- To już ostatnia zaplanowana na ten rok akcja oddawania krwi w Rykach i szansa, aby wziąć w niej udział - zachęca organizatorka Dorota Wesołek
Jeżeli masz ukończone 18 lat, ważysz nie mniej niż 50 kg, cieszysz się ogólnym, dobrym stanem zdrowia, nie przyjmujesz aktualnie żadnych leków, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych, nie robiłeś tatuażu, akupunktury lub nie przekuwałeś innych części ciała i chcesz uratować komuś życie - nie zwlekaj! Podziel się tym co masz najcenniejsze!
W środę do Ryk przyjedzie Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.W całym województwie na ten rok zaplanowano w sumie 190 akcji w 35 miejscowościach. Cztery z nich w Rykach. Trzy już się odbyły. 6 października ambulans na plac PKS przy ulicy Warszawskiej przyjedzie po raz czwarty w tym roku. - Chętni do oddania tego bezcennego płynu będą mogli się rejestrować w godzinach między 9 a 13 - informuje Dorota Wesołek, która organizuje akcje krwiodawstwa w Rykach. - W ubiegłym roku moja koleżanka potrzebowała krwi. Zorganizowaliśmy pierwszą akcję, a że się udało postanowiliśmy ją kontynuować w ciągu tego roku - mówi organizatorka. Podczas trzech tegorocznych akcji w Rykach oddano ponad 40 litrów krwi. Centra Krwiodawstwa alarmują, że tego bezcennego płynu wciąż brakuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze