Zespół śpiewaczy "Babeczki" z Zawitały zdobył pierwszą nagrodę na 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Halina Babik z Czernica otrzymała wyróżnienie
Od 28 do 30 czerwca na kazimierskiej scenie zaprezentowało się około 800 artystów ludowych z całej Polski. Nasze "Babeczki" zdobyły pierwszą nagrodę (1800 zł) w kategorii zespoły śpiewacze. Jury przyznało 6 równorzędnych nagród. "Basztę", czyli nagrodę główną (3000 zł) zdobyła Grupa Śpiewacza Mężczyzn z Czarni (woj. mazowieckie).
W kategorii soliści wyróżnienie otrzymała Halina Babik z Czernica. "Basztę" w tej kategorii zdobył Leszek Wiśniewski z Gągolina Południowego (woj. łódzkie)
Zespół "Babeczki" powstał w 2008 roku. Od początku instruktorem zespołu i współzałożycielem jest Paweł Warowny, a kierowniczką Anna Pośpiech.
Panie w Kazimierzu Dolnym zaśpiewały: "Dusze rzewnie zapłakały" - pieśń pogrzebowa, "Cudo zacne i wspaniałe" - pieśń do św. Filomeny i "Dopiro num dzisioj" - kolęda apokryficzna. W niedzielę, 30 czerwca, "Babeczki" wzięły udział w artystycznej oprawie sumy w intencji uczestników Festiwalu. Później zespół można było usłyszeć podczas koncertu laureatów 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i śpiewaków Ludowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze