Reklama

Biskup Kazimierz Gurda powołał trzech nowych proboszczów i dwóch wikariuszy w parafiach naszego dekanatu

Z Kożuszek do Dęblina

Od 1 lipca nowym proboszczem w parafii Św. Piusa V Papieża w Dęblinie jest ks. Franciszek Klebaniuk, który zastąpił ks. kan. Zbigniewa Daniluka. Pochodzi z parafii Pratulin. Ma 49 lat. Jako wikariusz swoje pierwsze kroki w kapłaństwie stawiał w parafii Huszcza. Później był Żelechów. Następnie został mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie, a później w Siedlcach. Następnie przez 3 miesiące był wikariuszem w Rykach, a później w parafii Św. Anny w Radzyniu Podlaskim. 5 lat temu ks. Franciszek został proboszczem w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach. Teraz przeprowadził się do Dęblina.

Z Łukowa do Brzezin

Parafia Świętego Sebastiana w Brzezinach jest pierwszą dla ks. Mariusza Szyszki, w której będzie sprawował funkcję proboszcza. Ma 47 lat i pochodzi z parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 15 maja 1999 roku z rak bpa Jana Wiktora Nowaka. Jako wikariusz posługę rozpoczynał w parafii Radoryż Kościelny. Później były Siedlce - katedra, Łosice, Przesmyki. Później jako wikariusz trafił do parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. W 22-letniej posłudze wikariusza były jeszcze parafie w Pilawie, Łaskarzewie, a ostatnio Matki Kościoła w Łukowie.

Reklama

Z Czerwonki do Nowodworu

Od lipca nowego proboszcza ma parafia Św. Wojciecha w Nowodworze. Jest nim pochodzący z Białej Podlaskiej ks. Mirosław Rogoźnicki. Ma 61 lat. W 1987 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako neoprezbiter posługę rozpoczął w parafii Trąbki koło Garwolina. Później była Motwica. Następnie parafia w dekanacie ryckim - Św. Piusa V w Dęblinie. Później decyzjami biskupa ks. Mirosław jako wikariusz pracował w Sosnowicy, Kocku, Mokobodach, Serokomli i Kąkolewnicy. Pierwszym probostwem była parafia Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim a następnie Czerwonka Liwska.

Z Pratulina do Dęblina

W parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie swoją posługę rozpoczął wikariusz ks. Krzysztof Sobczuk. Pochodzi z Garwolina z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Ma 33 lata. Święcenia kapłańskie przyjął w 2013 roku. Po nich został skierowany do parafii Jabłoń koło Parczewa. Później były kolejne - w Huszlewie, Suchożebrach, Pratulinie. O tym, że przyjdzie mu pracować w Dęblinie, ks. Krzysztof dowiedział się w ostatniej chwili.Miał być wikariuszem w Międzyrzecu Podlaskim. Do Dęblina miał przyjść ks. Andrzej Ciok, ale ostatecznie znalazł się w Białej Podlaskiej. 

Reklama

Z Jedlanki do Ryk

1 lipca w parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach ks. Pawła Bilskiego zastąpił ks. Paweł Borychowski. Pochodzi z parafii Ulan leżącej między Radzyniem a Łukowem. Święcenia kapłańskie przyjął razem z sześcioma innymi diakonami zaledwie rok temu z rąk bpa Kazimierz Gurdy. Pierwsze kroki w kapłaństwie stawiał w parafii Jedlanka, gdzie na stanowisku wikariusza zastąpił pochodzącego z Ryk księdza Łukasza Rodzosia. Ale dobrze zna też Ryki, bo tu odbywał swoje praktyki diakońskie i odprawił mszę prymicyjną. 

Jak przyjęli decyzję biskupa, jakie są plany nowych proboszczów w parafiach. O tym w najnowszym papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wiarek - niezalogowany 2021-07-06 13:11:23

    najulubieńsze tematy pisowskiej regionalnej gazety to kościelne

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Polska laicka, nie kościelna! - niezalogowany 2021-07-07 06:53:43

    Zmieńcie nazwę na "Tu Kościelne Ryki".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Polska kościelna, nie laicka! - niezalogowany 2021-07-07 09:35:57

    Jak Ci się ta gazeta nie podoba, to po co ją czytasz?

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości