Centrum Kultury i Sportu w Rykach zorganizowało edukacyjną wyprawę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie. W wydarzeniu wzięła udział 45-osobowa grupa mieszkańców, którzy mieli okazję poznać walory przyrodnicze regionu i uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Lubelskie Parki Krajobrazowe.
Uczestnicy wycieczki odbyli spacer po terenach pełnych przyrodniczych ciekawostek. Podczas zajęć: poznali różnorodne gatunki drzew i roślin, zobaczyli rzekę Świnkę, uznawaną za jedną z najczystszych w regionie, odwiedzili stawy, gdzie przy pomocy lornetek podziwiali m.in. łabędzia i czaplę siwą, dowiedzieli się wielu informacji o ptakach i ich zwyczajach, zajrzeli do miejsca wylęgu żółwi, oglądając ich skorupki.
Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. Na najmłodszych uczestników czekał także słodki poczęstunek oraz napoje przygotowane przez organizatorów. Spotkanie połączyło edukację z integracją i dało uczestnikom możliwość kontaktu z naturą w wyjątkowych okolicznościach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze