Tzw. czternastki trafiły do 393 tysięcy emerytów i rencistów z województwa lubelskiego. 1 grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłaty.
Tzw. czternastka to dodatkowe roczne świadczenie pieniężne. ZUS wypłacał je w listopadzie, razem z comiesięcznymi emeryturami i rentami. Prawo do czternastki dostały osoby, które na 31 października miały wypłacane jedno z długoterminowych świadczeń z ZUS.
- Czternastkę w pełnej wysokości (1250,88 zł brutto) otrzymały osoby, których świadczenie nie przekraczało 2900 zł brutto. Klientom z wyższymi dochodami przysługiwały czternastki pomniejszone zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę” - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
Na kolejne bonusowe świadczenie emeryci i renciści mogą liczyć w kwietniu przyszłego roku. Wtedy w planie jest wypłata tzw. trzynastek.
fot.pixabay.com
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
PiS-owi spada, więc klerykalno-PiS-owska gazeta musi wzmocnić propagandę partyjną...
Szczaw i mirabelki to zostaną polskim emerytom, gdy przyjdzie płacić za skutki łamania konstytucji RP i traktatów EU przez przestępców z PiS.
Najpierw naucz się Konstyucji (przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem ), i dopiero potem szermuj hasłami, których nie rozumiesz.Nie powtarzaj oklepanych zdań, które wysłuchaleś w TVN.
Czytałem kilkakrotnie. To łatwy tekst do zrozumienia dla przeciętnego człowieka, który czyta trochę więcej niż gazetki z Lidla i nie oddał swojego rozumu partii w zamian za "czternastkę".
PiS-owi spada, więc klerykalno-PiS-owska gazeta musi wzmocnić propagandę partyjną...
Masz rację. PO dałoby szczaw i mirabelki.
Szczaw i mirabelki to zostaną polskim emerytom, gdy przyjdzie płacić za skutki łamania konstytucji RP i traktatów EU przez przestępców z PiS.