Reklama

Będzie więcej miejsc parkingowych

Gmina Ryki kupiła działki za budynkiem po byłej komendzie policji. Powstaną na nich parkingi dla ok. 90 samochodów

Na parking będzie można wjechać od ulicy Poniatowskiego. - W tym celu kupiliśmy już działkę między budynkiem po policji a sklepem ogrodniczym - informuje Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. Na parking będzie można też wjechać od ulicy Kanałowej, bo w planach jest budowa jej przedłużenia. - Na inwestycje będziemy się starać o dofinansowanie ze środków zewnętrznych - oznajmia burmistrz. Budowę nowego parkingu gmina będzie chciała połączyć z remontem samego budynku po komendzie policji. Inwestycja będzie prowadzona w ramach rewitalizacji Starego Miasta. Gmina pozyskała na to 11 mln zł z UE. Oprócz samego remontu budynku przewidziano również parking na ok. 30 miejsc. Zakup dodatkowych działek w kierunku stawu Buksa, pozwoli na budowę kolejnego parkingu. W sumie na obydwu parkingach będzie mogło zaparkować ok. 90 samochodów.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-05-15 19:21:42

    Proszę Państwa. Pragnę przypomnieć jakie założenie było jeżeli chodzi o ulice Poniatowskiego, oraz Rynku. Całkowite wyprowadzenie ruchu kołowego i utworzenie tam miejskiego deptaka. Wysoka Izba wydała pieniądze niewierząc plany utworzenia przestrzeni miejskiej. Przecież miejsce na parking jest na targu między buksą, a skalskim i nie trzeba go kupować. Każde myślący miasto w świecie wyprowadza ruch kołowy z centrów, a w Rękach wręcz odwrotnie. Gdzie są wskaźniki spalin?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości