Reklama

Bezpieczeństwo i parkowanie w Dęblinie: Podsumowanie debaty. Czy działania przynoszą efekt?

W ubiegły piątek w Urzędzie Miasta Dęblin odbyła się ważna debata społeczna. W centrum uwagi znalazło się bezpieczeństwo i porządek na drogach, a zwłaszcza palący problem nieprawidłowego parkowania. Spotkanie było okazją do sprawdzenia, jak zrealizowano wnioski z marcowej dyskusji i jakie będą kolejne kroki.

W piątkowe popołudnie (5 grudnia) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Dęblin spotkali się przedstawiciele Policji, samorządu i mieszkańcy. Celem było podsumowanie działań, które podjęto po marcowej debacie, a które miały na celu poprawę sytuacji drogowej w mieście.

Głos władz i policji: Wspólna sprawa

Obrady otworzył nadkomisarz Łukasz Walo, komendant powiatowy Policji w Rykach, który wprowadził zebranych w tematykę. Następnie głos zabrał Burmistrz Dęblina Roman Bytniewski, który wyraźnie podkreślił, jak ważna jest ścisła współpraca pomiędzy samorządem, Policją oraz mieszkańcami w zakresie poprawy bezpieczeństwa drogowego.

Reklama

Co dzieje się na dęblińskich drogach?

Podczas debaty funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Rykach przedstawił najnowsze dane dotyczące bezpieczeństwa. Omówił zarówno statystyki zdarzeń drogowych, jak i liczbę ujawnionych wykroczeń, które stanowią największe zagrożenie na terenie Dęblina.

Następnie zaprezentowano konkretne wnioski, które zostały wspólnie wypracowane i już są realizowane przez Policję oraz inne instytucje. Dotyczą one zarówno poprawy bezpieczeństwa, jak i porządku w ruchu drogowym.

Działania na rzecz poprawy:

- Tworzenie nowych miejsc parkingowych – by ograniczyć pokusę łamania przepisów.

Reklama

- Kontynuowanie działań Policji ukierunkowanych na reagowanie na wykroczenia drogowe.

- Prowadzenie lokalnych działań informacyjnych – edukacja przede wszystkim.

- Rozszerzanie stref płatnego parkowania – jako narzędzie regulujące ruch.

- Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu drogowego.

Przedstawiciel Urzędu Miasta Dęblin potwierdził, że część z tych postulatów już jest faktem, zwłaszcza w zakresie tworzenia nowych miejsc postojowych oraz rozwoju stref płatnego parkowania. Omówiono również plany dalszych usprawnień w infrastrukturze drogowej.

Reklama

Czas na konkretne propozycje

Końcowa część spotkania tradycyjnie należała do uczestników, którzy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. W otwartej dyskusji zgłoszono kolejne, dodatkowe propozycje, które mają pomóc w dalszym ograniczeniu problemów związanych z nieprawidłowym parkowaniem.

Czy wspólne wysiłki przynoszą efekty? Rzecznik Policji potwierdza.

– Debata potwierdziła, że wspólne działania Policji, samorządu, jednostek wojskowych i mieszkańców przynoszą realne efekty, przyczyniając się do zmniejszenia skali nieprawidłowego parkowania oraz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Dęblina – podsumował spotkanie aspirant Łukasz Filipek, rzecznik prasowy KPP Ryki.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rykach
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości