W czwartek odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie.
Udział wzięło aż 69 uczniów z różnych szkół z terenu gminy Kłoczew, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs ten ma na celu rozwój wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie talentów artystycznych i promowanie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży.
W najmłodszej kategorii, czyli przedszkoli i klas 0, zwyciężyła Hanna Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie. Lena Pajdowska z Przedszkola Samorządowego w Kłoczewie zdobyła drugie miejsce, a trzecia nagroda trafiła do Antoniny Parzyszek z tej samej placówki. Jury przyznało również wiele wyróżnień, między innymi dla Danuty Naumiuk, Antoniny Kosińskiej i Szymona Pieniaka.
W kategorii klas I-IV najlepszy okazał się Wojciech Grzyb ze Szkoły Podstawowej w Goździe. Drugie miejsce nie zostało przyznane, natomiast trzecie miejsce przypadło aż trzem uczestnikom: Mai Żmudzie z Kłoczewa, Franciszkowi Rygielskiemu z Gozdu i Adamowi Lesiszowi-Fiukowi z Woli Zadybskiej. W tej kategorii wyróżniono również Piotra Sadowskiego i Igę Szlendak.
W najstarszej grupie klas V-VIII, pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Mróz ze Szkoły Podstawowej w Czernicu. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Rusznica, również z Czernica. W tej grupie wiekowej przyznano również wiele wyróżnień, które trafiły do takich uczniów jak Maja Syroczyńska, Liliana Komar i Amelia Głośniak z Kłoczewa.
Tegoroczny konkurs był wielkim sukcesem i pozwolił młodym uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności recytatorskich przed wymagającym jury, w składzie: Agnieszka Stępkowska-Pastor, Irena Syczewska-Syroka i Dominika Celej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach!
Nie przegap wyników kolejnych konkursów, które już niebawem odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze