Reklama

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Miasto Ryki otrzymało dofinansowanie z rządowego programu "Razem Bezpieczniej". Pieniądze pójdą m.in. na modernizację przejść dla pieszych

 

 

W ciągu 12 lat funkcjonowania programu z wnioskami o dofinansowanie występowały nie tylko samorządy, ale też organizacje pozarządowe czy urzędy wojewódzkie. W ostatnim naborze z powodzeniem swój wniosek złożyła również gmina Ryki. - Projekt będzie obejmował właściwe oznakowanie przejść dla pieszych na większości naszych dróg gminnych - informuje Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. Zamontowane będą tzw. kocie oczka. Same pasy mają być nie malowane, ale naklejane. - Będą również prowadzone różne akcje promocyjne o bezpiecznym zachowaniu na jezdni przede wszystkim dla dzieci i młodzieży - zaznacza włodarz.

Reklama

Ryki na realizację projektu pozyskały blisko 72 tys. zł, ale cała wartość przedsięwzięcia to ponad 82,7 tys. zł.

Program "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka jest największym przedsięwzięciem o charakterze profilaktycznym w Polsce. W 2019 roku, MSWiA przeznaczy na ten cel łącznie 6 mln zł.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości