Reklama

Czas na strażackie awanse w Rykach. Sprawdź kto je otrzymał (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach świętowali Dzień Strażaka

Każdego roku maj , to miesiąc wyjątkowy dla strażackiej społeczności. Czas nie tylko na podsumowanie ostatniego roku pracy w systemie ochrony przeciwpożarowej, ale przede wszystkim czas wyróżnień dla najbardziej zasłużonych strażaków.

Na dzisiejsze uroczystości związane z Dniem Strażaka do Ryk przybył st. bryg. Tomasz Podkański, zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP, który wręczył strażackie awanse i odznaczenia i dyplomy. Nie zabrakło również parlamentarzystów, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji i innych służb mundurowych działających na terenie powiatu ryckiego. Wszystkich przybyłych powitał st. bryg. Krzysztof Morawski, komendant KP PSP w Rykach. Dwa lata temu strażacy świętowali otwarcie nowo wybudowanego obiektu komendy, w ubiegłym roku był to jubileusz 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. W tym roku przyszedł czas na podsumowanie działań i osiągnięć w zakresie wzmacniania lokalnego systemu ochrony przeciwpożarowej. Podstawowym jego założeniem jest jednolity i spójny układ skupiający powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, w tym PSP i OSP. Na terenie powiatu ryckiego było to wielokrotnie sprawdzone, zarówno podczas ćwiczeń, jak również w realnych działaniach ratowniczych. - Zapewniam, że to działa dzięki doskonałej współpracy wszystkich podmiotów  skupionych wokół Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego - mówi st. bryg. Krzysztof Morawski. Co roku na terenie powiatu ryckiego dochodzi do ok. 1000 zdarzeń wymagających interwencji straży pożarnej. W ubiegłym roku w sumie było ich 930. - Był to pracowity rok, gdzie ton naszym działaniom nadawała pogoda, poprzez bardzo częste i nagłe zjawiska atmosferyczne, stanowiące niekiedy zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi - przypomina komendant ryckiej straży pożarnej.

Reklama

Awanse i odznaczenia

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowił odznaczyć brązowa odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" st. asp. Grzegorza Filipka i asp. Łukasza Lipnickiego. Z kolei za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych oraz szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych dyplomem komendanta głównego PSP wyróżnieni zostali mł. bryg. Krzysztof Rułka i st. kpt. Krzysztof Suszek.

Od 4 maja wyższymi stopniami służbowymi może poszczycić się ośmiu strażaków. Na stopień starszego aspiranta awansowali Grzegorz Filipek i Paweł Maj. Na stopień sekcyjnego awansował Patryk Kocyk a na stopień młodszego ogniomistrza Mariusz Okunowski. Najwięcej awansów, bo aż cztery było na stopień ogniomistrza. Awansowani to: Artur Kryczka, Adam Miłosz, Marek Pawlak i Łukasz Zalewski.

Reklama

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości