Piłkarskie Ryki mają powody do dumy! Młodzi zawodnicy Ruchu Ryki – Franek Kępka i Antek Piszczek – znaleźli się w gronie najlepszych piłkarzy w kraju podczas finału ogólnopolskiego Turnieju 4mowe 1x1 Cup, który odbył się na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Franek Kępka, mistrz Lubelszczyzny w swojej kategorii wiekowej, zajął fantastyczne szóste miejsce, a Antek Piszczek uplasował się tuż za nim, zdobywając ósmą lokatę w Polsce. Trenerem obu utalentowanych chłopców jest Wojciech Kępka.
Dla Antka Piszczka (rocznik 2014) był to już drugi z rzędu start w ogólnopolskim finale. Jak sam przyznaje, widzi wyraźny progres.
– W tym roku w grze jeden na jeden w województwie zająłem pierwsze miejsce, a w turnieju ogólnopolskim ósme. W poprzednim roku, w turnieju ogólnopolskim, zająłem 13 miejsce, więc widzę poprawę – mówi Antek.
Dla Franka Kępki (rocznik 2015), który do finału dostał się jako mistrz Lubelszczyzny, to był debiut w ogólnopolskiej rywalizacji na tak wysokim poziomie, zakończony od razu w ścisłej czołówce.
Antek podzielił się wrażeniami z turnieju w Chorzowie. Emocje były bardzo pozytywne, ale nie obyło się bez zaciętej walki: – Najcięższy mecz był ostatni. Udało mi się wygrać 5:4 z chłopakiem, który rok temu zajął drugie miejsce.
– Jestem zadowolony z szóstego miejsca, ale gdybym ten zremisowany mecz z chłopakiem z Cracovii wygrał, to bym wszedł do najlepszej czwórki – opowiada Franek.
Mimo drobnego sportowego niedosytu, szósty i ósmy wynik w Polsce to ogromny sukces dla klubu Ruch Ryki i dowód na to, że lokalna praca u podstaw przynosi efekty na ogólnokrajową skalę.
Na koniec chłopcy wystosowali gorące zaproszenie: – Zapraszamy na treningi Ruchu Ryki.
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze