Szpital Powiatowy w Rykach, który zaledwie kilka lat temu stał na krawędzi zamknięcia, przechodzi obecnie prawdziwą metamorfozę. Jak podkreśla starosta rycki Dariusz Szygielski, placówka nie tylko przetrwała, ale stała się jednym z lepiej wyposażonych szpitali powiatowych w województwie lubelskim.
- Pięć lat temu szpital przestał istnieć – przypomina starosta Szygielski. – Zaczynaliśmy od zera, od oddziału wewnętrznego z zaledwie 15 łóżkami,. Dziś placówka oferuje znacznie szerszy zakres usług medycznych, a liczba pacjentów rośnie z roku na rok.
Od zbiórki funduszy do nowoczesnej placówki
W początkowym okresie reaktywacji szpitala, kluczowe było zaangażowanie społeczności lokalnej. Organizowane były zbiórki pieniędzy, a wiele firm i osób prywatnych bezinteresownie wspierało modernizację placówki. -To był naprawdę dobry czas – wspomina starosta.
Dzięki wspólnym wysiłkom udało się pozyskać ponad 35 milionów złotych na modernizację szpitala. Środki te zostały przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego oraz remont budynku.
Wzrost liczby pacjentów
Jednym z najbardziej wymownych dowodów na sukces szpitala jest stale rosnąca liczba pacjentów. - Tylko w 2019 roku było w szpitalu zaopatrywanych 2868 osób. W 2020 roku było to już 16 492 osoby" – podkreśla starosta Szygielski. – To gigantyczny skok.
Wdzięczność dla pracowników
Starosta nie zapomina również o pracownikach szpitala, którzy od początku byli zaangażowani w jego odbudowę. - Chciałbym podziękować wszystkim tym lekarzom, pielęgniarkom i personelowi niższego szczebla, którzy zawsze się dopracowali – mówi. – - Oni zawsze tu zostali i zostali na dobre i na złe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze