Od 250 do nawet 2.100 zł rocznie - o tyle w 2022 r. roku wzrosną rachunki za prąd i gaz. Tak wynika z kalkulacji Urzędu Regulacji Energetyki, który zatwierdził nowe taryfy
Drożeje dosłownie wszystko. Nie pozostaje nic innego, jak trzymać się za kieszeń i zacząć oszczędzać.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy PGNiG Obrót Detaliczny. Od 1 stycznia 2022 roku ceny gazu dla gospodarstw domowych wzrosną w zależności od taryfy. Dla osób, które używają gazu w kuchenkach, cena będzie wyższa o 41 proc., czyli ok. 9 zł netto. Dla odbiorców, którzy poza kuchenką używają tego paliwa w piecykach gazowych, płatność wrośnie o 54 proc., czyli o 56 zł netto. Podwyżkę najbardziej odczują osoby ogrzewające dom gazem. Dla nich będzie to wzrost o 58 proc., co oznacza rachunki wyższe nawet o 174 zł netto.
Przez pierwsze trzy miesiące 2022 r. podwyżki te mają być mniej dotkliwe, bo rząd obniżył podatki na prąd i gaz. A co będzie później?
Więcej na temat podwyżek od stycznia 2022 roku w dzisiejszym wydaniu TG.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze