Reklama

7 milionów poszło na "trzynastki"

Popularne trzynaste pensje trzeba było wypłacić wszystkim pracownikom budżetówki

Najwyższe dodatkowe płace otrzymali: burmistrzowie i wójtowie. Wynoszą one ok. 10 tys. zł (brutto). Najwięcej na wypłatę "trzynastek" musiało przeznaczyć starostwo oraz gminy Ryki i Dęblin. W tych samorządach budżet zmniejszył się od 1,5 do 1,8 mln zł. W gminach wiejskich, znacznie mniejszych, "trzynastki" kosztowały od blisko 300 do ponad 600 tys. zł. Jak co roku, najmniej na "trzynastki" wydaje samorząd Ułęża. To nieco ponad 282 tys. zł.

1.000 zł "trzynastki" 

Najwyższą dodatkową pensję wśród włodarzy uzyskał Zenon Stefanowski, wójt Kłoczewa - ponad 10,7 tys. zł (brutto). Najniższą natomiast starosta Dariusz Szczygielski 1,1 tys. zł (brutto) oraz wójt Ułęża Barbara Pawlak 1 tys. zł (brutto). Trzeba jednak dodać, że obydwoje prace na  stanowiskach rozpoczęli dopiero jesienią 2018 roku. Wśród wójtów, którzy przepracowali "pełny rok" najmniej otrzymał Zbigniew Chlaściak - nieco ponad 9,5 tys. zł (brutto). Mimo, że w samorządzie nie ma już Stanisława Jagiełły - byłego starosty ryckiego, to jeszcze raz mógł ucieszyć się "trzynastką" w tym roku. Należało mu się ponad 9,9 tys. zł (brutto). Podobnie było w przypadku byłego wójta Ułęża. Krzysztof Olszak otrzymał ponad 8,5 tys. zł (brutto).

Reklama

Dla nauczycieli i urzędników

Trzynastą pensję pobierają również pracownicy urzędów, ośrodków pomocy społecznej, nauczyciele i pracownicy obsługi w placówkach oświatowych.

Analizując udostępnione dane wyraźnie widać, że największe kwoty samorządy przeznaczają na wypłatę "trzynastek" dla nauczycieli i pracowników oświaty. To nawet ponad 75% wszystkich wydatków na ten cel. Najwięcej dodatkowe pensje kosztują gminę Ryki. W tegorocznym budżecie na ten cel trzeba było znaleźć ponad 1,4 mln zł. Trochę mniejszą kwotę wydał samorząd dębliński i powiatowy. Najmniej "nauczycielskie trzynastki" kosztowały gminę Ułęż - ponad 161,7 tys. zł.

Reklama

Z kolei wypłata "trzynastek" dla urzędników najwięcej kosztowała starostwo powiatowe. Jego urzędnicy otrzymali w sumie 317 tys. zł. Najtaniej "urzędnicze trzynastki" kosztowały gminę Stężyca - 86 tys. zł.

Tyle wydali na "trzynastki"

1,8 mln zł

Ryki

 

1,7 mln zł

Powiat

 

1,6 mln zł

Dęblin

 

640 tys. zł

Kłoczew

 

530,5 tys. zł

Stężyca

 

371,5 tys. zł

Nowodwór

 

282,6 tys. zł

Ułęż

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości