Reklama

Bezkonkurencyjni na powiatowym etapie! Uczniowie ze Stężycy i Dęblina jadą dalej w Ogólnopolskim Turnieju BRD

37 uczestników, 3 grupy wiekowe i tylko kilka drużyn z awansem. Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wyłoniły reprezentantów powiatu ryckiego na szczebel wojewódzki. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Stężycy i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie.

Szkoła Podstawowa w Stężycy wygrywa w dwóch kategoriach

Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie. W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych oraz specjalnych z terenu powiatu ryckiego. Rywalizacja toczyła się w trzech grupach:

  • Grupa I: uczniowie w wieku 10–12 lat,

  • Grupa II: młodzież powyżej 12. roku życia,

  • Grupa III: uczniowie szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych.

W zmaganiach uczestniczyło 37 uczniów, którzy pod czujnym okiem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, pokonywali tor przeszkód oraz sprawdzali swoje umiejętności w miasteczku ruchu drogowego. Dodatkowo uczestnicy przeszli test z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Reklama

Bezapelacyjnym zwycięzcą w Grupie I i Grupie II została Szkoła Podstawowa w Stężycy, która zdobyła pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych. W Grupie III zwyciężyła i awansowała dalej drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie – jako jedyna reprezentująca tę kategorię.

Zwycięzcy powiatowych eliminacji BRD pojadą na etap wojewódzki

Wyniki Grupy I (10–12 lat):

  1. Szkoła Podstawowa w Stężycy

  2. Szkoła Podstawowa w Kłoczewie

  3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Dęblinie

Wyniki Grupy II (powyżej 12 lat):

  1. Szkoła Podstawowa w Stężycy

  2. Szkoła Podstawowa w Kłoczewie

  3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Rykach

    Reklama

W Grupie III udział wzięła jedna drużyna – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie – i to ona będzie reprezentować powiat rycki na dalszym etapie rywalizacji.

Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono puchary, dyplomy i upominki, które zostały ufundowane przez władze samorządowe powiatu ryckiego. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/05/2025 09:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości