Reklama

Akcja „Rowerzysta” w powiecie ryckim. Policja prowadzi wzmożone kontrole

Na drogach powiatu ryckiego trwają wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Rowerzysta”. Funkcjonariusze skupiają się na poprawie bezpieczeństwa i ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób poruszających się jednośladami.

Kontrole rowerzystów i kierowców w powiecie ryckim

Policjanci przez cały dzień nadzorują ruch drogowy, zwracając uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów. Najczęściej dotyczą one nieustąpienia pierwszeństwa pieszym, wjeżdżania na przejścia dla pieszych czy niestosowania się do przepisów dotyczących chodnika.

Działania obejmują także kierowców, którzy swoim zachowaniem mogą stwarzać zagrożenie dla rowerzystów. Kontrole dotyczą m.in. przekraczania prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania czy nieustąpienia pierwszeństwa.

Policja apeluje o bezpieczeństwo

Ryccy funkcjonariusze przypominają, że rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w przypadku wypadków narażeni są na poważne obrażenia. Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze, podkreślając, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa wszystkich uczestników ruchu.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości