Reklama

Autobus niskopodłogowy wrócił na linie 2, 3 i 4 w Dęblinie. Usterka usunięta

Nowy autobus dęblińskiej komunikacji miejskiej, który po niespełna miesiącu od rozpoczęcia kursów trafił do serwisu gwarancyjnego, znów jeździ po mieście. Ratusz potwierdził dziś (28 maja 2026 r.) powrót pojazdu na trasy.

Krótka, ale uciążliwa przerwa

Jeden z autobusów niskopodłogowych kupionych przez Dęblin – które wyjechały na miejskie trasy 4 maja 2026 roku – uległ awarii i musiał zostać odstawiony do warsztatu. Przez jeden dzień linie nr 2, 3 i 4 obsługiwał autobus zastępczy, bez udogodnień dla osób na wózkach, rodziców z wózkami dziecięcymi i starszych pasażerów. Wejście wymagało pokonania stopni. Rozkłady jazdy pozostały bez zmian, ale dostępność taboru wyraźnie się obniżyla.

Naprawa została wykonana w ramach gwarancji, więc koszt usunięcia usterki nie obciążył miejskiego budżetu.

Reklama

Od dziś z powrotem pełna dostępność

Od czwartku, 28 maja, autobus niskopodłogowy kursuje znów na wszystkich liniach. Miasto poinformowało o tym pasażerów w komunikacie na Facebooku, dziękując za wyrozumiałość i cierpliwość w czasie przerwy technicznej.

Źródło: Urząd Miasta Dęblin Aktualizacja: 28/05/2026 13:17
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości