Reklama

Budowa komendy straży pożarnej w Rykach zakończona

W piątek komendant powiatowy straży pożarnej w Rykach odebrał klucze do nowej siedziby. Trwają przygotowania do przeprowadzki

Strażacy nadal pracują w budynku przy ulicy Warszawskiej. Do nowej komendy będą mogli przeprowadzić się, kiedy zostanie wydana decyzja na użytkowanie budynku oraz zostanie on wyposażony. Pierwsza partia nowego sprzętu meblowego i technicznego ma dotrzeć na Lubelską w połowie grudnia. Ze starej komendy zostanie przeniesione wyposażenie nadające się do dalszego użytkowania m.in. komputery, drukarki. - W przyszłym roku z nowego budżetu będziemy planować pozostałe zakupy wyposażenia - oznajmia komendant Krzysztof Morawski. Nie oznacza to, że przeniesienie do nowej komendy nastąpi w przyszłym roku. Jeżeli się okaże, że to wyposażenie, które będzie zakupione w tym roku plus cześć wyposażenia ze starej komendy umożliwi funkcjonowanie strażaków w nowej siedzibie to przeprowadzka będzie możliwa jeszcze w tym roku. -  Od momentu otrzymania kluczy mamy na utrzymaniu dwa obiekty. Nie stać nas na to, żeby tym bardziej zimą kiedy jest sezon grzewczy utrzymywać dwa obiekty, dlatego zależy nam na jak najszybszej przeprowadzce - zaznacza komendant. 

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości