Reklama

Centrum Kultury i Sportu w Rykach zabrało mieszkańców na spotkanie z naturą [ZDJĘCIA]

Centrum Kultury i Sportu w Rykach zorganizowało edukacyjną wyprawę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie. W wydarzeniu wzięła udział 45-osobowa grupa mieszkańców, którzy mieli okazję poznać walory przyrodnicze regionu i uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Lubelskie Parki Krajobrazowe.

Edukacyjny spacer po Sobieszynie

Uczestnicy wycieczki odbyli spacer po terenach pełnych przyrodniczych ciekawostek. Podczas zajęć: poznali różnorodne gatunki drzew i roślin, zobaczyli rzekę Świnkę, uznawaną za jedną z najczystszych w regionie, odwiedzili stawy, gdzie przy pomocy lornetek podziwiali m.in. łabędzia i czaplę siwą, dowiedzieli się wielu informacji o ptakach i ich zwyczajach, zajrzeli do miejsca wylęgu żółwi, oglądając ich skorupki.

Zakończenie przy ognisku

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. Na najmłodszych uczestników czekał także słodki poczęstunek oraz napoje przygotowane przez organizatorów. Spotkanie połączyło edukację z integracją i dało uczestnikom możliwość kontaktu z naturą w wyjątkowych okolicznościach.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości