scen warszawskich zatytułowany „W listopadowej zadumie”. Była to muzyczna opowieść o miłości, walce oraz poświęceniu na rzecz niepodległości Polski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze