Anastasiia Mazurkevych i Katarzyna Sobieszek, uczennice ZSZ nr 2 w Dęblinie, po raz trzeci znalazły się w gronie najlepszych uczniów województwa lubelskiego. Otrzymały stypendia w ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2024–2025” finansowanego z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021–2027.
29 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice klasy III Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa przy ZSZ nr 2 w Dęblinie – Anastasiia Mazurkevych i Katarzyna Sobieszek.
Z przyczyn osobistych Anastasiia Mazurkevych nie mogła uczestniczyć w wydarzeniu, natomiast Katarzyna Sobieszek osobiście odebrała stypendium podczas gali.
Otrzymane stypendia stanowią zarówno nagrodę za systematyczną pracę, jak i wsparcie finansowe na rozwój kompetencji. Środki można przeznaczyć m.in. na udział w wydarzeniach edukacyjnych, konkursach, zajęciach pozaszkolnych, zakup sprzętu komputerowego, programów edukacyjnych, a także wyposażenie miejsca nauki w domu.
Program „Lubelska kuźnia talentów” realizowany jest z funduszy unijnych i ma na celu wspieranie uzdolnionej młodzieży w województwie lubelskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze