Na drogach Lubelszczyzny ruszyła kolejna odsłona akcji "Trzeźwość", mającej na celu eliminację pijanych kierowców i poprawę bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przeprowadzają liczne kontrole trzeźwości, przypominając, że prowadzenie pojazdu po alkoholu to poważne zagrożenie i przestępstwo. Policja ostrzega przed konsekwencjami i apeluje o rozsądek każdego uczestnika ruchu.
Od wczesnych godzin porannych na drogach całej Lubelszczyzny policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwość”. To kolejna odsłona akcji, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i wyeliminowanie z ruchu kierowców siadających za kółkiem po alkoholu.
Kontrole ruszyły już rano i potrwają do późnych godzin wieczornych. Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości jak największej liczby kierujących. Wszystko po to, by jak najszybciej zatrzymać osoby, które mimo spożycia alkoholu zdecydowały się prowadzić samochód.
Policja przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu obniża koncentrację i wydłuża czas reakcji. W praktyce oznacza to jedno – znacznie większe ryzyko wypadku, często z bardzo poważnymi skutkami. Nietrzeźwy kierowca to realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla pasażerów i innych uczestników ruchu.
Niestety, takich przykładów nie brakuje. Jednym z ostatnich wypadków spowodowanych przez pijanego kierowcę było zdarzenie, do którego doszło w Nowy Rok. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się dopiero na znakach drogowych na rondzie w Moszczance. To kolejny dowód na to, jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne są takie decyzje.
Mundurowi podkreślają, że cykliczne akcje „Trzeźwość” mają bezpośrednio przełożyć się na zmniejszenie liczby wypadków i kolizji spowodowanych przez osoby będące pod wpływem alkoholu. Działania tego typu są prowadzone regularnie na terenie całego województwa lubelskiego.
Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i wiąże się z poważnymi konsekwencjami: utratą prawa jazdy, wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet karą pozbawienia wolności oraz obowiązkiem zapłaty świadczenia pieniężnego.
Funkcjonariusze przypominają wprost: alkohol i kierownica to połączenie, które bardzo często kończy się tragedią. Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od jednej decyzji – tej o niepodejmowaniu jazdy po alkoholu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze