Aspirant Piotr Koczański z Komendy Powiatowej Policji w Rykach wygrał konkurencję jazdy sprawnościowej samochodem podczas wojewódzkich eliminacji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego". Tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego na Lubelszczyźnie trafił jednak do rywala z Radzynia Podlaskiego.
Zwycięzcą wojewódzkich eliminacji do XXXVI edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego" został mł. asp. Łukasz Łaskawski z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Drugie miejsce zajął asp. Piotr Konopko z Hrubieszowa, trzecie – mł. asp. Andrzej Pierścionek z Biłgoraja. Puchary laureatom wręczył mł. insp. Jacek Deptuś, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.
Łaskawski i Konopko jako reprezentanci garnizonu lubelskiego pojadą teraz do Łodzi, gdzie w dniach 15–19 czerwca 2026 r. odbędą się ogólnopolskie eliminacje konkursu.
W cieniu klasyfikacji generalnej błysnął asp. Piotr Koczański z powiatu ryckiego. Zajął 7. miejsce w końcowym rankingu, ale w jednej z pięciu konkurencji – sprawnościowej jeździe samochodem po wymagającym torze – osiągnął wynik najlepszy spośród wszystkich uczestników i został wyróżniony jako zwycięzca tej konkurencji.
Wysoki poziom rywalizacji podkreśliła Komenda Powiatowa Policji w Rykach, gratulując zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom zawodów.
Tegoroczna edycja miała jeszcze jeden wyjątkowy wymiar: zawody po raz pierwszy w historii odbyły się poza Lublinem. Rywalizacja rozegrała się na terenie powiatu ryckiego i powiatu puławskiego, co dla obu regionów stanowiło wyróżnienie i potwierdzenie ich gotowości do organizacji przedsięwzięć o ponadlokalnym zasięgu.
Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w Łodzi w dniach 15–19 czerwca 2026 r.
fot. Policja Lubelska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze