21 czerwca na stadionie w Stężycy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Najlepsi okazali się druhowie z OSP Brzeziny, którzy po raz kolejny nie mieli sobie równych
W zawodach wystartowało 8 drużyn OSP z gminy Stężyca, w tym jedna kobieca. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym (czyli symulacji gaszenia pożaru sprzętem strażackim na czas).
Kobiety bez konkurencji
Drużyna kobieca z OSP Brzeziny startowała w zawodach bez rywalek - żadna inna gminna jednostka nie wystawiła kobiecego zespołu. Mistrzostwo było więc pewne jeszcze przed startem. Druhny mierzyły się więc właściwie z własnym czasem, starając się o najlepszy możliwy wynik.
Mężczyźni znów górą
W kategorii męskiej o tytuł walczyło 7 zespołów. Rok temu, choć drużyna z OSP Brzeziny nie osiągnęła najlepszych czasów w obu konkurencjach, to właśnie ona zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. W tym roku druhowie z Brzezin postawili sprawę jasno - wygrali obie konkurencje i obronili tytuł.
W sztafecie pożarniczej wyprzedzili OSP Stara Rokitnia o 2 sekundy. W ćwiczeniu bojowym byli najszybsi z czasem 36,4 sekundy, pokonując OSP Stężyca.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła OSP Stara Rokitnia, a trzecie - OSP Brzeźce. To dokładnie ten sam układ co rok temu, ale tym razem wszystkie drużyny zanotowały znacznie lepsze czasy niż w poprzedniej edycji.
Zawody przeprowadzili i sędziowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał asp. sztab. Kamil Mazurek.
Trzy najlepsze drużyny - OSP Brzeziny, OSP Stara Rokitnia i OSP Brzeźce - będą reprezentować gminę Stężyca na zawodach powiatowych.
(fot. OSP Brzeziny)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze