Reklama

111 śmiałków kąpało się w Wiśle. Morsy zakończyły sezon

Morsowa impreza zorganizowana przez Nieformalny Klub Morsa "Z łabędziem być" przywiodła do Stężycy rekordową liczbę osób chętnych do zażycia zimnej kąpieli

Były wśród nich morsy z powiatów: ryckiego, puławskiego, Lublina, Pionek i Radzynia Podlaskiego. Jak mówi organizator Piotr Świtaj, ta sobota (6 kwietnia) była wyjątkowa z kilku względów: - Jako pierwsi w Polsce przeprowadziliśmy udaną pierwszą Charytatywną Sztafetę Morsową, podczas której przez trzy godziny od 13. do 16. kolejne osoby zmieniały się w wodzie. W sztafecie udział wzięły 93 osoby

Po rozgrzewce przeprowadzonej przez trenerkę Edytę Papis odbyła się główna kąpiel. - Wejście do wody skupiło aż 111 osób, co stanowi nowy rekord morsowy naszego regionu - podkreśla Świtaj. 

Reklama

Wejście do wody zostało połączone z akcją charytatywną na leczenie i rehabilitację Kuby Dudkowskiego z Podebłocia. Przez cztery godziny wolontariusze Andżelika Dudkowska i Cezary Bedra zbierali datki do puszek. - Dzięki zaangażowaniu morsów i kibiców udało się zebrać 4.073 zł 50 gr i 10 euro. Pieniądze za pośrednictwem Stowarzyszenia Przeszłość - Przyszłości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Kubusia - mówi Piotr. 

Wydarzenie zostało wzbogacone o pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzony przez wykwalifikowanych ratowników medycznych - Patrycję Wojewodę-Sieklicką oraz Łukasza Sieklickiego. 

Reklama

Na morsujących i kibiców czekała także integracja przy ognisku oraz poczęstunek.

Marlena Kuna, zdjęcia FotoMajster Agnieszka Majsterek

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości