Gmina Ryki kupiła działki za budynkiem po byłej komendzie policji. Powstaną na nich parkingi dla ok. 90 samochodów
Na parking będzie można wjechać od ulicy Poniatowskiego. - W tym celu kupiliśmy już działkę między budynkiem po policji a sklepem ogrodniczym - informuje Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. Na parking będzie można też wjechać od ulicy Kanałowej, bo w planach jest budowa jej przedłużenia. - Na inwestycje będziemy się starać o dofinansowanie ze środków zewnętrznych - oznajmia burmistrz. Budowę nowego parkingu gmina będzie chciała połączyć z remontem samego budynku po komendzie policji. Inwestycja będzie prowadzona w ramach rewitalizacji Starego Miasta. Gmina pozyskała na to 11 mln zł z UE. Oprócz samego remontu budynku przewidziano również parking na ok. 30 miejsc. Zakup dodatkowych działek w kierunku stawu Buksa, pozwoli na budowę kolejnego parkingu. W sumie na obydwu parkingach będzie mogło zaparkować ok. 90 samochodów.
Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Proszę Państwa. Pragnę przypomnieć jakie założenie było jeżeli chodzi o ulice Poniatowskiego, oraz Rynku. Całkowite wyprowadzenie ruchu kołowego i utworzenie tam miejskiego deptaka. Wysoka Izba wydała pieniądze niewierząc plany utworzenia przestrzeni miejskiej. Przecież miejsce na parking jest na targu między buksą, a skalskim i nie trzeba go kupować. Każde myślący miasto w świecie wyprowadza ruch kołowy z centrów, a w Rękach wręcz odwrotnie. Gdzie są wskaźniki spalin?
Proszę Państwa. Pragnę przypomnieć jakie założenie było jeżeli chodzi o ulice Poniatowskiego, oraz Rynku. Całkowite wyprowadzenie ruchu kołowego i utworzenie tam miejskiego deptaka. Wysoka Izba wydała pieniądze niewierząc plany utworzenia przestrzeni miejskiej. Przecież miejsce na parking jest na targu między buksą, a skalskim i nie trzeba go kupować. Każde myślący miasto w świecie wyprowadza ruch kołowy z centrów, a w Rękach wręcz odwrotnie. Gdzie są wskaźniki spalin?