Pierwszego dnia po wydłużonym majowym weekendzie urzędowej sprawy nie załatwisz. Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek poinformował, że 4 maja (wtorek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Rykach w zamian za dzień świąteczny 1 maja, przypadający w tym roku w sobotę.Nie jest to jednak wymysł burmistrza Ryk. Tego dnia większość urzędów będzie nieczynna.
Kodeks Pracy mówi, że każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. To oznacza, że pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto, które przypada w sobotę (lub innym dniu wolnym wynikającym z przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy). W Polsce pracownicy mają wolne 12 dni świątecznych w roku.
W 2021 roku pracownikom przysługują dodatkowe dwa dni wolne za święta, przypadające na dzień inny niż niedziela. Są to 1 maja oraz 25 grudnia.
.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Szanowni Redaktorzy TG, mieszkańców bardziej interesuje problem nielegalnego zrzutu ścieków z ryckiej oczyszczalni a nie wolne urzędników. Czy prawdą jest, że ponad połowa ścieków przez ponad pół roku była zrzucana na "surowo " do Zalesianki?
Redaktorzy TG są od wielbienia i podziwiania pisiorów i klechów, a nie od spraw obywateli.
To w ten sposób spółka kontrolowana przez burmistrza wypracowuje zysk? Zwykły mieszkaniec ma płakać i płacić coraz wyższe stawki akceptowane przez radnych!!!
Nieroby cholerne jeszcze sobie wolne odbierają.
Twój Głos jest tak obiektywny jak Telewizja Polska . To samo dziadostwo.
Czyżbyśmy mieli coś z Warszawy? Czy to o czym się dowiadujemy to nie "CZAJKA 2", taka nasza lokalna, rycka?
Szanowni Redaktorzy TG, mieszkańców bardziej interesuje problem nielegalnego zrzutu ścieków z ryckiej oczyszczalni a nie wolne urzędników. Czy prawdą jest, że ponad połowa ścieków przez ponad pół roku była zrzucana na "surowo " do Zalesianki?
Redaktorzy TG są od wielbienia i podziwiania pisiorów i klechów, a nie od spraw obywateli.
To w ten sposób spółka kontrolowana przez burmistrza wypracowuje zysk? Zwykły mieszkaniec ma płakać i płacić coraz wyższe stawki akceptowane przez radnych!!!