Nowy autobus dęblińskiej komunikacji miejskiej, który po niespełna miesiącu od rozpoczęcia kursów trafił do serwisu gwarancyjnego, znów jeździ po mieście. Ratusz potwierdził dziś (28 maja 2026 r.) powrót pojazdu na trasy.
Jeden z autobusów niskopodłogowych kupionych przez Dęblin – które wyjechały na miejskie trasy 4 maja 2026 roku – uległ awarii i musiał zostać odstawiony do warsztatu. Przez jeden dzień linie nr 2, 3 i 4 obsługiwał autobus zastępczy, bez udogodnień dla osób na wózkach, rodziców z wózkami dziecięcymi i starszych pasażerów. Wejście wymagało pokonania stopni. Rozkłady jazdy pozostały bez zmian, ale dostępność taboru wyraźnie się obniżyla.
Naprawa została wykonana w ramach gwarancji, więc koszt usunięcia usterki nie obciążył miejskiego budżetu.
Od czwartku, 28 maja, autobus niskopodłogowy kursuje znów na wszystkich liniach. Miasto poinformowało o tym pasażerów w komunikacie na Facebooku, dziękując za wyrozumiałość i cierpliwość w czasie przerwy technicznej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze