Reklama

465 mln zł zasiliło portfele emerytów i rencistów

Tzw. czternastki trafiły do 393 tysięcy emerytów i rencistów z województwa lubelskiego. 1 grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłaty.

Tzw. czternastka to dodatkowe roczne świadczenie pieniężne. ZUS wypłacał je w listopadzie, razem z comiesięcznymi emeryturami i rentami. Prawo do czternastki dostały osoby, które na 31 października miały wypłacane jedno z długoterminowych świadczeń z ZUS.

- Czternastkę w pełnej wysokości (1250,88 zł brutto) otrzymały osoby, których świadczenie nie przekraczało 2900 zł brutto. Klientom z wyższymi dochodami przysługiwały czternastki pomniejszone zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę” - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Reklama

Na kolejne bonusowe świadczenie emeryci i renciści mogą liczyć w kwietniu przyszłego roku. Wtedy w planie jest wypłata tzw. trzynastek.

 

fot.pixabay.com

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    iacobus 2021-12-01 18:08:25

    PiS-owi spada, więc klerykalno-PiS-owska gazeta musi wzmocnić propagandę partyjną...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • APC 2021-12-02 01:18:28

    Masz rację. PO dałoby szczaw i mirabelki.

    • Zgłoś wpis
  • iacobus 2021-12-02 18:51:48

    Szczaw i mirabelki to zostaną polskim emerytom, gdy przyjdzie płacić za skutki łamania konstytucji RP i traktatów EU przez przestępców z PiS.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości