Reklama

Co dalej z fotowoltaiką?

Urządzenia solarne już są zamontowane, a fotowolaiki ciągle jeszcze nie ma. Przedłuża się montaż odnawialnych źródeł energii w gminie Kłoczew

Przetarg na montaż obydwu typów instalacji został ogłoszony dawno, bo 25 marca. Do tej pory udało się jednak wykonać tylko montaż solarów. Dużo trudniej szedł gminie proces wyłaniania wykonawcy instalacji fotowoltaicznych. Gmina wybrała go dopiero 30 września. - Przyczyną były odwołania złożone w trakcie postępowania, co wydłużyło proces wyboru – zaznacza wójt Kłoczewa Zenon Stefanowski. Wskutek tych odwołań, podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło dopiero 29 października. Początkowo wśród władz gminy panowało zadowolenie. Złożona przez wykonawcę oferta była bardzo korzystna cenowo i w niewielkim stopniu angażowała finansowo gminę. Ale w krótkim czasie znowu przyszedł okres niepewności. - Wybrana w przetargu firma rozważała całkowite odstąpienie od kontraktu z uwagi na niski poziom zaproponowanych cen i problemy z montażem instalacji. Powoływała się też na zmiany przepisów w zakresie rozliczania fotowoltaicznych instalacji prosumenckich – zdradza wójt Zenon Stefanowski.

Wprowadzone przepisy wprowadziły zamęt, ale zdaniem wójta, w całej sprawie może pomóc rząd. Więcej szczegółów na ten temat w bieżącym numerze "Twojego Głosu" i na spotkaniu władz gminy oraz wykonawcy z mieszkańcami. Jest ono zaplanowane na czwartek, o godz. 16:00 w budynku hali sportowej w Kłoczewie.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości