Reklama

Brzeziny niepokonane na gminnych zawodach pożarniczych

21 czerwca na stadionie w Stężycy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Najlepsi okazali się druhowie z OSP Brzeziny, którzy po raz kolejny nie mieli sobie równych

 

W zawodach wystartowało 8 drużyn OSP z gminy Stężyca, w tym jedna kobieca. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym (czyli symulacji gaszenia pożaru sprzętem strażackim na czas).

Kobiety bez konkurencji

Drużyna kobieca z OSP Brzeziny startowała w zawodach bez rywalek - żadna inna gminna jednostka nie wystawiła kobiecego zespołu. Mistrzostwo było więc pewne jeszcze przed startem. Druhny mierzyły się więc właściwie z własnym czasem, starając się o najlepszy możliwy wynik.

Reklama

Mężczyźni znów górą 

W kategorii męskiej o tytuł walczyło 7 zespołów. Rok temu, choć drużyna z OSP Brzeziny nie osiągnęła najlepszych czasów w obu konkurencjach, to właśnie ona zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. W tym roku druhowie z Brzezin postawili sprawę jasno - wygrali obie konkurencje i obronili tytuł.

W sztafecie pożarniczej wyprzedzili OSP Stara Rokitnia o 2 sekundy. W ćwiczeniu bojowym byli najszybsi z czasem 36,4 sekundy, pokonując OSP Stężyca.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła OSP Stara Rokitnia, a trzecie - OSP Brzeźce. To dokładnie ten sam układ co rok temu, ale tym razem wszystkie drużyny zanotowały znacznie lepsze czasy niż w poprzedniej edycji.

Reklama

Zawody przeprowadzili i sędziowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał asp. sztab. Kamil Mazurek.

Trzy najlepsze drużyny - OSP Brzeziny, OSP Stara Rokitnia i OSP Brzeźce - będą reprezentować gminę Stężyca na zawodach powiatowych.

(fot. OSP Brzeziny)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości