Reklama

Chlaściak znów na czele. Związek OSP gminy Stężyca wybrał władze na nową kadencję

W piątek 23 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Stężycy druhowie z terenu całej gminy zebrali się na Zjeździe Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP. Wybrano nowe władze, wręczono odznaczenia i podziękowano tym, bez których codzienna praca strażaków-ochotników byłaby znacznie trudniejsza.

Zjazd był przede wszystkim okazją do bilansu. Prezes, Zbigniew Chlaściak, przedstawił podsumowanie pięcioletniej działalności zarządu, akcentując zaangażowanie druhów z poszczególnych jednostek. Mówił o stałej gotowości do działania i oddaniu sprawie ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy.

Własne sprawozdanie złożył też Dariusz Szczygielski, prezes zarządu powiatowego z Ryk, a komendant powiatowy PSP, mł. bryg. Łukasz Tomaszewski, omówił działania komendy i ocenił współpracę z jednostkami OSP z gminy Stężyca jako bardzo dobrą.

Reklama

Odznaczenia dla zasłużonych druhów

Podczas zjazdu wręczono odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa województwa lubelskiego, nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie.

Złotą Odznakę otrzymał Andrzej Kurek z OSP Brzeźce, srebrną - Marian Błachnio z OSP Brzeziny, a brązową - Wiesław Kowalski z OSP Pawłowice. Odznaczenia wręczyli prezes powiatowy, Dariusz Szczygielski, oraz prezes gminny, Zbigniew Chlaściak, przekazując także pamiątkowe statuetki.

Podziękowania dla sponsorów

Zbigniew Chlaściak skierował szczególne słowa uznania do osób i instytucji wspierających finansowo działalność straży. Dyplomy i statuetki trafiły do:

Reklama
  • Danuty Majek - prezes Banku Spółdzielczego w Rykach,
  • Marka Wesołowskiego z ZUTE Stężyca,
  • Wspólnoty Gruntowej w Stężycy,
  • Jarosława Ptaszka z JMP Flowers w Stężycy.

To przypomnienie, że za codzienną gotowością strażaków stoją też lokalni partnerzy - bez ich wsparcia wyposażenie i utrzymanie jednostek byłoby znacznie trudniejsze.

Nowy zarząd na kolejną kadencję

Delegaci zjazdu wybrali nowe władze Oddziału Gminnego. Na czele zarządu ponownie stanął Zbigniew Chlaściak.

  • Prezes: Zbigniew Chlaściak
  • Wiceprezes: Jakub Pietrzak
  • Wiceprezes: Dariusz Szczygieł
  • Komendant Gminny: Mariusz Włodarczyk
  • Sekretarz: Teresa Sadurek
  • Skarbnik: Łukasz Nagadowski
  • Członkowie: Tomasz Błachnio, Krzysztof Ciołek, Mariusz Filiks, Patryk Jagiełło, Łukasz Kuropatwa, Paweł Kurzep, Jacek Madejski, Piotr Mikusek, Marcin Nowak, Tadeusz Staniak

Komisja Rewizyjna:

  • Przewodniczący: Jan Giza
  • Wiceprzewodniczący: Andrzej Micek
  • Sekretarz: Wojciech Pielacha

Stężyca na zjeździe powiatowym

Zjazd wyłonił także delegatów na szczebel powiatowy. Gminę Stężyca na Zjeździe Zarządu Powiatowego w Rykach reprezentować będą: Zbigniew Chlaściak, Dariusz Szczygieł oraz Jakub Pietrzak. Chlaściak i Pietrzak znaleźli się też w składzie przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego.

Reklama

Kończąc obrady, ponownie wybrany prezes podziękował za zaufanie i wyraził uznanie dla wszystkich zaangażowanych w organizację zjazdu oraz za pomoc kierowaną do jednostek OSP z terenu gminy. Dodał też, że liczy na dalszą współpracę w nowej kadencji.

Fot: Gmina Stężyca

Źródło: Gmina Stężyca
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości