Od wczoraj we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji siedleckiej wierni modlą się o pokój na Ukrainie. Zarządzenie wydał biskup Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej. Jest odpowiedź na apel m.in. papieża Franciszka oraz oraz abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W czasie każdej Mszy św. dodawane jest wezwanie "o pokój na Ukrainie" w modlitwie wiernych, a na zakończenie liturgii śpiewana jest Suplikacja. Biskup Gurda zachęca też wiernych, szczególnie należących do różnych ruchów, wspólnot, grup modlitewnych czy stowarzyszeń, do osobistej modlitwy w intencji utrzymania pokoju w Europie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze